Wtorki z Morriem

Książka, która pozwoli ci lepiej poznać samego siebie i na nowo odkryć świat

Wielu spotkało w swoim życiu kogoś, kto stał się dla nich mądrym i cierpliwym nauczycielem,

zawsze służącym radą i pomagającym stawiać pierwsze kroki w dorosłym życiu. Dla Mitcha

Alboma taką osobą był Morrie Schwartz, profesor socjologii, który go kiedyś uczył. Po dwudziestu

latach spotykają się ponownie w bardzo trudnym dla autora okresie. Jego dawny mistrz jest

nieuleczalnie chory, mimo to widują się jak kiedyś co wtorek, a ich rozmowy stają się dla Mitcha

bezcenną lekcją życia.

Wtorki z Morriem to pierwszy bestseller Mitcha Alboma, który przyniósł pisarzowi popularność

na całym świecie. Jest to piękna relacja ze spotkań mistrza z uczniem, którą Albom dzieli się z

czytelnikami.

Informacje dodatkowe o Wtorki z Morriem:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2022-11-08
ISBN: 9788382027105
Tytuł oryginału: Tuesdays with Morrie

Kup książkę Wtorki z Morriem

Wtorki z Morriem - opinie o książce

k powstrzymać łzy płynące nieprzebraną rzeką, jak uspokoić dygot wzruszonego serca? Jakich klawiszy klawiatury dotknąć i jakie wybrać słowa, by wyrazić bezmiar tego co czuje wezbrane emocjami serce? Oto opowieść dla której warto szukać i błądzić. Kierunkowskaz, drogowskaz, znak, przesłanie. Choć niewielkich rozmiarów, nie może pomieścić życiowej mądrości, bo ulatuje ona z każdej strony. Tę książkę chłonie się jak tlen. Broniłam się przed tym wszystkim- nieufna, wroga amerykańskiej filozofii keep smiling...Myślałam, że właśnie taki głodny kawałek zaserwuje mi Albom. Jakże się myliłam. Spotkanie z profesorem Morriem jest jak duchowa strawa, która dodaje sił ciału i umysłowi. Jak gwiazda wskazująca drogę do domu. Autor nie używa wielkich słów. Wszystko co najprostsze najtrudniej jest wyrazić, ale jemu się udało: "Okazujcie współczucie- szepnął Morrie.- I przyjmijcie na siebie odpowiedzialność za innych. Gdybyśmy tylko przestrzegali tych zasad, świat byłby lepszy.- Złapał oddech, po czym dorzucił swoją mantrę: -Bez miłości zginiecie." I ja spotkałam Kogoś, kto był dla mnie takim nauczycielem, dobrym aniołem.. Zrozumiałam to zanim odeszła, choć nigdy nie zdążyłam Jej powiedzieć, jak jest dla mnie ważna i jak bardzo Ją kocham. Myślę, że wiedziała. Moja dobra Ciocia Alinka :) Morie pokazuje jak mądrze odchodzić, jak pogodzić się ze śmiercią, łagodzi lęki skrywane najgłębiej. Posłuchajcie Go... To autentyczna historia. Żaden myślący człowiek nie powinien pominąć tej książki!
Avatar użytkownika - ania87
ania87
Przeczytane:2015-02-16,
"Kiedy uczysz się jak umierać, uczysz się jak żyć." Opowieść Mitcha Alboma o spotkaniu z jego dawnym nauczycielem Morrim Schwartzem porusza do łez.Rozmowy o życiu, śmierci, rodzinie, małżeństwie, miłości i o tym co jest na prawdę w życiu ważne.Jest te zdecydowanie jedna z lepszych książkę jakie kiedykolwiek czytałam.Polecam każdemu.
Avatar użytkownika - mirand
mirand
Przeczytane:2019-07-18, Ocena: 6, Przeczytałam,

Ciężko mi opisać co czuję po przeczytaniu książki. Na początku po prostu dobrze mi się ją czytało, im bardziej poddawałam się całej historii tym więcej rozmyślałam nad życiem, ogólnie mówiąc. Nad samym sensem istnienia, nad postacią ludzką i całą jego otoczką, bo jak się okazuje- ta książka to prawdziwy skarbiec wiedzy. Przejmująca i smutna. Książka, po przeczytaniu której okaże się, że nic już nie będzie takie samo.

Dopóki myślałam, że to fikcja, przyjmowałam "na klatę", odnosiłam się do swojego życia  i mojej osoby lecz w momencie gdy doszłam do końca i okazało się, że Morrie to prawdziwa postać , ogarnął mnie ogromny smutek , że jego historia tak sie zakończyła.

Książka warta przeczytania i wędruje do półki" polecam".

Avatar użytkownika - Aggatta
Przeczytane:2011-09-19, Przeczytałam,
Zaklinacz czasu
Mitch Albom0
Okładka ksiązki - Zaklinacz czasu

Spróbujcie wyobrazić sobie życie bez odmierzania czasu. Pewnie nie potraficie. Zawsze wiecie, jaki jest miesiąc, rok, dzień tygodnia. A jednak przyroda...

Pięć osób, które spotykamy w niebie
Mitch Albom0
Okładka ksiązki - Pięć osób, które spotykamy w niebie

?Wzruszający poryw fantazji, z którego płynie nauka, że dopiero w niebie dowiemy się, o co naprawdę chodzi w życiu? ? Harold S. Kushner Optymistyczna,...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;