Zwierciadło pęka w odłamków stos

Panna Jane Marple bardzo się nudzi. Lekarz zabronił jej pracy w ogródku i spacerów, zalecił jednak dla rozrywki rozwiązanie jakiejś zagadki kryminalnej. I oto nadarza się okazja. Na przyjęciu w rezydencji amerykańskiej gwiazdy filmowej zostaje otruta jedna z zaproszonych pań...

Informacje dodatkowe o Zwierciadło pęka w odłamków stos:

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2005-04-01
ISBN: 83-7384-384-1

Kup książkę Zwierciadło pęka w odłamków stos

Zwierciadło pęka w odłamków stos - opinie o książce

Avatar użytkownika - burgundowezycie
burgundowezycie
Przeczytane:2024-02-28, Ocena: 5, Przeczytałam,

„Nowy świat nie różnił się od starego. Inne domy i ulice zwane zaułkami, inne ubrania, ale ludzie tacy sami jak zawsze. Może trochę inaczej mówili, ale wciąż na te same tematy.”

„(…) Ali­son Wilde nigdy nie my­śla­ła o nikim poza sobą... Na­le­ża­ła do ludzi, któ­rzy mówią ci, co zro­bi­li, wi­dzie­li, czuli i sły­sze­li. Nigdy nie wspo­mi­na­ją o tym, co zro­bi­li lub po­wie­dzie­li inni. Życie jest jak droga jed­no­kie­run­ko­wa, liczy się tylko ich wła­sna po­dróż. Inni lu­dzie są dla nich czymś w ro­dza­ju... ta­pe­ty w po­ko­ju.”

„Zwierciadło pęka w odłamków stos” autorstwa Agathy Christie, to ósma część przygód niezawodnej Panny Marple 👵🏻. Christie serwuje nam w niej zagadkę kryminalną do rozwikłania, dotyczącą serii tajemniczych zgonów.

❗Książka zawiera spoiler do rozwiązania kryminału „Noc w bibliotece”, która jest drugim tomem cyklu o Pannie Marple 👵🏻.

W małym miasteczku St Mary Mead, gdzie każdy zna każdego, a życie toczy się swoim własnym rytmem, niespodziewane wydarzenia wywołują falę spekulacji i podejrzeń. Marianna Gregg, gwiazda filmowa i jej wielbicielka Heather Badcock spotykają się na przyjęciu w Gossington Hall, gdzie jedna z nich staje się ofiarą zabójczego drinka 🍸. To spotkanie, choć miało być spełnienim marzeń Heather, staje się koszmarem, a życie Marianny przekształca się w serie nieszczęść. Dodatkowo zagadka staje się bardziej zawiła, gdy okazuję się, że obie panie miły okazję, spotkać się już wcześniej.

Kto stoi za morderstwami za tymi morderstwami? Czy to ktoś z domowników, a może zupełnie obca osoba?

Pora na bystrą i niezawodną Pannę Marple 👵🏻, która bierze sprawy w swoje ręce! Dzięki jej umiejętność czytania ludzi, rozumienia kontekstu i kojarzenia ze sobą faktów, połączona z niepozornym wyglądem starszej damy i wyrafinowany manierom, czyni ją idealną detektyw do rozwiązania tej zagadki. Christie klarownie i elegancko, przedstawia nam historię niewielkiej społeczności, która została dotknięta blaskiem przemysłu filmowego i świata sław. Stereotypy, pretensjonalność i kolejne zbrodnie… Śledztwo trwa i wciąga tak, że nie mogłam odłożyć książki, dopóki nie poznałam tożsamości mordercy.

„Zwierciadło pęka w odłamków stos” to klasyczny kryminał, w którym Autorka łączy lekkość narracji z głębią psychologiczną postaci, tworząc powieść, która jest tak intrygująca, jak i przyjemna w odbiorze. To historia, która dostarcza parę godzin wyśmienitej rozrywki i polecam ją wszystkim miłośnikom Christie oraz kryminałów w klasycznym stylu.

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od @wydawnictwo_dolnoslaskie @agathachristiepolska (współpraca reklamowa) 🩷.

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2018-10-17,

Kolejny kryminał udowadnia mistrzostwo Christie. Misternie skonstruowana, rozwiązanie zagadki, które prostsze być już nie mogło potęguje wrażenie.

Podczas przyjęcia w Gossington Hall spotyka się wielu ludzi, w tym fanów autorki Mariny Gregg. Jedną z jej wielbicielek, która jest na fecie, była Heather Badcock. Opowiadała z wielkim zapałem jak przed laty mimo choroby, pobiegła na spotkanie z nią, aby zdobyć autograf. Krótko po rozmowie Heather ginie, wypiwszy truciznę, która nie była rzekomo dla niej przeznaczona, lecz dla gwiazdy filmowej, która oddała jej swój koktajl po niefortunnym wypadku.

St Mery Mead po raz kolejny staje się sceną dla licznych morderstw, popełnianych raz po raz na ludziach obecnych na przyjęciu. Sprawą zajmuje się nikt inny jak panna Marple, która jest już w podeszłym wieku. Tylko ona potrafi przyjrzeć się sprawie z odpowiedniej perspektywy i przyjąć spojrzenie mordercy. Autorka proponuje nam kolejną zmyślną intrygę, której rozwiązanie jest tak oczywiste, że nikomu nie przychodzi do głowy poza starszą panią. Morderca popełnił zbrodnię doskonałą korzystając z okoliczności i świetnie zamaskował swoje poczynania.

Avatar użytkownika - aeljot
aeljot
Przeczytane:2015-06-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek w 2015 roku, Audiobooki,
Jak zawsze u pani Christie wspaniale zbudowana akcja i tajemnica, która okazuje się oczywista choć przez całą powieść nie mamy pojęcia co i jak ;)
Świetna książka, głównie dzięki postaci panny Marple, bo sama historia choć ciekawa, nie była oszałamiająca. Główną bohaterkę przepełnia energia i chęć do życia. Agatha Christie stworzyła wspaniałą, bardzo oryginalną postać, która w niczym nie przypomina typowych detektywów i właśnie dlatego ją polubiłam. Nie mogłam się oderwać od tej powieści.
Avatar użytkownika - Iwa90
Przeczytane:2014-09-04, Chcę przeczytać, Mam,
Godzina zero
Agata Christie 0
Okładka ksiązki - Godzina zero

Godzina zero to moment, w którym zostaje popełnione morderstwo. Jednakże odliczanie zaczyna się dużo wcześniej - w chwili zaplanowania zbrodni....

Noc w bibliotece
Agata Christie0
Okładka ksiązki - Noc w bibliotece

Trup w bibliotece pułkownika Bantry`ego. Trup dziewczyny. Co na to żona? Jej przyjaciółki są zachwycone... Powinna była bardziej pilnować męża,...