Życie do poprawki

Życie Małgorzaty wydaje się wreszcie biec właściwym torem. Ma swoje wymarzone mieszkanie nad morzem i ukochane zachody słońca, jej kariera pisarska i internetowa się rozwija, znalazła równowagę w życiu i w relacjach z innymi. I właśnie wtedy okazuje się, że Adam, jej szkolna miłość, do której tęskniła całe życie i z którą los zetknął ją ponownie po latach, zaginął.

Małgorzata rusza na ratunek. W trakcie poszukiwań dowiaduje się nowych, niepokojących rzeczy na temat dawnego ukochanego, a także wplątuje się w całkiem zaskakujące sytuacje i odkrywa, że świat ma jej jeszcze wiele do zaoferowania. Małgorzata postanawia czerpać z nowego życia pełnymi garściami.

Czy uda jej się odnaleźć zaginionego? Jakie sekrety ukrywał przed Małgorzatą mężczyzna? I czy miłość znowu ją zaskoczy?

Informacje dodatkowe o Życie do poprawki:

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2024-03-07

Kup książkę Życie do poprawki

Życie do poprawki - opinie o książce

Avatar użytkownika - czarksiazek
czarksiazek
Przeczytane:2024-03-20, Ocena: 6, Przeczytałam,

"Co było, już nie wróci. Trzeba żyć dniem dzisiejszym, cieszyć się każdą chwilą i wierzyć, że jest jeszcze jakaś przyszłość."

Małgorzata znowu wyrusza na wybrzeże, by ratować miłość ze szkolnych lat czyli Adama. Co tym razem? Sprawa wydaje się poważniejsza, niż wtedy, gdy mieszkała z nimi na kontrakcie. Mężczyzna zniknął, a pozostał po nim bałagan w mieszkaniu, opuszczony Max i mnóstwo tajemnic. I znów za sprawą Adama, kobieta zdaje się wplątać w jego nieuporządkowany, pełen chaosu i dziwnych relacji, świat. Jak tym razem zakończy się pobyt Małgorzaty nad ukochanym morzem? Czym zaskoczy ją jeszcze Adam? I najważniejsze pytanie, kto stoi za jego zaginięciem?

"Życie do poprawki" to kolejna część, po "Kontrakcie", powieści o perypetiach dojrzałej kobiety, Małgorzaty, która jest przykładem na to, że życie potrafi zaskoczyć w każdym wieku. Ciekawa fabuła, pełna zabawnych dialogów, nieoczekiwanych zwrotów akcji, które stawiają główną bohaterkę, często w niezręcznych sytuacjach. Ale ona z każdej potrafi wyjść z twarzą, dzięki ciętej ripoście i sile charakteru. Niepozorna historia, napisana lekkim piórem, która w gruncie rzeczy porusza ważne tematem. Znajdziemy tutaj powierzchowne traktowanie kobiet przez mężczyzn, zdradę, kobiece przyjaźnie, odwagę do zawalczenia o siebie, i wreszcie tę cenną prawdę o życiu, że wcale nie kończy się ono wraz z pojawiającymi się zmarszczkami.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2024-03-21, Ocena: 6, Przeczytałam,

,, - Ja zakładam, że facet ma oczy, mózg i coś tam sam wykmini. Nie potrzebuje szczegółowej instrukcji.
-No, kochana... to widocznie trafiła ci się wersja deluxe - przyznała poważnie. -Ja dostałam pakiet ekonomiczny. "

A wasi partnerzy czy partnerki do której wersji się zaliczają? Czyżby w większości tnęli koszty:-) Tak naprawdę miałam ogrom możliwości co do wyboru cytatów, ale chciałam abyście zwrócili uwagę na niesamowity humor jaki przeplata się od tomu pierwszego do drugiego. Koniecznie też czytajcie je po kolei, gdyż w pierwszym tomie postacie bardziej się poznały, poszły na układ i zmieniły coś tam, gdzie było to możliwe. Z pewnością dużo zyskali, a teraz wychodzi na to, że jedno z nich zaginęło. Dodatkowo porywacz przetrząsając pokój zaginionego bezczelnie do kamery posłał im oczko! Czemu zatem pokazał się w całości i kim on jest? Sprawę starają się rozwikłać dwie kobiety; była żona zaginionego i druga, której był on pierwszą miłością. Tyle, że jedna z nich coś ukrywa. Podobno najlepszej przyjaźni nie da się złamać, ale czy na pewno?
Słuchajcie, to nie jest tylko zwykła pusta historia. Postacie tutaj dużo rozmawiają, oczywiście z humorem. Lubią szukać odpowiedzi na każde pytanie i roztrząsają sprawy dorosłych osób. Pokazują dwie wersje widzenia pieniądza i tego czy można kogoś zmienić na lepsze. To kobiety starsze, po przejściach, które tak naprawdę od życia oczekiwały tylko jednego, by ta druga połówka je szanowała. Naprawdę są mądre, potrafią manipulować ale tylko w dobroci dla drugiej strony, widzą więcej i czytają pomiędzy wierszami. Chcą spełniać marzenia tu i teraz, bo wiedzą, że jutra może nie być.
Naprawdę wspaniała opowieść, która bardzo daje do myślenia. No i co z tym zaginionym? Czy zostanie znaleziony? Czy możliwe by w pakiecie to co nie szukane samo się odnalazło? Cudowna seria, duży druk i wciągające wątki poprawiające nasz humor. Historia, której długo nie zapomnicie i która może odmienić nawet wasze życie. Czego chcieć więcej od książki:-) Bardzo, bardzo polecam!

"Życie do poprawki" Marta Osa Lucky Wydawnictwo to druga część cyklu Kontrakt.

Wydawało się,że czeka na nas proza życia. Nic bardziej mylnego u bohaterów nie ma nudy i zawsze dzieje się coś ciekawego .

Dalsze losy Adama i Małgorzaty nie pozwolą Wam się oderwać od lektury. Autorka sprytnie poprowadziła fabułę do zakończenia,którego trochę się nie spodziewałam.

"Co było, już nie wróci. Trze­ba żyć dniem dzi­siej­szym, cie­szyć się każdą chwi­lą i wie­rzyć, że jest jesz­cze ja­kaś przy­szłość. Wie­rzyć, że wła­śnie wkro­czy­łeś w naj­pięk­niej­szy wiek".

Małgorzata wiedzie spokojne życie. Raz będąc nad ukochanym morzem w apartamencie który otrzymała od Adama za roczny kontrakt ,raz w rodzinnym mieście. Choć zachodami i wschodami słońca nad morzem mogłaby zachwycać się przez cały rok. Niespodziewanie musi wyruszyć na Pomorze ratować swoją szkolną miłość ,bo jak się okazuje Adaś zaginął.W trakcie poszukiwań kobieta dowiaduje się niespodziewanych informacji o mężczyźnie. Do tego w życiu Małgorzaty pojawia się Tomasz. Kobieta musi ratować Adama ,ale też korzysta z życia . Czy uda się jej odnaleźć Adama? Czy kobieta odnajdzie szczęście i znajdzie miłość ? Czy tajemnice i sekrety które ujrzą światło dzienne namieszają w relacji bohaterów ?

Tego musicie się dowiedzieć czytając książkę . Autorka w ciekawy sposób poprowadziła fabułę wplatając w nią ważne tematy. Życie wcale nie musi być nudne w pewnym wieku. To właśnie po latach i zdobytym doświadczeniu możemy decydować świadomie co jest w naszym życiu ważne.

Avatar użytkownika - KamaZ03
KamaZ03
Przeczytane:2024-03-17, Ocena: 6, Przeczytałem,

Nigdy nie jest za późno na realizację życiowych pragnień.

Umiera się raz, żyje się każdego dnia od nowa.

Dalsze losy ludzi, którzy kochali się będąc uczniami szkoły średniej.

Po roku od zawarcia pamiętnego kontraktu Gosia niespodziewanie odbiera telefon od zaniepokojonej gospodyni Adama.

Pani Maria z przerażeniem odkryła, że mieszkanie jej chlebodawcy zostało splądrowane, on sam zaś pozostawił w środku swego pupila- Maxa z którym nigdy się nie rozstawał.

Zaniepokojona kobieta przystępuje do działania i przyjeżdża na wybrzeże by odnaleźć zaginionego mężczyznę.

Zawiadamia też jego byłą żonę.

W miarę rozwoju wypadków okazuje się, że nie tylko pisarka jest zainteresowana zniknięciem dawnej sympatii. Kto mógł interesować się biznesmenem i dlaczego? Jakie tajemnice wyjdą na jaw? Czy ta dwójka ma szansę na szczęśliwe zakończenie?

A może na drodze byłej nauczycielki stanie ktoś inny?

Jakże ja wsiąknęłam w tę historię. Od początku do końca intrygujaca, pełna życiowej mądrości, ze świetnie wykreowanymi bohaterami i błyskotliwym humorem nie pozwala się odłożyć nie poznawszy zakończenia.

Nie można było się przy niej nudzić a czytanie było prawdziwą przyjemnością.

Otrzymalam piękną napisaną z polotem powieść z której można czerpać garściami.

Pióro autorki jest lekkie i niesamowicie wciąga- czytajcie , naprawdę warto ???

I po cholerę mi to było
Marta Osa0
Okładka ksiązki - I po cholerę mi to było

Niemal każdy ma w życiu chwile, w których chciałby zacząć wszystko od nowa. A dlaczego nie? Nie ma uczuć tak zamotanych, żeby ich nie odmotać, nie ma spraw...

O kwiatkach i wariatkach... Opowieść strażniczki zegarów
Marta Osa0
Okładka ksiązki - O kwiatkach i wariatkach... Opowieść strażniczki zegarów

Róża, Zosia, Renata i Magda to przyjaciółki, które niezawodnie wspierają się na życiowych zakrętach i doskonale rozumieją. Co zrobią...