Wszystko, co lśni

Miłość. Magia. Rewolucja.

Paryż pod koniec osiemnastego wieku. Dwór Marii Antoniny bawi się na dekadenckich balach, a na ulicach biedniejszych dzielnic zaczynają narastać buntownicze nastroje. Dwie osierocone siostry, Camille i Sophie, walczą o przetrwanie. Camille, która po pochodzącej z arystokracji matce odziedziczyła dar magii, niemal wpada w tarapaty.

Kiedy ich zadłużony, lekkomyślny starszy brat Alain je okrada, Camille z determinacją postanawia uratować siebie i Sophie. Sięga po mroczniejszą, zakazaną magię. Otwiera magiczny kufer należący niegdyś do jej matki. Znajdująca się tam suknia pozwala jej przybrać podwójną tożsamość.Camille staje się baronową z nowym wyglądem i dostępem do pałacu w Wersalu, gdzie arystokracja się bawi i przepuszcza majątek, grając w karty.

Za pomocą magicznych zdolności dziewczyna manipuluje kartami na własną korzyść, mroczna magia ma jednak swoją cenę. Gdy dziewczyna spotyka sympatycznego naukowca, jej system wartości zostaje wystawiony na próbę.

Choć we Francji magia jest zakazana, okazuje się, że na dworze w Wersalu przebywa w ukryciu sporo podobnych do Camille magów, mających mroczne interesy.

Informacje dodatkowe o Wszystko, co lśni:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2024-01-17
Tytuł oryginału: Enchantee/All That Glitters

Tagi: Interest age: from c 15 years

Kup książkę Wszystko, co lśni

Wszystko, co lśni - opinie o książce