Wszystko jest kłamstwem

Dwudziestotrzyletni youtuber Fetel, wpada na odważny pomysł ratowania podupadającego kanału. Wraz ze swoim współlokatorem i współtwórcą zamieszczanych w sieci treści, organizuje domówkę, na którą zaprasza jedenaście wielkich youtuberów i influencerów z Warszawy. Czyż to nie idealna okazja na... zabójstwo?

Zdaje się, że nikt nie chce poznać prawdy,  a ojciec Fetela, wpływowy biznesmen robi wszystko, by policja szybko odpuściła. Magdalena, córka naczelnika traktuje sprawę bardzo osobiście i postanawia rozwikłać zagadkę śmierci grupki Youtuberów. A co jeśli przy okazji pozna straszliwą prawdę o sobie?

Informacje dodatkowe o Wszystko jest kłamstwem:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2023-05-08
ISBN: 9788367200271

Kup książkę Wszystko jest kłamstwem

Wszystko jest kłamstwem - opinie o książce

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2023-05-27, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

"Wszystko jest kłamstwem" to fenomenalny thriller psychologiczny. Fabuła bardzo tajemnicza i intrygująca. Wciągnęłam się w tę historię od samego początku i nie mogłam oderwać się ani przez chwilę. Autorka potrafi trzymać czytelnika w napięciu. Gęsta atmosfera sprawia, że odczuwalny jest strach. Nie wiadomo, co wydarzy się, co jest prawdą, a co kłamstwem. Ciekawie wykreowani bohaterowie zapewnią Wam adrenalinę i mnóstwo emocji.
Mamy tutaj do czynienia z morderstwem nastolatków, o którym mówią wszędzie. Internet, stacje radiowe i telewizja huczą o tym.
23-letni youtuber Krystian Feliński vel Fetel zorganizował domówkę, na którą zaprosił grupkę znanych youtuberów i influencerów z Warszawy. Spontaniczna akcja zakończyła się śmiercią nastolatków. Policja prowadzi śledztwo i bada okoliczności tragedii. Jak się okazuje ojciec Fetela , wpływowy biznesmen robi wszystko, by zablokować tę sprawę.
Czy ktoś odważy się zakwestionować decyzję komendanta?
Kim okaże się Magdalena Poleszy, córka naczelnika?
Jaki był motyw zbiorowego morderstwa?
Czy Magda rozwiąże sprawę?
Co ukrywa dziewczyna?

Nie pożałujecie ani chwili z tą książką. Morderstwo nastolatków, zagadki, przygnębiająca atmosfera, tajemnice, śledztwo, mylne tropy, poszlaki, dowody, rodzinne niesnaski, burzliwe relacje rodzinne, adopcja, kłamstwa, problemy emocjonalne, choroba afektywno-dwubiegunowa, narkotyki, alkohol. Autorka porusza w tej książce trudne i życiowe tematy. Potrafi namieszać w głowie czytelnikowi i wprawić go w totalne osłupienie i szok. Genialnie podsuwa mylne tropy. Nieoczekiwane zwroty akcji sprawiły, że przewracałam kartkę za kartką, by poznać zakończenie. Wbiło mnie w fotel. Jestem pod ogromnym wrażeniem.
Jeśli lubicie rozwiązywać skomplikowane śledztwa i odkrywać tajemnice to będziecie zachwyceni tą historią. Zapewniam, że spadną Wam kapcie z nóg.
Rewelacja!
Gorąco polecam!

BRUNETTE BOOKS

Avatar użytkownika - Spizarnia_ksiaze
Spizarnia_ksiaze
Przeczytane:2023-06-08, Ocena: 5, Przeczytałem,

"Zróbmy więc imprezę, jakiej nie przeżył nikt" słowa utworu Liroya, które w pewnym momencie wybrzmiewają ze stron powieści idealnie i dosłownie oddają tragedię, która wydarzyła się w mieszkaniu popularnego Youtubera. Domówka, zorganizowana przez Krystiana Felińskiego - Fetela, chcącego podreperować swój tonący kanał, zyskała ogromny zasięg i głośny odzew, jednak nie taki, jakiego oczekiwał. Ciała trzynaściorga znanych i lubianych influencerów odkryte po przyjęciu stawiają wiele pytań. Perfekcyjnie dokonana zbrodnia, czy zbiorowe samobójstwo. Co doprowadziło do śmieci tych młodych ludzi?

Śledztwo nie przynosi żadnych istotnych informacji, policja gubi się w domysłach. Naciski z góry i presja opinii publicznej nie ułatwia dochodzenia. W sprawę angażuje się Magdalena, córka naczelnika.

Czy uda jej się dotrzeć do prawdy?

Od pierwszych stron zostajemy wrzuceni na głęboką wodę, gdzie w małej salce odbywa się burza mózgów pod przewodnictwem wzburzonego naczelnika. Toczące się śledztwo przeplata się z wydarzeniami poprzedzającymi tragiczną domówkę. Daje nam to szerszy wgląd w sprawę i kolejne wskazówki. Gdy wydaje się, że klucz do rozwiązania zagadki, mamy na wyciągnięcie ręki, nagle okazuje się, że wszystko jest kłamstwem...

Trzeba przyznać, że środowisko wykreowane przez autorkę jest bardzo realistyczne i wiarygodne. Żyjemy w czasach, gdy influencerzy mają ogromny wpływ na młodych ludzi. Często jednak model życia prezentowany w sieci odbiega znacząco od rzeczywistości. Tutaj, jednak bez zbędnego koloryzowania skupiamy się na trudnych relacjach z bliskimi, oraz problemach zarówno emocjonalnych, jak i psychicznych.

Dobrze skonstruowany thriller pełen zaskakujących zwrotów akcji, niedopowiedzeń i kłamstw.

,,Nawet najgorsze historie dają nam cenne lekcje, dzięki którym stajemy się silniejsi, może nawet lepsi." ,,Wszystko jest kłamstwem" autorstwa Moniki Kroczak rozpoczyna się od śledztwa policji w sprawie śmierci trzynastu młodych ludzi. Pewien znany Youtuber postanowił zwiększyć zasięgi w sieci, organizując imprezę domową, na którą zaprosił innych popularnych influencerów. Niestety wszyscy stracili życie na ów domówce, a okoliczności ich śmierci są niejasne. Młoda policjantka postanawia za wszelką cenę rozwiązać tę zagadkową zbrodnię, jednak ktoś usilnie próbuje zamieść wszystko pod dywan. W jakim celu? "Najbardziej zagrażają nam ci, którzy znajdują się najbliżej nas." Monika Kroczak stworzyła świetny thriller psychologiczny, w którym ukazała drugą stronę tego, co często dane jest nam zobaczyć na popularnych social mediach. Wkraczający w dorosłość ludzie z bogatych domów, którzy na swoich kanałach pokazują swoje idealne życie, tak naprawdę często skrywają w sobie ból. Poruszonych zostało tu wiele trudnych tematów, takich jak niełatwe relacje rodzinne, uzależnienia (nie tylko od środków odurzających, ale też od pieniędzy i sławy), choroba afektywna dwubiegunowa. Mamy obraz tego, że skrzętnie ukrywane kłamstwa, w pewnym momencie i tak ujrzą światło dzienne. Zdemaskowanie ich jednak wzbudza tak ogromny lęk, że niektórzy są w stanie posunąć się do ostateczności, byleby ich wizerunek nie ucierpiał. Książkę czyta się w błyskawicznym tempie. Autorka sprytnie zwodzi czytelnika za nos, by stale podsuwać nowe domysły, które finalnie okazują się nietrafne. Na szczególną uwagę zasługuje kreacja bohaterów. Są oni niezwykle prawdziwi, a ich problemy w żadnym momencie nie są przerysowane. I kolejny raz to, co lubię najbardziej - zaskakujące zakończenie. Takie, które powoduje przysłowiowy ,,wytrzeszcz oczu". Podejrzewam, że nikt właśnie takiego nie przewidzi. Kiedy wielokrotnie myślałam, że znam już rozwiązanie, zostałam wprawiona w osłupienie. Takie historie uwielbiam! Polecam Wam ją z całego serca! Gwarantuję, że spędzicie z nią niezwykły czas. Zachęcam do lektury i z ogromną radością przeczytam, jak Wy ją odebraliście. "W walce o marzenia łatwo popełnić błąd, doznać kontuzji, a nawet samounicestwić siebie." "Zostaw gówno tam, gdzie jego miejsce i poczekaj, aż się rozłoży. Prędzej czy później ktoś je rozdepcze."
Transporterka
Monika Kroczak0
Okładka ksiązki - Transporterka

To nie jest klasyczny i bajeczny romans. To świat pełen brudu, bólu i przemocy, a każdy dzień to walka sił. I to nie tylko z wrogiem, ale i z samym sobą...

Dziewczyna z pistoletem. Inicjacja
Monika Kroczak0
Okładka ksiązki - Dziewczyna z pistoletem. Inicjacja

W życiu Valerii nie ma nikogo. Wychowywała się w domu dziecka, a przez introwertyczną osobowość nie nawiązała z nikim bliskich relacji. Postanawia przyjąć...