Złodzieje piasku

"Wiem, że dziś umrę" – z tą myślą budzi się Danny Lowenstein. Dziś ma spotkanie z irackim przywódcą antyamerykańskiej rebelii. Ale przeczuciu śmierci nie towarzyszy podejrzenie, że umrze nie jako ofiara wojny, ale zawiści, nienawiści i zemsty jednego z najbliższych mu ludzi. Są nierozłączni. Razem przeszli przez piekło Bośni, Ruandy, Czeczenii. Uzależnieni od wojny – ćpuny wojny, jak siebie nazywają. Najlepsi korespondenci wojenni świata. I on – ich przyjaciel i sumienie, doskonały pisarz, wrażliwy dziennikarz, niedościgły wzorzec. To on pisze książki, on dostaje nagrody. To on nigdy się nie boi. Obie kobiety go kochają, obaj mężczyźni podziwiają. I teraz, kiedy został porwany i być może zamordowany, razem w hotelu w Bagdadzie sparaliżowani strachem i targani najskrajniejszymi emocjami wspominają i zadają sobie pytanie: czy to któreś z nich go zdradziło i wystawiło na śmierć?

Informacje dodatkowe o Złodzieje piasku:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2010-02-11

Kup książkę Złodzieje piasku

Złodzieje piasku - opinie o książce

Avatar użytkownika - kiniak
kiniak
Przeczytane:2015-03-12, Ocena: 5, Przeczytałam,
Autor książki mile mnie zaskoczył! Spodziewałam się kolejnej mało porywającej biografii korespondenta wojennego (szczególnie, że tematy związane z wojną nie należą do moich ulubionych), a tu taka historia! Porywająca, przeplatana wspomnieniami, zaskakująca. Warto przeczytać.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-02-14, 52 książki 2013, Mam,
Świetna. Nawet dla kogoś kto nie lubi polityki, wojny, i historii. Powieść trzymająca w ciągłym napięcia. i stale zaskakująca. Polecam gorąco nawet osobom, które nie lubią tematyki wojennej.
Avatar użytkownika - yerba
yerba
Przeczytane:2010-03-18,
Książka trudna w odbiorze, ale takie właśnie lubię, niedopowiedziane i skomplikowane historie codzienności.Trudne tematy, dylematy i stawanie przed kolejnymi wyborami...trzeba czegoś więcej? Z pewnością...ale jak dla mnie to książka na wysokim poziomie.