Zamarznięta Ziemia

Wielkie lądolody pokrywające ogromne obszary półkuli północnej? Dziś wiemy, że rzeczywiście tak było, a jednak - mimo wyraźnych, stosunkowo świeżych i obecnych na każdym kroku śladów zlodowacenia - przez długi czas nawet nie brano pod uwagę takiej możliwości, wierząc, że Ziemia narodziła się jako rozgrzana kula, która następnie powoli stygła w ciągu swych dziejów. Dlatego też odkrycie prawdy wymagało przełamania wielu stereotypów i dokonania odkryć w najrozmaitszych dziedzinach wiedzy, takich jak biologia, geografia, geologia czy astronomia.

Autor barwnie kreśli fascynującą historię odkrywania tajemnic epok lodowcowych, a jednocześnie przedstawia osoby, które czynnie w niej uczestniczyły: Louisa Agassiza, Jamesa Crolla, Josepha Adhémara, Archibalda Geikie’go, J. Harlana Bretza, Wladimira Köppena i wiele innych postaci, których życiorysy są często równie ciekawe jak odkrycia będące ich udziałem.

"Zamarznięta Ziemia" to obowiązkowa lektura dla tych, którym nieobojętny jest los naszej planety stojącej w obliczu złowrogich zmian klimatycznych.

Informacje dodatkowe o Zamarznięta Ziemia:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka