Ziarna, pestki, orzechy, czyli niesamowite nasiona

Nawet nie zdajemy sobie sprawy, że żyjemy w świecie nasion – od porannych tostów lub owsianki do bawełnianych ubrań wszystko związane jest z niezwykłym dziełem natury, jakim jest nasiono.

Bohaterowie książki – wiewiórka Tosia i wróbel Wojtek ‒ przyglądają się ziarnom, pestkom i orzechom i przeżywają różne przygody w mieście oraz lesie, odkrywając niezwykłą dla naszej planety rolę nasion. Ich zabawne historie wprowadzają do wyjaśnienia poważnych zagadnień związanych z nasionami.

Dzięki tej książce dowiemy się między innymi, jak nasiona powstają, co mają w środku, dlaczego nie zawsze kiełkują, jak się przemieszczają, czy nie szkodzą im pożary oraz w jaki sposób przystosowują się do zmian klimatu.

Autor – dr Szymon Jastrzębowski, ekspert od nasiennictwa, biologii i ekologii nasion – po wyjaśnieniu tych tematów proponuje lżejsze i bardzo atrakcyjne dla dzieci zadania i zabawy z nasionami w roli głównej.

Rysunkowe postaci Tosi i Wojtka, jak również pozostałe ilustracje są dziełem dr Justyny Kierat (www.justynakierat.wordpress.com).

Informacje dodatkowe o Ziarna, pestki, orzechy, czyli niesamowite nasiona:

Wydawnictwo: Multico
Data wydania: 2019 (data przybliżona)
Ilustracje:Justyna Kierat

Kup książkę Ziarna, pestki, orzechy, czyli niesamowite nasiona

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;