Zaufasz mi

Tom 2 cyklu Ada Czarnecka i Krystian Wilk

Policja w Szczecinie znów ma pełne ręce roboty. Miastem wstrząsają wiadomości o kolejnych samobójstwach. Życie odbiera sobie młody chłopak wychodzący na prostą, nastolatka, która ma wszystko, ojciec dwójki dzieci... Co pchnęło ich do samobójstwa? I czy na pewno sami odebrali sobie życie?

Ada Czarnecka przechodzi traumę po ostatnim śledztwie. Bierze urlop, zrywa wszelkie kontakty i wyjeżdża, zostawiając wszystko za sobą. Jednocześnie podejmuje trudną decyzję o rozwodzie.

Krystian Wilk nie pozwala jej jednak zniknąć na długo. Ściąga ją z powrotem na komendę do zespołu śledczego do sprawy tajemniczych samobójstw. Jednak to nie jedyny powód. Krystian już wie, co znaczy dla niego rudowłosa psycholog policyjna. I choć Ada ciągle nie potrafi mu zaufać, ich relacja coraz bardziej się zacieśnia...

Informacje dodatkowe o Zaufasz mi:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2020-01-15

Kup książkę Zaufasz mi

Zaufasz mi - opinie o książce

Avatar użytkownika - Maggiewksiazkach
Maggiewksiazkach
Przeczytane:2021-09-12, Ocena: 6, Przeczytałam, Kryminał/sensacja ,

Mija kilka miesięcy po wydarzeniach z ostatniego tomu. Ada zmieniła się w zaszczutną i zlęknioną istotę. Zamieszkała u rodziców z daleka od Szczecina. Rodzina stara się pomóc jej przetrawić te tragiczne wydarzenia z jej życia.

W tym samym czasie Krystian próbował zniszczyć swoje życie. Jego zwykły dzień to były przede wszystkim imprezy, alkohol, kobiety i niezobowiązujący sex. Jego zachowanie miało destrukcyjny wpływ na niego samego.

W między czasie w Szczecinie następuje fala samobójstw. Tych czynów dokonywali całkowicie różni ludzie, kobiety, mężczyźni, nastolatkowie i dojrzałe osoby. Tak samo jak sposoby w jaki odbierali sobie życie, też były różne. Dochodzenie prowadzą oczywiście bracia Wilk ze swoim zespołem śledczym. Jednak nie potrafią ruszyć z miejsca. Psychologowie uważają, że jest coś dziwnego w tej fali samobójstw. Śledczy wciąż drepczą w miejscu, brakuje im dowodów na poparcie swoich przypuszczeń.

Krystian postanowił ściągnąć do pracy Adę, choćby siłą. Jej powrót dla niej samej nie jest łatwy. Jednak przy pomocy przyjaciela, wraca do pracy. Nie będzie to łatwe, bo traumatyczne wydarzenia nie chcą tak po prostu pójść w niepamięć. Ada będzie musiała także stoczyć walkę o własne życie.

Czy Ada pozbiera się na tyle, żeby pomóc w sprawie? O co chodzi z tymi samobójstwami? Czy to możliwe, żeby tak wiele osób chciało zakończyć życie w przeciągu kilkunastu dni?

Uwielbiam Dianę Brzezińską. Jej styl pisania wciąga od pierwszych stron. Akcja początkowo rozwija się powoli, skupia się głównie na Adzie i Krystianie, a potem przyspiesza. Pomysł na zakończenie świetny. Nie wpadłam na niego wcześniej, choć już miałam swój typ, by przy końcu dowiedzieć się, że to jednak nie to.

Ada zmieniła się niesamowicie po wydarzeniach pierwszej części, chociaż później wraca stara Ada i rozpracowuje sprawę. A w życiu prywatnym nie chce żadnych związków, boi się że zostanie zraniona. Dlatego Krystiana trzyma na dystans, pozwala jedynie na przyjaźń, mimo że jej serce wyrywa się do tego faceta. Oczywiście z wzajemnością. Krystian zakochał się w Adzie. Ona jest jedyną kobietą, która nie uległa jego wdziękom. Może właśnie to sprawiło, że to właśnie Ada skradła jego serce?

Nie będę się więcej rozpisywać, bo to po prostu trzeba przeczytać. To naprawdę świetna książka, z resztą cała trylogia jest rewelacyjna. Zabieram się za trzeci tom, bo Pani Diana tak go skończyła, że nie czuję mus czytać dalej o przygodach Ady i Krystiana.

Polecam

Avatar użytkownika - aggusia
aggusia
Przeczytane:2022-01-25, Ocena: 5, Przeczytałam,

No? Niech mówią, że to nie jest miłość…

Drugie spotkanie z Adą i braćmi Wilk było znacznie przyjemniejsze niż pierwsze. Od początku coś się dzieje. Minimum opisów i tylko te potrzebne. Hurra! W książce jest też wiele zabawnych dialogów, które wpływają bardzo ożywczo na główny wątek fabuły. Dzięki tej dawce poczucia humoru czytelnik nie nurza się tylko w kryminalnym wątku historii, który jest tutaj dość ponury.

W moim odczuciu ta część to zdecydowanie nie jest kryminał. Stawiam na romans kryminalny.

Relacja Ady i Krystiana jest w tej części równie ważna jak sprawa, którą prowadzą. Między bohaterami robi się coraz goręcej, buzuje między nimi ogromne napięcie. Oboje są pogubieni i w życiu i w emocjach, a mimo to cały czas stoją za sobą murem. Jakby to platoniczne uczucie było wyznacznikiem ich drogi i napędzało ich do działania. Postać i osobowość Krystiana jest bardzo wyrazista. Podobało mi się to zmiękczanie twardziela. Jego uległość względem Ady, zawsze, niezależnie od okoliczności, był przy niej. Uczciwie przyznawał się do swojej słabości względem niej, szczerze deklarował co czuje. Dla Ady Krystian jest równie ważny, co udowadnia w zakończeniu.

Okazało się również, że nawet święty i prawy Przemysław Wilk pokazał, że też ma co nieco za uszami :)

Mocny i ciekawy wątek kryminalny. Szczecinem wstrząsają dziwne samobójstwa. Ofiary są ze sobą niezwiązane i nie mają żadnych cech wspólnych. Zespół śledczy pod wodzą prokuratora Wilka ma za zadanie ustalić, co się stało. Prawda okaże trudna do pojęcia. Niestety, dla osoby, która tak jak ja, zalicza się grona „terapeuto-sceptyków”, ta książka zniechęci ją całkowicie. Obala wszelkie mity o terapiach, ich uzdrawiającej mocy i terapeutach jako spowiednikach ludzkich dusz. Zawsze byłam daleko od takich spraw, teraz dzielą mnie od nich lata świetlne :) Ale jak to padło w książce „Terapie są skuteczne tylko wtedy, gdy pacjent chce w nich uczestniczyć, bez jego woli nawet najlepszy psycholog nie pomoże”. I wszystko w temacie.

„Zaufasz mi” zwieńczone jest takim zakończeniem, że ciężko byłoby mi czekać na kolejny tom. Na szczęście nie muszę :)

Oczywiście, ktoś powie, że to wszystko dość nierealne. No pewnie tak, ale to książka, a nie rzeczywistość i tak dokładnie oceniam fabułę. Chcę, żeby było wciągająco. I było. Chcę, żeby było emocjonująco. I było. A to, że czasem bohaterowie zachowują nieracjonalnie? Nawet w prawdziwym życiu często zachowujemy się nieracjonalnie. Przypuszczam, że w prawdziwym życiu np. zachowanie Grabarczyka względem Ady byłoby nie do przyjęcia i prawdopodobnie zostałoby potępione i ukarane. W powieści tak się nie dzieje. Książki, w odróżnieniu do prawdziwego życia, rządzą się jednak innymi prawami. Nie wszystko musi być hiperpoprawne i zgodne ze sztuką. To jest fikcja i tak należy to traktować.

Było super. Polecam.

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2021-12-15, Ocena: 6, Przeczytałem,

W Szczecinie dochodzi ostatnio do serii samobójstw, odbierają sobie życie: młody chłopak, nastolatka oraz ojciec dwójki dzieci. Zostaje powołana grupa śledcza, która ma rozwikłać sprawę tajemniczych samobójstw. Jednym z członków jest Krystian, który próbuje również skłonić Adę, która obcenie przechodzi traumę po poprzednim śledztwie, aby pomogła rozwikłać sprawę. Czy ktoś kierował samobójcami? Czy Ada upora się ze swoimi demonami?

Pierwszy tom serii o losach Ady i Krystiana "Będziesz moja" bardzo mi się podobał i niesamowicie mnie wciągnął, nie mogłam się wręcz doczekać kiedy w moje ręce trafi "Zaufasz mi" i dowiem się co słychać u bohaterów!
Bardzo polubiłam styl autorki, książkę mimo ponad 500 stron czyta się naprawdę szybko, a to za sprawą bardzo wciągającej i trzymającej w napięciu fabuły. Poraz kolejny autorka stworzyła świetną zagadkę kryminalną, która mnie zaintrygowała, czytając tą historię często czułam się tak jakbym razem z grupą śledczą rozwiązywała sprawę tajemniczych samobójstw, które muszę przyznać mną dosyć mocno wstrząsnęły, szczególnie historia Cezarego.
W moim odczuciu to dobrze, że ralacja między głównymi bohaterami toczy się swoim rytmem, nic nie jest wymuszone, jest po prostu prawdziwie, realnie. Oboje starają się poukładać swoje życia, nawet kosztem tego co czują w głębi serca.
Zarówno prowadzona sprawa, ale również to co dzieje się pomiędzy Adą, Krystianem i ich współpracownikami dostarcza czytelnikowi multum skrajnych emocji, następuje wiele nieprzewidzianych zwrotów akcji - szczególnie jeśli chodzi o podejrzanych w sprawie, nie zabraknie oczywiście świetnych dialogów i ciętych ripost, które tylko potęgują chęć dalszego czytania "Zaufasz mi".
Byłam pewna, że autorka poraz kolejny zafunduje na koniec tomu niezła bombę i nie myliłam się, książka kończy się tak, że czytelnik po prostu jest ZMUSZONY przeczytać kolejny tom serii! Ja wręcz nie mogę się doczekać jak "Obiecasz mi" wpadnie w moje ręce! Jeśli lubisz połączenie dobrego kryminału z romansem, to ta seria jest dla Ciebie!

Brzezińska
Wyobraź sobie, że wyjechałaś do rodziców, by zapomnieć o tragedii, która Cię spotkała. Całkowicie odseparowałaś się od życia w Szczecinie i korzystasz z bezpłatnego urlopu, podczas którego rodzina wciąż wysyła Cię na kolejne terapie. Ale one nie pomagają, bo Ty ich nie chcesz. Pewnego dnia zjawia się u Ciebie Krystian Wilk z prośbą, byś wróciła na komisariat i pomogła mu rozwiązać kolejną sprawę. Tym razem w mieście pojawiła się fala samobójstw, z których każde zdaje się mieć jednego odpowiedzialnego prowokatora. Czy zdecydujesz się na wzięcie udziału w dochodzeniu? Jak potoczy się Twoja relacja z bliźniakiem? Czy będziesz w stanie wrócić na swoje stanowisko i pozbyć się idealnego zastępcy?
Drugi tom historii o Adzie i Krystianie to kolejna dawka idealnej, dla mnie, historii miłosno-kruminalnej. Dostałam tutaj wszystko, czego oczekiwałam po pierwszym tomie tej serii. Zawiła relacja głównych bohaterów, braterska rywalizacja bliźniaków i niepewność związana z finałem sprawy, która prowadziła załoga prokuratora Wilka. Diana Brzezińska totalnie mnie wkręciła w swoją opowieść i sprawiła, że nie mogę się doczekać kolejnego tomu, który, chwała Bogu, już niedługo!

Avatar użytkownika - pola84
pola84
Przeczytane:2020-04-26,

Długo kazałam czekać drugiej części cyklu o Adrianie Czarneckiej i Krystianie Wilku na mojej półeczce. I tak naprawdę nie mam pojęcia czemu. "Zaufasz mi" Diany Brzezińskiej jest kontynuacją historii zawartej w "Będziesz moja". Szczerze powiem, że musiałam naprawdę mocno się zastanowić, żeby przypomnieć sobie jaka zbrodnia wydarzyła się w poprzedniej części. Bo relacje między głównymi bohaterami zapamiętałam bardzo dobrze.
W drugim tomie Ada nadal próbuje dojść do siebie po historii ze Smarzewskim. Odcięła się kompletnie od swojego poprzedniego życia. Czeka również na rozwód z mężem. Jej siostra nie mogąc patrzeć na stan psychiczny Ady, wozi ją po różnych psychoterapeutach by w końcu mogła wrócić do swojego życia. Krystian powoli traci cierpliwość. W Szczecinie rośnie fala samobójstw, prokurator Wilk podejrzewa, że ktoś za tym stoi. Przypuszcza, że ktoś nakłania tych ludzi do tego ostatecznego czynu. Grupa operacyjna znów się zbiera w troszkę zmienionym składzie. Krystian postanawia sprowadzić Adę. Czy mu się to uda? Czy pani psycholog poradzi sobie z traumą z przeszłości? Czy w końcu Ada i Krystian przekroczą granicę?
Zdecydowanie książka za długo czekała na przeczytanie. Mam wrażenie, że autorka poprawiła styl pisania. Czytało mi się jeszcze bardziej swobodnie. Dialogi nie były drętwe, a napięcie między głównymi bohaterami wciąż było bardzo widoczne. Jednak jestem troszkę zawiedziona przewidywalnością prowadzonej sprawy. Nic mnie kompletnie nie zaskoczyło. Mało tego, tym razem historia była odrobinkę przegadana. Fabuła była mocno skupiona na relacji głównych bohaterów. W ostatniej części nie było to tak widoczne. Jestem ciekawa co z tego wyniknie, zwłaszcza że końcówka pozostawiła spory niedosyt. Mimo mojego czepialstwa, uważam tą serię za bardzo dobrą. Autorka jest świetna. Po prostu sama sobie bardzo wysoko postawiła poprzeczkę. Jestem ciekawa co znajdę w kolejnym tomie.

Świetna kontynuacja. Ada Czarnecka próbuje sobie poradzić z traumą, po spotkaniu z seryjnym mordercą. Wyjeżdża do rodziców, a siostra wozi ją po psychologach i terapeutach, próbuje jej pomóc, ale Ada nie przyjmuje pomocy. Wkońcu przyjeżdża po nią Krystian, okazuje się, że w pracy znaleziono za nią zastępstwo. Ada wraca i próbuje ułożyć wszystko na nowo. Trafia się ciekawa sprawa... Świetnie się czyta, trzyma w napięciu. Polecam.

Avatar użytkownika - niunia5001
niunia5001
Przeczytane:2021-09-14, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2021,

Polecam! Super książka, jest akcja, fajni bohaterowie, szybko się czyta, wciąga! Polecam:)

Avatar użytkownika - Zdzislaw4
Zdzislaw4
Przeczytane:2021-02-13, Przeczytałem,

Pisać każdy może jeden lepiej drugi......           Kolejny Harlequin udający kryminał ,czytanie tej pozycji- stracony czas.

Uwielbiam!

2 część przygód Ady Czarneckiej i Krystiana Wilka i nadal jestem zachwycona twórczością pisarki.

Akcja książki „Zaufasz mi” również rozgrywa się w Szczecinie. Seria samobójstw, do jakich dochodzi w mieście w niewyjaśnionych okolicznościach jest co najmniej podejrzana. Najbardziej intryguje to Przemka, który znów chce utworzyć śledczą grupę. W grupie znajduje się oczywiście jego brat policjant Krystian i nowy psycholog.
Krystian ściąga Adę do Szczecina, którą również dołącza do tajnej grupy. Jest również Ada, która walczy ze swoimi lękami.
Historia bardzo fajnie poprzeplatana, wszystko ma sens i z pozoru całkiem różne sprawy łączą się w jedność.
Randka Ady, której chłopak zamawia na kolacje makaron z owocami morza i wino. Pamiętacie pierwszą część? No właśnie. Ja od razu "widziałam" tą kolację.

Bardzo podobało mi się też nawiązanie do mitologi czyli nadawca listu, którym jest Charon!

Co tu się dzieje!
Ada i Krystian i ich związek (?)
Ada, która walczy sama ze sobą i ze swoją traumą
Krystian, który próbuje być wierny swojej nowej partnerce
Śledztwo, które jest zagmatwane i do końca nie wiadomo kto knuje intrygę
Przemek i jego historia związku z Basią. (czy zawsze był taki ułożony ?)

No i mistrzowskie zakończenie, które jest wstępem do 3 części (tak tak, ja już przeczytałam :) )
Pani Diano ja chcę więcej

Z książkami Pani Diany Brzezinskiej mam taki jeden maluteńki problem... że jak już zacznę czytać, to nie mogę się oderwać! A jak skończę, to bierze mnie lekkie zdziwienie, że co- to już koniec? A zakończenie jest baaardzo intrygujące. Jak dobrze, że mam pod ręką 3 część, za którą zaraz chwytam.
No co mogę napisać. Czyta się fenomenalnie! Oprócz znów trudnej i niejednoznacznej sprawy samobójstw w Szczecinie dochodzi jeszcze dość niepokojąca intryga z Krystianem w tle...
Brawa dla autorki za tak skomplikowaną i zagmatwaną fabułę. No i ci bohaterowie: Ada, Krystian i Przemek... Czy już wspominałam, że ich uwielbiam? :)
Warto również zauważyć, że niektóre wątki z poprzedniej części są zgrabnie podomykane.
Z chęcią bym obejrzała ekranizację tej serii:) Zdecydowanie polecam. Ocena może być tylko jedna 6/6

Książka przeczytana wramach wyzwania "Olimpiada czytelnicza 2020" org.przez Pośredniczkę książek.

On
Diana Brzezińska0
Okładka ksiązki - On

Najnowsza powieść autorki bestsellerowej serii kryminalnej ,,Będziesz moja" Marcel Jeleński to przykładny mąż i ojciec. Dotrzymał przysięgi małżeńskiej...

Nie oskarżysz mnie
Diana Brzezińska0
Okładka ksiązki - Nie oskarżysz mnie

W Trzeszczynie odkryto zbiorową mogiłę. Sprawa zostaje powierzona Gabrieli Sawickiej. Wszystkie ofiary to mężczyźni w wieku od 30 do 50 lat. Jednak jest...