Zmieniam się. Co się ze mną dzieje podczas dojrzewania

Jak zmienia się moje ciało?

Jak zrozumieć siebie i innych?

Kim jestem i kto mi się podoba?

Jak przychodzi pierwsza miłość?

Jak to robić z głową?

Skąd się biorą dzieci?

Jak dbać o swoje ciało?

Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?

Rozwój psychoseksualny trwa u każdej osoby od urodzenia aż do śmierci. Szczególnie ważny jest okres dojrzewania. To intensywny i burzliwy czas, który kształtuje rozumienie i postrzeganie siebie, stosunek do swojego ciała i własnej tożsamości, emocjonalność i ekspresję uczuć, a także budowanie więzi i relacji w całym późniejszym życiu.

Wielu rodziców nie umie rozmawiać z dziećmi o ich seksualności i nie ma na ten temat wiedzy. Szkoła również nie wypełnia tej luki w edukacji, a treści, które są w niej przekazywane, nierzadko zawierają błędne informacje i mity. Dzieci w czasie dojrzewania często są osamotnione i zdezorientowane w związku z tym, co się z nimi dzieje.

Ta książka w sposób rzetelny, wyczerpujący, otwarty i skierowany bezpośrednio do dzieci przekazuje im wiedzę, której nie są w stanie uzyskać od bliskich dorosłych. To kompendium wiadomości dotyczących budowy anatomicznej, fizjologii dojrzewania, poszukiwania i rozwoju tożsamości seksualnej i płciowej, ale również asertywności i relacji społecznych oraz bezpieczeństwa w sieci. Może również stanowić pomoc dla dorosłego w rozmowach z dziećmi na temat ich rozwoju psychoseksualnego.

Informacje dodatkowe o Zmieniam się. Co się ze mną dzieje podczas dojrzewania:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2022-03-23
Kategoria: Dla młodzieży

Kup książkę Zmieniam się. Co się ze mną dzieje podczas dojrzewania

Opinie o książce - Zmieniam się. Co się ze mną dzieje podczas dojrzewania

Avatar użytkownika - violetanddog
violetanddog
Przeczytane:2024-04-28, Ocena: 5, Przeczytałem,
Czy pamiętacie swoją pierwszą miesiączkę? Co wtedy czułyście? . Okres dojrzewania to fascynujący, ale i niezwykle trudny czas w życiu każdego młodego człowieka. Zmienia się nie tylko całe ciało, ale i sposób postrzegania świata. Hormony szaleją, a w głowie nastolatka pojawia się masa pytań, na które usilnie stara się znaleźć odpowiedź. Gdzie ich szukać? A chociażby w tej oto niepozornej książce wydanej nakładem @wydawnictwo_zwierciadlo . .  Książka dr Izabeli Jąderek to wartościowy poradnik, w którym autorka zachęca do poznania swojego ciała, przyjrzenia się mu dokładnie z każdej możliwej strony. Nasze ciała są piękne, a ich widok absolutnie nie powinien nas zawstydzać. Dziś już wiemy, że zarówno wargi sromowe, jak i błona dziewicza znacząco się różnią u każdej młodej kobiety. Nie jest również regułą, że podczas stosunku błona pęka i silnie krwawi. Może się to bowiem zdarzyć także podczas większego wysiłku fizycznego i pozostać niezauważonym. Część kobiet może również wcale nie posiadać takiej błony i nie jest to nic nieprawidłowego. Po prostu każda z nas jest inna a przez to wyjątkowa, a pojęcie tzw. błony dziewiczej powinno przejść już do lamusa. To bardzo ciekawe i przyznam, że słyszałam już o tym, ale nie byłam pewna, czy aby na pewno tak jest. A, jako że autorka książki jest dyplomowanym lekarzem i psychoterapeutą, posiadającym wieloletnie doświadczenie w swojej pracy to warto zaufać jej radom. . Książka okraszona jest

Zmieniam się. Co się ze mną dzieje podczas dojrzewania - opinie o książce

Avatar użytkownika - ewakoston
ewakoston
Przeczytane:2022-04-20, Ocena: 6, Przeczytałam,

Jedna z najlepszych, polskich książek o dojrzewaniu. Obala mity i stereotypy dotyczące ludzkiej seksualności. Uczy prawidłowej terminologii płciowej. Autorka nie boi się poruszać tematów trudnych. Książka porusza cały wachlarz tematów związanych z okresem dojrzewania (zmiany fizyczne i psychiczne, budowa narządów płciowych, tożsamość płciowa, relacje, bezpieczny seks, antykoncepcja, bezpieczeństwo itp.). Zawarte w niej treści są zgodne z aktualną i najnowszą wiedzą. Świetnie napisana i zilustrowana. Pod koniec każdego tematu propozycja pytań, które mogą stanowić punkt wyjścia do rozmów czy własnych przemyśleń. Obowiązkowa lektura nie tylko dla nastolatków, ale rodziców oraz dorosłych pracujących z młodzieżą. Powinna znaleźć się w każdej bibliotece!

Seksolatki. Jak rozmawiać z młodzieżą o seksie?
Izabela Jąderek0
Okładka ksiązki - Seksolatki. Jak rozmawiać z młodzieżą o seksie?

Jak rozmawiać z nastolatkami o seksie? Czym jest asertywność seksualna i jak przekonywać, że seksem można się cieszyć, jeśli jest on świadomy i odpowiedzialny...