Żona potwora

W chwili ślubu z przystojnym Simonem miała zaledwie dwadzieścia dwa lata. Podziwiała jego siłę i urok, nie mogła uwierzyć, że wybrał właśnie ją. Kiedy policja przyszła aresztować potwora, nagle zainteresował się nią cały kraj. Te dwa wydarzenia dzieli szesnaście lat wspólnego życia, szesnaście lat, podczas których była oddaną matką i żoną, dobrą sąsiadką, przeciętną kobietą, która niczego nie podejrzewała... Czy aby na pewno?

Autor kreśli niezwykły portret kobiety dzielącej swoje życie z mordercą i seryjnym gwałciciele. Przedstawia narodziny dzieci, konflikty z sąsiadami, nieoczekiwane przeprowadzki, chwile radości, ale też codzienność pełną poniżeń i kłamstw oraz jej osobistą relację z procesu.

Informacje dodatkowe o Żona potwora:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2013 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7508-549-5

Kup książkę Żona potwora

Żona potwora - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ivy
Ivy
Przeczytane:2021-03-23, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Psychopata i psychopatka w jednym stali domu

Od zakończenia czytania tej książki, wciąż się zastanawiam, po co i dla kogo ta pozycja została napisana i wydana. Moim zdaniem, książki są po coś, czyż nie? Jedne uczą, inne bawią, jeszcze inne pokazują świat, ale przede wszystkim wywołują emocje.

Ta książka, nie zostawiła we mnie żadnych emocji, może poza lekkim zniesmaczeniem. Głupio-mądre wynurzenia głównej bohaterki były żenujące, bo to właśnie ona "żona potwora", opowiada nam o swoim życiu z tym człowiekiem i naprzemiennie, relacjonuje spostrzeżenia z jego procesu. Nie wiem, czy ta książka miała mnie rozbawić, zasmucić, czy wywołać jakiekolwiek refleksje. Nic takiego (ani nic innego) się nie stało. Więc dla mnie ta pozycja jest "warta" ledwie dwóch gwiazdek, czyli "bardzo słaba", by nie rzec bardziej dobitnie, kompletna strata mojego czasu.

Avatar użytkownika - moniapili
moniapili