Wszystko inne poczeka

Historia niełatwego związku. Dojrzała, wykształcona i ustabilizowana życiowo kobieta udziela pomocy nieznanemu bezdomnemu mężczyźnie, który właśnie wyszedł z więzienia. Okazuje mu zaufanie, oferuje dach nad głową i pomaga znaleźć pracę. I choć to wbrew rozsądkowi i panującym stereotypom, nie może oprzeć się rodzącemu się w niej uczuciu. Chwilowe zaślepienie i łatwowierność? A może odwaga, by odrzucić uprzedzenia, zaufać drugiemu człowiekowi i sięgnąć po miłość?

Informacje dodatkowe o Wszystko inne poczeka:

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2013-04-25
ISBN: 978-83-7551-359-2
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Wszystko inne poczeka

Wszystko inne poczeka - opinie o książce

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2013-09-24, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2013, Mam,
"Wszystko inne poczeka" to powieść o czterdziestolatce, która znalazła się na zakręcie i postanawia diametralnie odmienić swoje życie. Książka opowiada o wielkiej, prawdziwej miłości. Czy związek Aidy i Andrzeja przetrwa próbę czasu i uprzedzenia? Książkę czyta się błyskawicznie. Po części dlatego, że autorka zamieściła w niej całe mnóstwo dialogów. A po części dlatego, że byłam bardzo ciekawa jej zakończenia i dlatego nie mogłam się od niej oderwać. Poza tym jest uniwersalna i na pewno spodoba się zarówno młodszym jak i dużo starszym czytelnikom. Powieść Barbary Ciwoniuk niesie za sobą przesłanie, że nie należy nikogo skreślać tylko i wyłącznie ze względu na błędy, jakie popełnił w swojej przeszłości. Uczy, że każdy człowiek zasługuje na kolejną szansę.
Avatar użytkownika - magdalenardo
magdalenardo
Przeczytane:2014-04-20, Ocena: 4, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Zauważyliście, że ostatnio jest "moda" na bycie tolerancyjnym? Większość osób śmiało deklaruje swoje tolerancyjne podejście do homoseksualistów czy ludzi o innym kolorze skóry. Dużo się o tym mówi i to głośno nie tylko w świecie celebrytów, ale także w kręgu zwykłych, szarych znajomych. Myślę, że ludziom wydaje się przez to, że są wyluzowani. Ja myślę, że jest inaczej... Według mnie już samo mówienie o tym naświetla "problem". Gdybyśmy o tym ciągle nie rozprawiali to byłaby dla mnie tolerancja, bo nie widzielibyśmy różnic, ani potrzeby mówienia o tym. Po za tym jeśli mówimy o tolerancji to nie dotyczy ona przecież określonych grup ludzi tylko wszystkich, bez względu na to kim są i jacy są. Jak wspomniałam, bycie "tolerancyjnym" wobec homoseksualistów, czy przedstawicieli innych nacji jest cool, ale już tolerancja wobec bezdomnych czy kryminalistów? Dla większości osób to temat tabu, prawda? Skąd ten wstęp? A no stąd, że bezdomność i kryminalna przeszłość dotyka głównego bohatera książki "Wszystko inne poczeka". Autorka pokazała jak bardzo nasze społeczeństwo jest "tolerancyjne"... Sąsiad Aidy był skłonny uciec się do oszustwa, by tylko pozbyć się problemu, jakim był zamieszkujący ich piwnicę Andrzej. Na szczęście Aida miała w sobie większe poczucie współczucia niż strachu i pomogła chłopakowi. Jak to możliwe, że osoba, dla której zawsze najważniejsze było to co myślą i mówią o niej inni, i nigdy nie chciała ich zawieść, potrafiła przyjąć pod swój dach bezdomnego, który jak się szybko okazało dopiero co opuścił więzienne mury? Kobieta po prostu nie kierowała się uprzedzeniami, spoglądając w jego oczy ujrzała jego duszę i postanowiła dać mu szansę. Tym razem nie będę streszczać książki, myślę, że nie treść jest tu ważna, lecz przesłanie. Być może się mylę, bo na początku sama nie wiedziałam co myśleć o książce, jednak jej lektura nie pozwala mi o sobie zapomnieć. Po pierwsze, wydaje mi się, że autorka chce nam przypomnieć, że nie zawsze wszystko jest takie, na jakie z pozoru wygląda i warto jest czasem pochylić się nad drugim człowiekiem. Po drugie powinniśmy się zastanowić nad tym czy rzeczywiście jesteśmy tolerancyjni, czy to tylko takie nasze próżne gadanie - bo to modny temat. Być może autorka po prostu chciała opowiedzieć nam pewną historię, z której nie należy wyciągać żadnych nauk, a wszystko jest moją nadinterpretacją :p Książkę czyta się szybko, język powieści bardzo przyjemny i łatwy w odbiorze. Historia Aidy i Andrzeja nieprawdopodobna, ale potrzebna. "Wszystko inne poczeka" Barbary Ciwoniuk polecam głównie osobom lubiącym powieści obyczajowe.
Prawdziwa miłość nie patrzy na wiek, przeszłość i stan konta ukochanego. Aide opuścił mąż, okłamał kochanek a i córka dorosła i powoli opuszczała gniazdko domowe. Bohaterka książki za namową przyjaciółki robi porządki w domu a by wyrzucić pozostałe rzeczy mężczyzn którzy ją opuścili. Nie spodziewa się, że wynosząc pudła do piwnicy rozpocznie się nowy etap w jej życiu. Przed drzwiami do piwnicy jest małe zamieszanie-okazuje się że ktoś włamał się do piwnicy sąsiada a ten włamywacza unieruchomił. Aida w miejscu wskazanym przez sąsiada zauważa młodego mężczyznę który zapewne dopiero od niedawna jest bezdomny, ma on poranione ręce i bardzo "niewinny wzrok" więc postanawia mu pomóc. Książka pokazuje że czasem warto posłuchać głosu serca i dać komuś drugą a czasem i trzecią szansę, że ludzie się zmieniają. Uwielbiam książki tej autorki!
Avatar użytkownika - Mathab
Mathab
Przeczytane:2013-10-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2013,
Historia o miłości. Nie takiej zwykłej, jaką znamy z filmów czy romansów. Opowiadanie o miłości, która zaczęła się nietypowo : główna bohaterka udzieliła schronienia bezdomnemu przed policją i niesłusznymi oskarżeniami. która wbrew zdrowemu rozsądkowi pokochała, przebaczała, tęskniła i zmieniła swoje życia dla niego. Historia o odwadze wprowadzeniu zmian w życiu prywatnym jak i zawodowym. Książkę czyta się szybko, wzrusza, rozbawia, zmusza do przemyśleń nad miłością.
Uwielbiam ta autorkę, więc chcę przeczytać także i tę powieść.
"Wszystko inne poczeka" to powieść o czterdziestolatce, która znalazła się na zakręcie i postanawia diametralnie odmienić swoje życie. Książka opowiada o wielkiej, prawdziwej miłości. Czy związek Aidy i Andrzeja przetrwa próbę czasu i uprzedzenia? Książkę czyta się błyskawicznie. Po części dlatego, że autorka zamieściła w niej całe mnóstwo dialogów. A po części dlatego, że byłam bardzo ciekawa jej zakończenia i dlatego nie mogłam się od niej oderwać. Poza tym jest uniwersalna i na pewno spodoba się zarówno młodszym jak i dużo starszym czytelnikom. Powieść Barbary Ciwoniuk niesie za sobą przesłanie, że nie należy nikogo skreślać tylko i wyłącznie ze względu na błędy, jakie popełnił w swojej przeszłości Uczy, że każdy człowiek zasługuje na kolejną szansę.
Avatar użytkownika - Landrynka1987
Landrynka1987
Przeczytane:2015-08-16, Ocena: 5, Przeczytałam, Ulubione,
Uciec jak najbliżej
Barbara Ciwoniuk0
Okładka ksiązki - Uciec jak najbliżej

Dla Tyśki, po wyjeździe chłopaka, świat nagle traci kolory. Pogrążona w poezji, tęskniąca za Zachem, nie zauważa, że w jej rodzinie rozgrywa się cichy...

A jeśli zostanę...
Barbara Ciwoniuk0
Okładka ksiązki - A jeśli zostanę...

Po śmierci rodziców Wiktoria musi zamieszkać u ciotki, za którą nigdy nie przepadała. Choć w nowej rodzinie jest jej rówieśnica, dziewczyny...