Zdrowie dla twojego dziecka

Twoje dziecko często miewa infekcje, doskwiera mu brak apetytu lub przeciwnie - je zbyt dużo?

Ma problemy z koncentracją, jest apatyczne i zamknięte w sobie?

Co możesz zrobić, by dziecko zdrowo rosło i prawidłowo się rozwijało?

Święta Hildegarda z Bingen daje nam sześć złotych reguł, które możemy zastosować we wszystkich dziedzinach życia. Szczególny nacisk kładzie na rozkład dnia, pielęgnowanie talentów dziecka, świadome odżywianie, regularność snu i odpowiednie formy spędzania wolnego czasu. Jej reguły dotyczą jednak nie tylko dzieci, lecz i każdego dorosłego człowieka.

W książce tej znajdziesz starannie dobrane przepisy, leki i eliksiry z apteczki Hildegardy, które pomagają łagodnie i w zgodzie z naturą leczyć dziecięce choroby oraz skutecznie im zapobiegać. Odkryjesz też wiele cennych wskazówek i rozwiązań problemów, o których wcześniej nie miałeś pojęcia!

Czy wiesz, że według św. Hildegardy:

o Lepiej jeść morele i czereśnie zamiast brzoskwiń i śliwek?

o Dzięki wystarczająco zróżnicowanej diecie można uniknąć uzależnień?

o Pluskanie się w strumieniu ma właściwości uspokajające?

o Mięso wieprzowe osłabia siły obronne organizmu?

o Śpiew pobudza wydzielanie hormonów szczęścia, wpływa na proces zapamiętywania, łagodzi stres i obniża agresję?

Bo przecież zdrowie to nie tylko spokojny sen, ruch na świeżym powietrzu i brokuły na parze. Koncepcja św. Hildegardy z Bingen zakłada dbałość zarówno o zdrowie fizyczne, jak i emocjonalne. Wiedząc o tym, że harmonijny rozwój dzieci jest dla rodziców najważniejszy, Brigitte Pregenzer i Brigitte Schmidle, znawczynie i entuzjastki medycyny świętej Hildegardy, opierając się na własnych doświadczeniach, przygotowały ten wyjątkowy poradnik, który pomoże rodzicom nauczyć dzieci właściwych postaw i szacunku dla zdrowej żywności oraz wpoić im pożyteczne przyzwyczajenia.

Informacje dodatkowe o Zdrowie dla twojego dziecka:

Wydawnictwo: Esprit
Data wydania: 2023-11-13
Kategoria: Duchowość, religia
Tytuł oryginału: Hildegard von Bingen Einfach für Kinder

Tagi: Chrześcijaństwo

Kup książkę Zdrowie dla twojego dziecka

Zdrowe i proste gotowanie ze Św. Hildegardą z Bingen
Brigitte Schmidle0
Okładka ksiązki - Zdrowe i proste gotowanie ze Św. Hildegardą z Bingen

Dusza raduje się na widok dobrego uczynku, podobnie jak ciało, gdy znajduje pokrzepienie w smacznej potrawie. Hildegarda z Bingen ZANURZ SIE W ZNAKOMITYCH...