Życie człowieka tutaj i w światach wyższych

Autorka przedstawia życie toczące się w trzech światach: fizycznym, astralnym / emocjonalnym i mentalnym / myślowym. Chodzi o to, abyśmy zaczęli żyć świadomie nie tylko w świecie fizycznym, lecz również w światach wyższych, tak aby wiedza podświadoma stała się świadoma. Podczas snu żyjemy świadomie w świecie emocji, pierwszym ze światów, do którego przechodzimy po śmierci ciała fizycznego. Świat myśli jest w istocie światem niebiańskim, do którego przechodzimy po śmierci ciała emocjonalnego.

Studia nad tą, dla ludzkiej inteligencji, najciekawszą z dziedzin mogą stać się źródłem mocy, przetrwania, siły, z jaką nic nie może się równać. Bowiem człowiek, który nauczy się żyć w tych trzech światach świadomie i w pełni, będzie potrafił odróżnić to, co rzeczywiste, od nierzeczywistego. A kiedy otworzy się przed nim brama śmierci będzie mógł przejść przez nią z podniesioną głową, z nieustraszonym sercem, z niezachwianą odwagą, gdyż zostawi za sobą tylko to, co było w nim najniższe, swoje ciało fizyczne. Zabierze ze sobą emocje i myśli – te, które były mu znajome – w te dziedziny, które są dla niego znane, których się nie boi, bowiem są dla niego źródłem nadziei.

Tymi trzema ciałami rządzi Wyższy Duch będący ich stwórczą, prowadzącą siłą. Człowiek jest wielki a jego możliwości wspaniałe, bowiem ludzki Duch jest cząstką Boskości.

Informacje dodatkowe o Życie człowieka tutaj i w światach wyższych:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-08-16
Kategoria: Wiedza ezoteryczna

Kup książkę Życie człowieka tutaj i w światach wyższych

Życie człowieka tutaj i w światach wyższych - opinie o książce

Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2023-11-19, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2023,

"Życie człowieka tutaj i w światach wyższych" to bardzo krótka książeczka opisująca świat fizyczny, astralny i mentalny. Możemy się tutaj zapoznać z jednym z wyobrażeń na temat tego jak to wszystko wygląda. W książce znajdują się cztery rozdziały, w których autorka tłumaczy kolejno każde z zagadnień. Możemy tutaj znaleźć odniesienia do różnych religii i bóstw - w tym przypadku wszystko wrzucone jest do jednego worka. Mamy tutaj trochę o jasnowidzeniu, trochę o snach i pracy z nimi, o śmierci, o pracy z własnych charakterem itd. Ogólnie wszystkiego po trochu, krótko i szybko. I chyba przez to podczas lektury tej książki odczuwa się nieustanny niedosyt - podobnie zresztą jak i po jej zakończeniu. Książka w takiej skróconej formie zawiera w sobie wszytko to, co w obecnej ezoteryce modne - całe to wyobrażenie jak i co wygląda, co się z tym robi, po co, na co, dlaczego tak a nie inaczej itd. Ogólnie ciekawa pozycja, ponieważ zawsze ciekawie jest zapoznać się z innymi punktami widzenia, wyobrażeniami, ale na ten temat istnieją o wiele lepsze książki, o wiele ciekawiej ujmujące te tematy oraz rozwijające je w znacznie bardziej interesujący sposób. To taka książka bardziej na wolną chwilę, gdy nie ma czasu czytać czegoś znacznie obszerniejszego. Takie światy równoległe na szybko.