Autorka jako cel pracy postawiła sobie odpowiedź na następujące pytania: Jak komunikują się liderzy o­ różnych narodowościach? Czym jest kultura oraz komunikacja międzykulturowa? Czy występują konflikty w­ komunikacji międzykulturowej? Co sprawia, że liderzy kierują się stereotypami lub uprzedzeniami? Czy czas, miejsce i­ przeszłość historyczna wpływają na komunikację między kulturami? Czy kobieta liderka różni się od mężczyzny lidera w­ komunikowaniu się? Na szczególną uwagę w publikacji zasługują ciekawe zestawienia różnic pomiędzy menedżerem a liderem oraz różnice pomiędzy zarządzaniem a ­przywództwem. Stanowi to tym samym zasadne wprowadzenie do analiz poświęconych stylom przywództwa. Zasadnicza część opracowania poświęcona jest prezentacji wyników badań dotyczących kryteriów tworzących sylwetkę lidera z ­uwzględnieniem specyfiki branż. Badania te stanowią pewnego rodzaju kompendium wiedzy o­ liderach wybranych do badań przedsiębiorstw. Opracowanie może być przydatne zarówno studentom, doktorantom, jak i­ przedsiębiorcom, którzy chcieliby lepiej zrozumieć kluczowe determinanty kreujące sylwetkę lidera, a­ w­ dalszej konsekwencji wykorzystać tę wiedzę w­ zarządzaniu przedsiębiorstwem.

Angelica Pegani­ - autorka pięciu książek, kilkudziesięciu wywiadów oraz artykułów, z­ wykształcenia dziennikarka radiowa i­ telewizyjna, menedżer public relations, certyfikowany specjalista ds. reklamy oraz marketingu. Współpracuje z ­zarządem fundacji The Excellence World Foundation oraz UBC Entertainment and Management Group. Jest absolwentką Wydziału Filologicznego Instytutu Dziennikarstwa i­ Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, kierunku dziennikarstwo i­ komunikacja społeczna, w­ specjalizacji dziennikarstwo radiowo-telewizyjne oraz studiów magisterskich na Wydziale Nauk Społecznych, Instytutu Filozofii, Socjologii i­ Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku dziennikarstwo i ­komunikacja społeczna w­ specjalizacji reklama oraz public relations. Od 2018 roku absolwentka menedżerskich studiów podyplomowych na Wydziale Zarządzania i­ Ekonomii w ­Katedrze Inżynierii Zarządzania Operacyjnego Politechniki Gdańskiej. Jako Prezes fundacji The Excellence World Foundation oraz dyrektor generalny firmy UBC Group w­ Polsce udziela się w międzynarodowych projektach humanitarnych oraz charytatywnych. Jest aktywnym członkiem fundacji, która składa się z ­trzech międzynarodowych projektów: rozwoju społeczności, równouprawnienia kobiet i­ specjalnych programów socjalnych. Jest również członkiem nieformalnej organizacji Padma, zajmującej się wspieraniem kobiet biznesu oraz ich pozycji na świecie. W ­życiu prywatnym interesuje się zdrowym żywieniem oraz fitnessem, prowadzi zajęcia w­ UBC Health and Fitness Center.

Informacje dodatkowe o Wywiad z liderem. Wizerunek lidera w osiemdziesięciu (80) indywidualnych wywiadach pogłębionych :

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2018-03-26
Kategoria: Zarządzanie i marketing

Kup książkę Wywiad z liderem. Wizerunek lidera w osiemdziesięciu (80) indywidualnych wywiadach pogłębionych

Wywiad z liderem. Wizerunek lidera w osiemdziesięciu (80) indywidualnych wywiadach pogłębionych - opinie o książce

Angelica Pegani0
Okładka ksiązki - Filozofia Kaizen. Rozwój międzynarodowego przedsiębiorstwa według japońskiej metody

Tematem książki jest japońska koncepcja Kaizen oraz jej analiza na podstawie wybranych przykładów z badań własnych. W publikacji ujęto filozofię nie...

Angelica Pegani0
Okładka ksiązki - Style liderów. Analiza na podstawie przykładów z polityki, kultury oraz indywidualnych wywiadów pogłębionych

Książka jest oparta między innymi na własnych badaniach naukowych i stanowi bardzo rzetelne, dojrzałe, szczególnie od strony teoretycznej,  opracowanie...