Wybór znachorki

Magdeburg, rok 1179. Dietrich von Landsberg, brat margrafa rządzącego księstwem Miśnieńskim, wyzywa Ryszarda Lwie Serce na pojedynek na śmierć i życie. Nie podoba się to cesarzowi Fryderykowi Barbarossie, który oskarża angielskiego monarchę o zdradę i wytacza mu proces, co w rezultacie doprowadza do kolejnej wojny. A to oznacza, że Christian ponownie musi dołączyć do wojsk cesarskich.

Podczas, gdy Christian dowodzi oblężeniem potężnej twierdzy, bronionej przez zwolenników Ryszarda, Marta musi samotnie opierać się intrygom księcia Albrechta najstarszego syna ich odwiecznego wroga, który za wszelką cenę chce przejąć ich zamek oraz bogate kopalnie srebra. Zdesperowany, chciwy bogactw książę nie cofnie się przed niczym. Ani przed najpodlejszą intrygą, ani przed najbardziej okrutną zbrodnią.

Czy Marcie uda się ujść z życiem, utrzymać kasztel, ochronić dzieci i mieszkańców wioski?

,,Powieści opisujące zmienne koleje losu fikcyjnej bohaterki, Marty, wiernie i w najdrobniejszych szczegółach oddają klimat krwawej epoki."

Darmstädter Echo

,,Walka, cierpienie, wielkie uczucia, gorzkie porażki, postacie pełne życia, świetnie nakreślona epoka, znakomita narracja. Czy można oczekiwać więcej od powieści historycznej."

denglers-buchkritik.de

Informacje dodatkowe o Wybór znachorki:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2014-11-12

Kup książkę Wybór znachorki

Wybór znachorki - opinie o książce

Avatar użytkownika - Fretka
Przeczytane:2015-06-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Zniknięcie znachorki
Sabine Ebert0
Okładka ksiązki - Zniknięcie znachorki

Marchia Miśnieńska, roku Pańskiego 1173. Złe wieści dla Marty i Chrystiana. Henryk Lew powrócił z Ziemi Świętej, a wraz z nim ich zagorzały wróg...

Klątwa znachorki
Sabine Ebert0
Okładka ksiązki - Klątwa znachorki

Z Freibergu aż do Ziemi Świętej - ciąg dalszy opowieści o znachorce Marcie Freiberg 1189. Minęło niemal pięć lat od śmierci Chrystiana. Marta wciąż przeżywa...