Zdrowe i szczęśliwe dzieci. Sześć podstawowych zasad wychowania

"Poprawione i uaktualnione wydanie należącego do klasyki podręcznika wychowania zaleca, aby współcześni rodzice, chcący wychować szczęśliwe i zdrowe dzieci, postępowali według sześciu podstawowych zasad: Zasada 1: Rodzice powinni poświęcić więcej uwagi swojemu małżeństwu niż dzieciom. Zasada 2: Właściwa postawa rodziców polega na tym, aby być w stosunku do dziecka zarówno autorytatywnie kochającym, jak i kochająco autorytatywnym. Prawdziwie demokratyczna relacja między rodzicem i dzieckiem, dopóki dziecko to zależy od rodziców pod względem ekonomicznym, emocjonalnym i społecznym, jest tak naprawdę niemożliwa. Zasada 3: Jednym z najważniejszych zadań rodziców jest uspołecznienie dziecka. Aby bez problemu przyswoiło ono sobie trzy podstawowe umiejętności: pisania, czytania i liczenia, rodzice muszą najpierw wpoić mu trzy podstawowe cechy: szacunek dla innych, odpowiedzialność i przedsiębiorczość. Zasada 4: Frustracja nie zawsze musi być dla dziecka szkodliwa. W rzeczywistości pewna jej dawka jest absolutnie konieczna dla kształtowania się jego charakteru i zdrowego rozwoju emocjonalnego. Zasada 5: Dzieciom potrzebne są takie formy zabawy, które roz­wijają wyobraźnię, inicjatywę, kreatywność, inteligencję, przedsiębiorczość i samowystarczalność. Wymyślanie stanowi nie tylko podstawę prawdziwie kreatywnej zabawy (która z kolei jest istotą dzieciństwa), ale również historii postępu rodzaju ludzkiego. Zasada 6: Telewizja, komputery i gry wideo to migotliwe, niewybredne, mdłe zafałszowane obrazy rzeczywistości. W zbyt dużej dawce hamują rozwój dziecka oraz przynoszą szkody całej rodzinie, tak więc rodzice powinni od początku ograniczać dzieciom do nich dostęp. "

Źródło:

Informacje dodatkowe o Zdrowe i szczęśliwe dzieci. Sześć podstawowych zasad wychowania:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2014-09-18
Kategoria: Psychologia
Tytuł oryginału: The New Six-Point Plan for Raising Happy, Healthy Children
Tłumaczenie: Piekut Joanna

Kup książkę Zdrowe i szczęśliwe dzieci. Sześć podstawowych zasad wychowania

Zdrowe i szczęśliwe dzieci. Sześć podstawowych zasad wychowania - opinie o książce

Sześć podstawowych zasad. Jak wychować zdrowe i szczęśliwe dzieci
John Rosemond0
Okładka ksiązki - Sześć podstawowych zasad. Jak wychować zdrowe i szczęśliwe dzieci

Poruszając rozmaite problemy od poczucia własnej wartości, dyscypliny po telewizję i obowiązki domowe ten prosty przewodnik ułatwi powrót do modelu rodziny...