Wszystko w porządku

,,Wszystko w porządku" to poruszająca powieść graficzna o walce z depresją. Rysowniczka Debbie Tung dzieli się z czytelnikami osobistymi doświadczeniami dotyczącymi codziennego zmagania się z chorobą. Z czułością i empatią, ale też subtelnym humorem, opisuje swoją drogę do zrozumienia, jak ważna jest dbałość o zdrowie psychiczne i co robić, kiedy sprawy wymykają się spod kontroli. Pokazuje, że depresja może dotyczyć każdego - nawet tych, którzy mają talent, wsparcie bliskich i sukcesy zawodowe. Opowiada o wyzwaniach, z jakimi mierzą się młodzi ludzie na progu dorosłości. A nade wszystko uświadamia, że czasem trzeba poprosić o pomoc i to nie jest słabość, lecz akt odwagi.

Bez względu na to, czy wy albo wasi bliscy dzielicie doświadczenia autorki, czy też zmagacie się z innymi trudnościami, przesłanie Debbie jest jedno: bądźcie dla siebie łagodni.

Debbie Tung to twórczyni komiksów i ilustratorka, która w swoich pracach opowiada o codzienności oraz miłości do książek i herbaty. Jej komiksy publikowały m.in. serwisy ,,Huffington Post", ,,9GAG", ,,Bored Panda" i ,,Goodreads". Mieszka w Birmingham w Anglii z mężem i synem.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Wszystko w porządku:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2024-02-15
Kategoria: Inne
Tytuł oryginału: Everything Is OK

Kup książkę Wszystko w porządku

Wszystko w porządku - opinie o książce

Avatar użytkownika - BOOKSARE_MYPASSI
BOOKSARE_MYPASSI
Przeczytane:2024-02-17, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Posiadam, współpraca,

„Mów do siebie tak, jak do kogoś, na kim Ci zależy. Bądź swoim przyjacielem”.

To powieść graficzna o walce z depresją.

Autorka dzieli się z czytelnikami osobistymi doświadczeniami dotyczącymi codziennego zmagania się z chorobą. Opisuje swoją drogę do zrozumienia, jak ważne jest dbanie o zdrowie psychiczne i co robić, kiedy sprawy wymykają się spod kontroli. Pokazuje ona , że depresja może dotyczyć każdego – nawet tych, którzy mają talent, wsparcie bliskich i sukcesy zawodowe. Opowiada o wyzwaniach, z jakimi mierzą się młodzi ludzie na progu dorosłości. A nade wszystko uświadamia, że czasem trzeba poprosić o pomoc i to nie jest słabość, lecz akt odwagi.

Zawartość tej historii pokazała mi, że pewne myśli, wątpliwości, które mnie nachodzą nie dotyczą tylko mnie. Nie jestem w nich osamotniona. Obok są ludzie, którzy w takich samych kolorach jak ja, albo ciemniejszych widzą otaczającą rzeczywistość. Dzięki niej zrozumiałam, że ważne jest zaakceptowanie siebie takim, jakim się jest z wadami i zaletami oraz stanie się dla siebie przyjacielem.

Z racji tego, że jest to komiks słów w książce jest niewiele, ale te które są zostały pięknie wkomponowane w ilustracje, które przemawiają do czytelnika dużo bardziej.

To książka dla każdego. Osoba zmagająca się z depresją znajdzie w niej nadzieję. Osoba z otoczenia osoby chorej dzięki niej pozna czym jest choroba i jak może pomóc. Osoba, która nie zalicza się do żadnej z dwóch wcześniejszych grup, dowie się, że osoby zmagające się z chorobą, to wartościowi ludzie, których warto zauważyć w tłumie i do których należy wyciągnąć pomocną dłoń.

Pośpiech i gonitwa nie są niczym dobrym, ciągła krytyka samego siebie - tym bardziej, bo i tak wszystkich nie zadowolimy. Dajmy sobie prawo do popełniania błędów, do wyciągania wniosków i do niewiedzy. Idźmy przez życie swoim tempem i starajmy się z niego czerpać dla siebie dużo dobrego.

Polecam, bo książka ukazuje czytelnikowi, że każdy człowiek, może czasami usiąść i nic nie robić. Pamiętajmy, że jest czas na pracę i odpoczynek oraz warto zostać swoim przyjacielem.

[ współpraca @WydawnictwoNaszaKsięgarnia ]

Avatar użytkownika - dajnurawksiazki
dajnurawksiazki
Przeczytane:2024-03-02, Ocena: 6, Przeczytałem,

??

,,Wszystko w porządku" to powieść graficzna, w której autorka, w oparciu o właśne doświadczenia, tłumaczy, jak wygląda życie z depresją.

??

Jestem zachwycona tą książką.

Na pewno wiele osób będzie mogło utożsamić się z główną bohaterką lub trochę lepiej zrozumieć dzięki tej historii swoich bliskich, którzy walczą z depresją.

Myślę jednak, że jest to książka nie tylko dla tych osób. Pełno w niej przemyśleń i wniosków, które każdy z nas powinien usłyszeć. Uczy empatii, czułości, uważności na swoje emocje i tego, by być dla siebie dobrym.

Polecam!

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka