Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Druga tajemnica starego zamczyska. Tom 10

Średniowieczni templariusze byli zakonną armią i dysponowali przebogatym skarbcem... a funkcję ich oficjalnych skarbników pełnili członkowie klanu McKwaczów! Teraz Sknerus wraca do swojego rodowego zamku w Szkocji, żeby sprawdzić, czy rycerze ukryli tam swoje skarby... ale dlaczego jego siostra Matylda próbuje go powstrzymać? Tego dowiesz się z dziesiątego tomu kaczych przygód autorstwa Dona Rosy!

Oprócz historii o Sknerusie szukającym rodzinnej fortuny, znalazły się tu komiksy o trzech caballeros, którzy zapuszczają się do niebezpiecznych Kopalń Ofiary, a także o Czarnym Rycerzu Arszenie Lampenie, który chce unicestwić całą wystawioną w muzeum kolekcję pamiątek Sknerusa McKwacza z licznych wypraw...

Kolekcja, składająca się z dziesięciu tomów, to pierwsze kompletne, chronologiczne wydanie kaczych przygód autorstwa ulubieńca czytelników Dona Rosy, podążającego śladem legendarnego disnejowskiego autora Carla Barksa, lecz posiadającego własny, niepowtarzalny styl. Rosa, który zasłynął cyklem ,,Życie i czasy Sknerusa McKwacza", przez dwie dekady snuł opowieści o Sknerusie i Donaldzie!

Informacje dodatkowe o Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Druga tajemnica starego zamczyska. Tom 10:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2021-12-08
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788328198609
Tytuł oryginału: The Don Rosa Library vol. 10 - The Old Castle's Other Secret

Kup książkę Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Druga tajemnica starego zamczyska. Tom 10

Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Druga tajemnica starego zamczyska. Tom 10 - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-12-10, Ocena: 5, Przeczytałem,

POŻEGNANIE Z KACZKAMI

I wreszcie nadszedł ten moment. Na rynku właśnie pojawił się dziesiąty i ostatni tom zbierający komiksy Dona Rosy. Fakt ten z jednej strony cieszy, bo w końcu mamy pełną kolekcję jego prac, a są to prace bez dwóch zdań wybitne. Z drugiej jednak trudno nie czuć żalu, że to już koniec, bo drugiego tak doskonałego dział - nawet mimo wydawania nadal rewelacyjnej kolekcji Carla Barksa - już nie będzie. Pozostaje nam jednak cieszyć się tym, co mamy, bo naprawdę jest czym i raz jeszcze przeczytać całą kolekcję.

Nadszedł czas by Sknerus zmierzył się z największą tajemnicą w swojej karierze. Tym razem skarb może znaleźć o wiele bliżej niż myślał i w miejscu, w którym w życiu nie przyszłoby mu do głowy go szukać. A co więcej może przy tym odkryć długo skrywaną rodzinną tajemnicę!

Poza tym po raz kolejny wrócimy do przeszłości, by odkryć nieznane epizody z życia Sknerusa, a dokładniej czasów, gdy razem ze Złotką szukał złota w Dolinie Białej Śmierci. Jakby tego było mało powraca złodziej dżentelmen Arszen Lampen, by raz jeszcze spróbować okraść najbogatszego kaczora świata. A i dla fanów Trzech Caballeros też się coś znajdzie!

Psi Patrol. Psi Patrol. Zagraj Ze Mną. Na tropie przygody.
Okładka ksiązki - Psi Patrol. Psi Patrol. Zagraj Ze Mną. Na tropie przygody.

Bogato ilustrowane opowiadanie będzie świetnym wprowadzeniem do zabawy. Potem zrobi się jeszcze ciekawiej - gdy dziecko zacznie poszukiwać postaci i...

Czwórka z Baker Street. Sprawa Morana. Tom 7
Okładka ksiązki - Czwórka z Baker Street. Sprawa Morana. Tom 7

Rok 1894. Zbliża się decydujące starcie... Po trzech latach prowadzonej z ukrycia wojny przeciw dawnym wspólnikom Moriarty'ego nadeszła chwila, żeby...