Zwierzakowo

Niniejszy wolumin to kolorowe rymowanki dla dzieci o zwierzakach, ich zwyczajach, życiu czy jakimś specjalnym zdarzeniu. Możemy dowiedzieć się czegoś o Misiu Koala, o ptasich zwyczajach, o ślimaku co wybierał się na wycieczkę, o słoniu, którego męczył katar, a także o niesłychanej decyzji kukułki, co zdecydowała się wysiedzieć swoje jaja — a wszak wiadomo, że kukułka zawsze podrzuca swoje jajka innym ptakom do gniazd do wysiedzenia i wychowania. Poznamy też historię tajemniczego jeżozwierza. Wszystko napisane jest wierszem łagodnie wpadającym w ucho, łatwe do nauczenia i ćwiczenia pamięci. Miło się czyta te rymowanki i z uśmiechem wspomina lata dziecięce, dające radość poznawania otoczenia. Warto może zabrać pociechę na spacer, by potem odnaleźć coś między poniższymi wierszami, co się widziało w parku lub lesie i poćwiczyć trochę wyobraźnię. A i dorosły znajdzie też coś dla siebie wśród tych prostych prawd życiowych. Miłej zabawy! Gabriel Wasilewski — rocznik 1943. Starszy pan, dziadek wnukom. Swoje wierszyki właśnie im zadedykował.

Informacje dodatkowe o Zwierzakowo:

Zwierzakowo - opinie o książce

Avatar użytkownika - Silviana
Silviana
Przeczytane:2015-02-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Autor zaprasza czytelników na niesamowitą przygodę w świat ludzi, zwierząt i ich zwyczajów. To doskonała lektura w formie przystępnych, rymowanych wierszyków dla dzieci, ich rodziców, a także i samych nauczycieli. W trakcie przygody czytelnik ma okazję poznać różne ptaki, ssaki, a także mieszkańców odległych terenów. Wolumin autorstwa Gabriela Wasilewskiego składa się z 17 rymowanych, łatwych do zapamiętania wierszyków. Dziecko może zatem poznać m.in. takich bohaterów jak: dzięcioł, zajączek, krecik, jeżozwierz, kangur, a także mieszkańców Afryki i dalekiej, mroźnej północy. Wykorzystanie waloru dydaktycznego i edukacyjnego tej książeczki powinno stać się priorytetem współczesnych rodziców. Opisane zdarzenia, rozmowy, a także zachowania mogą stać się zalążkiem rozmowy z dzieckiem i wprowadzania go świat ludzi i zwierząt żyjących w jego najbliższym otoczeniu. Wiele utworów posiada również morał, który z pewnością może posłużyć jako przykład do kształtowania odpowiednich wzorców zachowania u dzieci. Ponadto rymowanki można wykorzystać w celu ćwiczenia pamięci u dzieci poprzez zapamiętywanie najpierw krótszych, następnie dłuższych utworów, które łatwo wpadają w ucho. W mojej opinii jest to doskonała lektura, którą polecam zarówno dzieciom, ich rodzicom, jak i nauczycielom przedszkola i nauczania zintegrowanego, bowiem można ją wykorzystać zarówno w edukacji domowej, jak i programowej. S.P-M.