Michał Witkowski otrzymał Paszport "Polityki"

«poprzedni     następny»
2008-01-08 23:25:06
Prestiżowe wyróżnienia dla młodych twórców - Paszporty "Polityki", zostały wręczone dziś wieczorem podczas uroczystej gali. W dziedzinie literatury zwyciężył Michał Witkowski.

Uhonorowany "Paszportem" w kategorii literatura Michał Witkowski ukończył polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Ogólnopolski rozgłos przyniosła mu powieść "Lubiewo", rozgrywająca się w środowiskach homoseksualnych w czasach PRL - była nominowana do Paszportów "Polityki" z 2005 roku oraz znalazła się w finale nagrody Nike (2006). Nominację do Paszportów i Nike zdobył również wydany w 2006 roku zbiór opowiadań "Fototapeta". W tym roku - m.in. za "pisarski warsztat" - doceniono najnowszą powieść Witkowskiego pt. "Barbara Radziwiłłówna z Jaworzna-Szczakowej".

W sekcji literatury obok laureata nominowani byli: Hubert Klimko-Dobrzaniecki ("Kołysanka dla wisielca"), Mariusz Sieniewicz ("Rebelia").

Nagrody przyznawane są w sześciu kategoriach: film, literatura, teatr, muzyka, plastyka i rock-pop-estrada. Spośród trójki nominowanych w każdej kategorii kapituła redakcyjna wybiera laureata.

Źródło: www.czytelnia.onet.pl

Opinia
Treści
pyroli Linia koment Mam wrażenie,że nareszcie zaczytanają być doceniani prawdziwi literaci,a nie pisarczykowie.Witkowski to jeden z większych,zdolniejszych.Świetnie potrafi się rozliczać z polską rzeczywistością, nie popadając przy tym w skrajności!
2008-01-09 00:17:19
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów