Życie. Podręcznik sztuki przetrwania

Kim jest Antoni Piechniczek, skoro jako jedyny przeżył zagładę dinozaurów, a czym tajemnicza fala, która mówi ludziom, co mają robić? Kim są przedstawiciele podstępnej rasy, którzy chodzą w białych kitlach i wykonują eksperymenty na ludziach? I w końcu co jest największym oszustwem w dziejach ludzkości?

Odpowiedzi na te pytania uzyskasz, gdy zapoznasz się z książką Łukasza Miszewskiego Życie: sztuka przetrwania. Jest to leksykon wiedzy o dziejach i zagrożeniach ludzkości, w niezwykle ironiczny i prześmiewczy sposób traktujący o początkach stworzenia, prehistorii, wyjaśniający znaczenie kontynentów, krajów, ciał niebieskich oraz zjawisk atmosferycznych.

Życie: podręcznik sztuki przetrwania to bowiem uporządkowany zbiór haseł przedmiotowych, który tłumaczy pokrętne mechanizmy choroby wenerycznej, a więc ŻYCIA. To z niego dowiesz się, kim jest krwiożercza banda, na widok której nastolatki piszczą z ekscytacji, i co się stanie, gdy powiesz: „Powiedzcie mojej żonie, że ją kochałem”, „To na pewno było pańskie Volvo?” czy „Niemożliwe, przecież granat tak nie wygląda”.

Możesz wypowiedzieć te słowa i bezsilnie czekać na konsekwencje. Możesz również uprzedzić fakty i posiąść tajniki trudnej sztuki przetrwania! Z książki Łukasza Miszewskiego nauczysz się, jak w pokrętny sposób zwalczyć oślizgłe, morświnie zło na Helu, uniknąć gazu, zwanego Chińczykami, i nie dać się pożreć windom.

Tylko z Życiem: podręcznikiem sztuki przetrwania zwyciężysz z Urzędem Skarbowym, piekłem, jednorożcami i Pawłem Delągiem. Poznasz twarde zasady rządzące wszechświatem, a twoje nazwisko zostanie skreślone z listy ginących gatunków.

Informacje dodatkowe o Życie. Podręcznik sztuki przetrwania:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2012-09-01
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-62476-66-4

Kup książkę Życie. Podręcznik sztuki przetrwania

Życie. Podręcznik sztuki przetrwania - opinie o książce

Mogłabym o niej rzec: 'pozytywnie głupia książka' ;)
Avatar użytkownika - esperanza
esperanza
Przeczytane:2012-10-07, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Genialna dla każdego wesołego człowieka, który akurat jest smutny. Pełna humoru i ciekawych porównań, sprawia, że bardzo szybko się ją czyta i wiele uśmiecha. Polecam serdecznie wszystkim!
Super teksty. Ale książce przydałaby się korekta !