Wredna wioska. Seria niefortunnych zdarzeń. Tom 7

Jeśli uważacie, że po nieszczęściach, które były udziałem Wioletki, Klausa i Słoneczka Baudelaire, rodzeństwu należy się w końcu odrobina spokoju i życzliwy opiekun, jesteście w błędzie. Znane powiedzenie mówi: ,,Do wychowania dziecka potrzeba całej wioski". Dlatego pomysł przejęcia kolektywnej opieki nad młodymi Baudelaire'ami przez społeczność mieściny o wdzięcznej nazwie WZS wydaje się genialny. Niestety sieroty trafiają do miejsca, które zamiast sielskich widoków, życia w zgodzie z naturą i mleka prosto od krowy oferuje cokolwiek nieprzyjemne doznania. Wioletka, Klaus i Słoneczko muszą się zmierzyć m.in. z absurdalnymi prawami Rady Starszych, panoszącymi się wszędzie krukami oraz ciężką pracą fizyczną. Sprawy przybierają jeszcze gorszy obrót, gdy w WZS dochodzi do morderstwa, a na scenę wkracza podejrzanie znajomo wyglądający Detektyw Dupin. Książki Lemony Snicketa mają w sobie to coś, co chwyta za serce i sprawia, że ,,Seria niefortunnych zdarzeń" zyskała miliony wielbicieli na całym świecie, a także została zekranizowana.

Informacje dodatkowe o Wredna wioska. Seria niefortunnych zdarzeń. Tom 7:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-09-27
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: The Vile Village

Kup książkę Wredna wioska. Seria niefortunnych zdarzeń. Tom 7

Wredna wioska. Seria niefortunnych zdarzeń. Tom 7 - opinie o książce

,,Niedola, żałość i zdrada zawarte na kartach tej powieści są tak straszliwe, że dla własnego dobra nie powinieneś czytać więcej, niż już przeczytałeś."

Ja przeczytałam ? i wrażeniami z lektury podzielę się z wami w mojej recenzji ?

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2023-09-16, Ocena: 4, Przeczytałem,

WYTRZYMAĆ W WIOSCE

Trochę czasu minęło i mamy dwa kolejne tomy wznowienia ,,Serii niefortunnych zdarzeń". A że jako dzieciak chciałem to przeczytać, a nie wyszło, nadrabiam teraz i bawię się bardzo dobrze. I siódmy tomik potwierdza, że nawet sięgnięcie po latach to był dobry pomysł i że warto. Bo fajnie to napisane, fajnie pomyślane, a dla tego dzieciaka gdzieś tam we mnie - tego, który od najmłodszych lat uwielbiał nieco mroczniejsze opowieści, a w końcu horrory - to jeszcze idealnie trafia w gust. Przede wszystkim jednak to po prostu dobra lektura, sprawdzająca się za każdym razem, choć z tomu na tom serwuje nam powielony ten sam schemat.

Nasze dzieciaki nie zagrzały miejsca u kolejnych rodzin zastępczych. Czy to samotne osoby, czy małżeństwa, zawsze efekt był podobny. Czy więc lepiej będzie, gdy wspólnie to cała wioska zajmie się ich wychowaniem? Pozornie tak się wydaje. I mogłoby tak być, gdyby chodziło o inną wioskę, ale to miejsce, do którego trafia nasze rodzeństwo dalekie jest od ideału. Ciężka praca i dziwne zasady to jedno, ale kiedy w okolicy dochodzi do morderstwa, zaczyna się dziać na całego i...

Avatar użytkownika - Tsular
Tsular
Przeczytane:2019-10-27, Ocena: 5, Przeczytałem,

Ta część moim zdaniem jest lepsza niż dwie wcześniejsze, nie można się w niej doszukać jakiś dużych błędów a i ciąg fabularny jest ciekawy. Końcowe wydarzenia jakie spotkały Baudelaire-ów i fakt, że mieszkańcy wioski zajęci rannym krukiem zostawili ich samych z nadzieją, że będą tak stać w oczekiwaniu na egzekucję, przez co sieroty mogły po zebraniu resztek notatnika uciec z miasta. Ten właśnie koniec otwiera nową perspektywę w której to Baudelaireowie nie są pod opieką żadnego opiekuna, przez co kolejny tom książki nie powieli schematu siedmiu wcześniejszych przynajmniej w aspekcie opiekuna.

Avatar użytkownika - isil
isil
Przeczytane:2023-09-15, Ocena: 3, Przeczytałem,
Gabinet gadów. Seria niefortunnych zdarzeń
Lemony Snicket0
Okładka ksiązki - Gabinet gadów. Seria niefortunnych zdarzeń

Jeżeli w tej książce spodziewacie się znaleźć szczęśliwe zakończenie niefortunnych przygód rodzeństwa Baudelaire, jesteście w błędzie. Początkowo może...

Seria niefortunnych zdarzeń: Ogromne okno
Lemony Snicket0
Okładka ksiązki - Seria niefortunnych zdarzeń: Ogromne okno

Jeśli nie gustujesz w opowieściach, w których wystepuje huragan, urządzenie sygnalizacyjne, głodne pijawki, chłodnik ogórkowy, brutalny łotr...