Zawsze będziemy razem

Tom 2 cyklu Saga Dobrzyńskich

Drogi, które rozdzielił los, tak trudno połączyć na nowo.

Choć Teresa i Kateryna mają wspólną siostrę, to koleje ich losów były zupełnie różne. Bolesna przeszłość sprawiła, że nigdy nie miały okazji lepiej się poznać. Czy jako dorosłe kobiety będą potrafiły od nowa zbudować rodzinne więzi, a podobne problemy zbliżą je do siebie?

Teresa jako młoda żona czuje się coraz bardziej samotna. Jej mąż angażuje się w politykę, a odmienne poglądy stają się zarzewiem kłótni. Maksymilian spędza sporo czasu poza domem i poznaje fascynującą kobietę, z którą wiele go łączy. Niejeden mógłby stracić dla niej głowę…

Kateryna próbuje ułożyć sobie życie u boku Gustawa. Ukochany mężczyzna, dzieci i praca w szpitalu sprawiają, że wreszcie może zaznać spokoju i szczęścia. Do czasu. Czy zazdrość i intrygi zniszczą wszystko, co razem zbudowali?

Od książek Gabrieli Gargaś nie sposób się oderwać. Jej poruszające i pełne emocji opowieści sprawiły, że stała się czarodziejką kobiecych uczuć.

Informacje dodatkowe o Zawsze będziemy razem:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2020-07-15
ISBN: 978-83-66553-45-3

Tagi: solidarność Małżeństwo

Kup książkę Zawsze będziemy razem

Zawsze będziemy razem - opinie o książce

Druga część sagi o rodzinie Dobrzyńskich "Zawsze będziemy razem" to doskonała kontynuacja losów Janki i Kateryny. Siostry, które wojenna zawierucha brutalnie rozdzieliła i pozbawiła rodziców, odnajdują się i zaczynają budować swoje relacje. Jednak nie jest to takie proste, jak by się wydawać mogło. Wychowały się w innych rodzinach, w innych krajach, obie założyły już rodziny. Każda z nich jest w inny sposób przez życie doświadczona.
Losy bohaterów przedstawione są na tle polski powojennej. Komunizm się rozszalał, ludzie są zastraszani, przymuszani do donoszenia na sąsiadów. Aresztowania, tortury, podsłuchy, agenci, handel dziećmi. Taka rzeczywistość towarzyszy bohaterom. Fikcyjne losy bohaterów przeplatane są z prawdziwymi zdarzeniami, jak choćby wybór Karola Wojtyły na papieża, czy powstanie Solidarności.
Tej książki się nie czyta, ją się pochłania, wrasta się w historię. I nagle koniec, który jednak daje nadzieję na kolejny tom.
Tak więc czekam z wielką niecierpliwością na maj, bo wtedy ma ukazać się kolejna część sagi.

Książka jest wciągająca, ciekawa, można w niej spotkać bohaterów z poprzedniej części, a także poznać nowych. Losy bohaterów są poprowadzone w interesujący, często nieprzewidywalny sposób. Przeszkadzało mi trochę to jak dużo wątków dotyczących zdrady pojawia się w tej serii. Wydaje mi się i chcę wierzyć, że ich nagromadzenie jest tu  większe niż w realnym życiu. Natomiast warte dostrzeżenia jest to w jak różny sposób radzą sobie z takimi i innymi trudnościami bohaterowie. Zdecydowanie nie jest u nich nudno.

"...ludzie zbyt często osadzają innych. Teraz uświadomiła sobie, że bezpodstawnie. Potrafimy kogoś skreślić, nie znając jego losów."

Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2021-01-18, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Choć Teresa i Kateryna mają wspólną siostrę,to koleje ich losów były zupełnie różne. Bolesna przeszłość sprawiła,że nigdy nie miały okazji lepiej się poznać. Czy jako dorosłe kobiety będą potrafiły od nowa zbudować rodzinne więzi,A podobne problemy zbilżą je do siebie?

Teresa jako młoda żona czuje się coraz bardziej samotna. Jej mąż angażuje się w politykę,A odmienne poglądy stają się zarzewiem kłótni. Maksymilian spędza sporo czasu poza domem i poznaje fascynującą kobietę Małgorzatę ,z którą wiele go łączy. Niejeden mógłby stracić dla niej głowę...

Kateryna próbuje ułożyć sobie życie u boku Gustawa. Ukochany mężczyzna,dzieci i praca w szpitalu sprawiają,że wreszcie może zaznać spokoju i szczęścia. Do czasu. Czy zazdrość i intrygi zniszczą wszystko,co razem zbudowali?

Drogi,które rozdzielił los,tak trudno połączyć na nowo.

Avatar użytkownika - Anna1990
Anna1990
Przeczytane:2021-01-17, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Poprzednia część wysoko postawiła poprzeczkę. A niestety jej nie sprostała. Była napisana na ,,odwal'. Nie przemyślana. Zamiast fabuły jakieś urywki z życia, na dodoatek smutne. Czytało się ja ciężką, czasami miałam ochotę rzucić ją w kąt. Zdecydowanie nie polecam.

Paradise
Gabriela Gargaś0
Okładka ksiązki - Paradise

Słoneczna Portugalia rozgrzewa do czerwoności i budzi skrywane pożądanie. Nadia ma świadomość, że nigdzie nie pasuje. Zawsze obok, nieustannie samotna...

Minione chwile
Gabriela Gargaś0
Okładka ksiązki - Minione chwile

Anna pozostawia wszystko za sobą i wyjeżdża do Szkocji, by wyleczyć złamane serce. Znajduje tam pracę w posiadłości Lady Abigail, mając nadzieję, że...