Zabili mnie we wtorek

?Bankier? jest bardzo bogatym i bardzo tajemniczym mężczyzną. Próbowano go zabić. Dlaczego? Nawet on może się tego tylko domyślać. Przeżył dzięki dziewczynie, którą kiedyś kochał. Teraz razem z nasłanym na niego płatnym zabójcą próbuje dowiedzieć się, kto chciał go zabić, i odpłacić zleceniodawcom. Ale dawna miłość okazuje się ważniejsza niż własne bezpieczeństwo, przekręty, mafie i tajne służby... Amerykanie mają swoich Cobenów i Brownów. Mają swoje CIA, FBI, JFK i Bóg jeden wie co jeszcze. A my? WSI, ?układ? i grupę zawsze trzymającą władzę lub czasopisma. Aha! I mamy jeszcze Piotra Wereśniaka! Ta książka ma wszystko, co jest potrzebne dobrej powieści sensacyjnej ? wciągającą fabułę, bohaterów, których los nas porusza, napięcie. A do tego akcja osadzona jest w polskiej rzeczywistości, jak najbardziej współczesnej. ?Chciałoby się powiedzieć: nareszcie! Nareszcie polska produkcja filmowa doczekała się książkowego materiału na dobry, współczesny, sensacyjny film. Nareszcie jest tam to, co Polaków najbardziej obchodzi, to, co czytelników najbardziej porusza i co przykuwa widzów do kinowego fotela. Kiedy w kilka godzin dosłownie pożarłem książkę, wiedziałem, że po prostu chcę zrobić ten film. Teraz czuję się tak, jakbym kupił prawa do ekranizacji jednej z powieści Cobena!?

Informacje dodatkowe o Zabili mnie we wtorek:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: b.d

Kup książkę Zabili mnie we wtorek

Zabili mnie we wtorek - opinie o książce

Avatar użytkownika - chabrowacczyteln
chabrowacczyteln
Przeczytane:2014-05-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014 ,
Piotr Wereśniak to postać znana przede wszystkim w telewizyjnej branży. Napisał dialogi do ,,Nie kłam kochanie", współtworzy ,,M jak miłość" i ,,Na dobre i na złe". Jego powieści to ,,Nie szukaj mnie" oraz właśnie ,,Zabili mnie we wtorek". Przed Leclerkiem dochodzi do strzelaniny. Został wykonany wyrok na pewnym młodym, przystojnym i bogatym biznesmanie. Czy ktoś go jeszcze może uratować? Przyznam, że zbyt wiele się po tej książce nie spodziewałam. Na moje szczęście zostałam niesamowicie miło zaskoczona. Intrygi, brudne pieniądze, mafie i przekręty na najwyższym szczeblu. Dobre książki o takiej tematyce najczęściej pochodzą od autorów zagranicznych. Tutaj wszystko to dzieje się na naszym polskim, rodzimym podwórku. Akcja gna do przodu. Kat staje się ofiarą, role znów się zamieniają. Nie wiadomo kto jest po czyjej stronie. Kto za kim stoi i z kim trzyma. Nie można nikomu ufać. Dawno nie zostałam tak wciągnięta w książkowy świat, że w każdej wolnej sekundzie sięgałam po tę pasjonującą opowieść. Rozdziały są bardzo krótkie, szybko się ją przez to czytało. Nie mogłam jej odłożyć przed doczytaniem kilku rozdziałów. Koniec to po prostu petarda. Nie tego się spodziewałam. Pan Piotr wbił mnie w fotel za co mu bardzo dziękuję. Okładka ciemna, ładna. Tytuł tajemniczy i przewrotny.
Avatar użytkownika - lusiast
lusiast
Przeczytane:2016-03-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Sensacja/Kryminał,
Nie szukaj mnie
Piotr Wereśniak0
Okładka ksiązki - Nie szukaj mnie

Pewnego dnia w małym greckim porcie Gośka kupuje gazetę i znajduje w niej... informację o swojej śmierci. Wszystkie szczegóły się zgadzają, tylko...