W dzisiejszych konsumpcyjnych czasach, gdzie współzawodnictwo, izolacja i samotność zwiększają swój zasięg, rośnie także populacja dzieci nieśmiałych, które nie radzą sobie w kontaktach społecznych. W zapobieganiu utrwalania nieśmiałości ważną rolę odgrywają oddziaływania wychowawcze nastawione na odpowiednie kształtowanie się osobowości dziecka. Jednak, gdy zaburzenia przybierają na sile, konieczne jest zastosowanie odpowiednich działań terapeutycznych. Inspiracją do podjęcia tematu były wieloletnie doświadczenia autorki w stosowaniu wizualizacji z wybranymi technikami arteterapii w terapii i wspomaganiu rozwoju dzieci. Celem praktycznym jest zaproponowanie nowej metody przydatnej w pracy terapeutyczno-wychowawczej z dziećmi nieśmiałymi. Książka zawiera część praktyczną, w której znajdują się m.in. przykładowe scenariusze zajęć z wykorzystaniem wizualizacji z wybranymi technikami arteterapii, arkusze obserwacyjne oraz arkusze oceny dzieci.

Informacje dodatkowe o Wspomaganie rozwoju dzieci nieśmiałych poprzez wizualizację i inne techniki arteterapii:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2010-05-06
Kategoria: Pedagogika
ISBN: 978-83-7587-410-5

Kup książkę Wspomaganie rozwoju dzieci nieśmiałych poprzez wizualizację i inne techniki arteterapii

Wspomaganie rozwoju dzieci nieśmiałych poprzez wizualizację i inne techniki arteterapii - opinie o książce

Joanna Gładyszewska-Cylulko0
Okładka ksiązki - Arteterapia w pracy pedagoga. Teoretyczne i praktyczne podstawy terapii przez sztukę

Ostatnimi czasy zauważyć można niewątpliwe wzrost zainteresowania problematyką arteterapii. Nie brak jej entuzjastów wśród pedagogów...