Wyspa

Nie przegap kolejnej elektryzującej powieści niekwestionowanej królowej thrillerów YA, Natashy Preston!

Wyjechali na weekend. Nie sądzili, że wyjadą na zawsze.

Jagged Island to ekskluzywny park rozrywki, przeznaczony dla bardzo bogatych i bardzo wpływowych ludzi. Tuż przed otwarciem właściciel zaprasza do niego sześcioro najpopularniejszych nastoletnich influencerów: Liama, Jamesa, Willa, Avę, Harper i Paisley, którzy w zamian za pełen atrakcji weekend mają reklamować wyspę w swoich social mediach, relacjonując w nich każdą sekundę spędzoną na zabawie w luksusowych warunkach.

Na miejscu okazuje się, że ośrodek jest jeszcze wspanialszy, niż sobie wyobrażali. Są oszołomieni przepychem hotelu, rozrywkami w parku i pięknem wyspy. Nie mogą się doczekać kolejnych atrakcji ze szczelnie wypełnionego harmonogramu.

Wkrótce jednak odkryją, że w ich planie brak najważniejszego: pozostania przy życiu…

Informacje dodatkowe o Wyspa:

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2023-05-31
Kategoria: Dla młodzieży
Tłumaczenie: Joanna Sugiero

Kup książkę Wyspa

Wyspa - opinie o książce

Wyspa to genialnie zbudowana atmosfera mroku, gdzie emocje wbijają w fotel.

Sześciu influencerów wybiera się na weekend na wyspę. Jagged Island to wyspa na, której multimiliarder wybudował park rozrywki, sześciu wybrańców ma okazje jako pierwsi wypróbować wszystkie rozrywki na wyspie i podzielić się ze swoimi fanami. Grupa Influencerów to różni ludzie Ava i Will piszą o urodzi i kosmetykach, Liam publikuje wszystko o grach, James to kategoria filmów, kina, Harper miłośniczka książek i ostatnia to Paisley dziewczyna, która publikuje wszystko o śmierci, jednak najbardziej interesują ją mordercy kto i dlaczego. Tych nastolatków trafia na wyspę jednak park rozrywki nie jest jak Las Vegas, to raczej mroczny klimat gdzie w recepcji stoi regał z różnymi narzędziami zbrodni, to gargulce na dachach. Jednak oprócz rozrywki jest też luksusowy hotel i ich właściciel z asystentką oraz 2 pracownikami. Tak mała liczba członków i mroczny klimat wyspy buduje mroczny klimat, który udziela się jeszcze bardziej kiedy na następny dzień zniknął jeden z popularnych dzieciaków. Zaczyna się poszukiwania i przeczesywania parku. Zaczynają się domysły i podejrzenia, tajemnice i sekrety zaczynają wypływać na powierzchnie a w tym wszystkich nastolatkowie, którzy muszą polegać tylko na sobie.

Wyspa historia prowadzona przez Paisley bo to ona jest największym zagrożeniem dla osoby, która jest niebezpieczeństwem. Jako siedemnastoletnia dziewczyna ma wielką wiedzę, na temat morderców, analizuje i szuka dowodów. Fajnie wykreowana główna bohaterka, niesie ze sobą wiele ciekawostek detektywistycznych, statystyk morderców, wiedzy psychologiczno-kryminalnej.

Drugi aspekt to sama atmosfera w której została umieszczona historia. Jest gęsto i mrocznie, strach, niedomówienia, podejrzenia a w tym wszystkim sześciu różnych nastolatków, którzy mierzą się z emocjami i wrogiem. Miałam wrażenie że historia wyspy bardzo oddaje klimat filmu "Krzyk" , sama trzęsłam portkami w niektórych momentach.

Po trzecie motyw jak dla mnie dobrze uknuta i ukryta intryga. Morderca czy mordercy mają cel ale i też silny motyw który tak naprawdę czytelnik odkrywa dopiero na samym końcu książki. Najpierw udziela się klimat i emocje, później gonimy za podejrzeniami czy domysłami a dopiero sama końcówka to wielkie zaskoczenie.

Polecam książka, która wzbudzi wiele emocji.

Jagged Island to park rozrywki, nie byle jaki.. przeznaczony jest dla śmietanki towarzyskiej, wszystkie atrakcje są na najwyższym poziomie i cóż nie każdy może sobie pozwolić na taką zabawę..Właściciel parku, a jednocześnie wyspy zaprosił do siebie sześcioro influencerów, też tylko tych z najwyższymi zasięgami i możliwościami, by zapoznali się z parkiem rozrywki, i rozreklamowali to miejsce..
Jednak już od samego początku, to miejsce niektóry wydaje się złowieszcze, sieje niepokój.. a już na pewno wszyscy zaczynają się martwić gdy znika jeden z influencerów.. Co się z nim mogło stać, skoro nikogo oprócz nich, właściciela i menadżerki nie ma na Wyspie? Ale czy na pewno...?
Grupa rozpoczyna poszukiwania.. a potem... Potem dzieje się ogrom wydarzeń, które wywołują przerażenie I cóż.. musicie ją przeczytać! To jest totalnie obowiązkowa pozycja.
Autorka pisze thrillery młodzieżowe, bohaterami są bardzo młode osoby, lub nastolatki, i to właśnie przy tej pozycji naprawdę bałam się jej czytać w nocy, a przecież tylko nocą mogę ?
Nie ma nudy, podczas gdy podejrzewasz jedną osobę, bohaterowie kolejną... to Autorka robi wielkie bum! Do tego te zakończenia... po których mówię, ale jak to?! ?.
Przygotujcie się też na masę trupów, tutaj nie ma taryfy ulgowej, a miejsce zabawy, zmienia się w prawdziwy horror.. Bardzo duży plus za pomysł, za miejsce i za to jak potoczyła się ta historia.. Zdecydowanie zostanie ze mną na bardzo długi czas ??

Będziesz moja
Natasha Preston0
Okładka ksiązki - Będziesz moja

Lylah i jej przyjaciele wprost nie mogą się doczekać, aby spędzić razem wieczór. Imprezato idealny sposób na odstresowanie i wyluzowanie...

Silence
Natasha Preston0
Okładka ksiązki - Silence

Czy wyobrażasz sobie, że nie mówisz od jedenastu lat tylko dlatego, że sama tak zadecydowałaś? Czy wyobrażasz sobie, że w tym samym czasie dorastasz...