Bestsellery marca w Selkarze

«poprzedni     następny»
2016-04-21 15:25:56

Literatura faktu, publikacje historyczne, biografie i poradniki królowały w marcu na liście bestsellerów księgarni Selkar.pl Całą dziesiątkę najlepiej sprzedających się książek ubiegłego miesiąca kupicie w promocyjnych cenach: 

 

simona10. Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak, Anna Kamińska, Wydawnictwo Literackie. 

 

Z tych rozmów wyłania się obraz kobiety, która całe życie walczyła - najpierw o akceptację swojej osoby, później o spełnienie życiowych planów, wreszcie (i to była jej najważniejsza batalia) o dobro Puszczy Białowieskiej i zamieszkujących ją zwierząt. Pani Kossak nie była jakimś zwariowanym ekologiem, rozumiała konieczność prowadzenia planowej gospodarki leśnej, jednak jeśli uważała, że puszczy lub jej mieszkańcom dzieje się krzywda była nieprzejednana. W kąt szły więzi przyjaźni, potrafiła zaryzykować swoją karierę naukową, a nawet w ekstremalnych przypadkach własne bezpieczeństwo - przyroda była najważniejsza. Co ważne, Simona Kossak nie chroniła przyrody zza biurka. Owszem, pracowała w Instytucie Badań Leśnych, jednak punktem centralnym jej egzystencji była leśniczówka "Dziedzinka". Był to drewniany budynek w środku lasu, bez prądu i bieżącej wody, w którym oprócz gospodyni mieszkały przeróżne zwierzęta - właściwie można powiedzieć, że to Simona mieszkała kątem u swoich zwierzaków - pisze nasza użytkowniczka, Anna Nawrot.

 

 

imperium9. Polskie Imperium, Michael Morys-Twarowski, Wydawnictwo Znak. 

 

Był czas, gdy Polska stanowiła największe państwo Europy. Polaka, jadącego nad morze pytano: nad które? Byliśmy pierwszymi władcami Berlina, zasiadaliśmy na moskiewskim tronie, posiadaliśmy Krym i forty na Karaibach. Przez długi czas nasz kraj rozpychał się na cztery strony świata. Dlaczego o tym nie pamiętamy? Kaffa, Kurlandia, Gambia, Tobago… nie kojarzą się z Polską. A jednak wszystkie wchodziły w skład polskiego mocarstwa. Od średniowiecza po XVIII wiek Polacy wojowali o Inflanty, Spisz, Krym, Mołdawię, Szwecję, Ukrainę. Mimo to pojęcie „polskie imperium” jest nieobecne w naszej historii. Autor stara się to zmienić.  

 

 

nowaknowak8. Dzieje Polski Od rozbicia do nowej Polski Tom 2Andrzej Nowak, Wydawnictwo Biały Kruk.

 

Tom obejmuje okres od śmierci księcia Mieszka Starego w 1202 r. i objęcia władzy w Krakowie przez Władysława Laskonogiego, aż do końca panowania Władysława Łokietka w 1333 r. Autor w fascynujący sposób przybliża wysiłki zmierzające do odnowienia Królestwa Polskiego podjęte w XIII w. przez Henryka IV Probusa, Przemysła II i Władysława Łokietka. Śledzi ich wytrwałe starania, opisuje przemiany polityczne, cywilizacyjne i kulturalne na ziemiach polskich, ścieranie się wpływów niemieckich, czeskich, mongolskich i litewskich, wzrost i upadek sąsiadów Polski. Podobnie jak w poprzednim tomie pokazuje kolejne etapy formowania się nad Wisłą, Wartą i Bugiem wspólnoty politycznej, kulturalnej i językowej, która w przyszłości przekształci się w naród polski.

 

 

creme7. Creme de la KremlWacław Radziwinowicz, Agora.

 

Co robi rosyjski spadochroniarz, gdy szczęśliwie wyląduje na polu bitwy? Chwyta za kałacha i rusza w bój? Ależ skąd. On sika. Dlaczego?

 

Czytając tę książkę dowiesz się nie tylko tego. Zrozumiesz, dlaczego Rosja jest jedynym krajem na świecie, który nigdy nie palił kotów na stosach za ,,diabelstwo", i w którym przejeżdża się na czerwonym świetle, a na zielonym stoi. No i jedynym, w którym duchowni święcą wodę w wodociągach, zaś Gerard Depardieu jest w stanie przejść na abstynencję. Przynajmniej czasowo.

 

 

zakonnice6. Zakonnice odchodzą po cichu, Marta Abramowicz, Wydawnictwo Krytyki Politycznej

 

Historie kobiet, które odeszły bądź zostały wydalone z zakonu. Spotkałam się z opiniami, że jest to książka stronnicza, no ale chyba nie należy się spodziewać pochwały życia zakonnego od osób, które je porzuciły. Publikacja jest podzielona na kilka części, w pierwszej bohaterki opowiadają o pobycie zakonie i odejściu, w drugiej o życiu po zrzuceniu habitu, a na końcu mamy rozważania dotyczące tego jak wyglądają zakony żeńskie za granicą czy męskie w Polsce. Kontrast między nimi a zakonami żeńskim w Polsce jest ogromny, brak wprowadzenia zmian posoborowych odbija się bardzo na ich współczesnej sytuacji - pisze użytkowniczka be_ha.

 

grunt5. Grunt pod nogami, ks. Jan Kaczkowski, Wydawnictwo WAM

 

Uwielbiamy przez czytelników (nie tylko przez osoby wierzące) zmarły niedawno duchowny w swoich kazaniach mówi o wybranych fragmentach z Ewangelii, oraz o kryzysach w chorobie, z którą od kilku lat się boryka. Mówi m.in. że zanim zachorował bał się wielu rzeczy, przestał jednak się bać za przyczyną raka, a także ks. Jerzego Popiełuszki, który mówił, że największą tragedią człowieka jest strach, który go paraliżuje zwłaszcza moralnie - podkreśla autorka bloga dobrerecenzje.pl

 

opowiesc4. Opowieść o miłości i mroku, Amos Oz, Dom Wydawniczy Rebis

 

Znakomita, "odkopana" przy okazji premiery ekranizacji w reżyserii Natalie Portman książka autobiograficzna jednego z najwybitniejszych żyjących pisarzy. To najbardziej osobista książka Amosa Oza, klucz do całej jego twórczości. historia kilku pokoleń jego rodziny na Litwie i Ukrainie oraz po przybyciu do Palestyny. Tłem opowieści jest dramatyczny okres w historii narodu żydowskiego: druga wojna światowa i Holokaust, mandat brytyjski nad Palestyną, narodziny Państwa Izrael i konflikt z Arabami. Przede wszystkim jednak jest to opowieść o latach dzieciństwa autora na przedmieściach Jerozolimy i wczesnej młodości w kibucu.

 

petarda3. Życie na pełnej petardzie, ks. Jan Kaczkowski, Piotr Żyłka, Wydawnictwo WAM

 

Kolejna porcja myśli sympatycznego księdza onkocelebryty, dotycząca nie tylko jego zmagań z ciężką chorobą, ale przede wszystkim całej masy innych spraw życia zawodowego, duchowego i rodzinnego. Ksiądz w wielu kwestiach może uchodzić za człowieka o nowoczesnym podejściu, nie waha się krytykować i wykazywać nieprawidłowości w funkcjonowaniu Kościoła, ale są też takie kwestie, w których konserwatystą i wiernym synem wspomnianej instytucji pozostaje, prezentując jej podejście. Czyta się przyjemńie i z ciekawością - twierdzi nasza czytelniczka, Olena.

 

terapie2. Ukryte terapie, Jerzy Zięba

 

Książka odsłania kulisy środowiska medycznego i farmaceutycznego - ukazuje, w jaki sposób jesteśmy "leczeni", a właściwie zaleczani. Autor, który od 20 lat zajmuje się medycyną niekonwencjonalną zachęca do powrotu do naturalnych metod samoleczenia za pomocą witamin i minerałów. Bardzo kontrowersyjnie - ale z pewnością interesująco.

 

robynne1. Dobre bakterie, Robynne Chutkan, Wydawnictwo Feeria 

 

 

Żyj brudniej, jedz czyściej - takim przewrotnym hasłem autorka, doświadczony lekarz, zachęca nas do bardziej racjonalnego i odważnego podejścia do zdrowia, które neguje wiele zbyt pochopnie przyjętych konwencji.

 

Oprócz fascynującej wiedzy w książce znajdziemy m.in. praktyczne zalecenia dietetyczne, przestrogi przed szkodliwą obsesją na punkcie czystości oraz wskazania, jak chronić się przed nadmiarem antybiotyków, lecząc się z drobniejszych infekcji bez uciekania się do tych środków.

 

Zobacz listę bestsellerów marca w księgarni Selkar.pl!

Opinia
Treści
emilly26 Linia koment Z podanej listy moja uwaga skupiła się na książce biograficznej. Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak, Anna Kamińska. Mam sentyment do autorki książki.
2016-04-26 13:59:06
szpachela Linia koment Dayna15 u mnie też praca robi swoje :( Przychodzę do domu, odhaczę z listy wszelkie obowiązki i jedyne o czym marzę, to położyć się do łóżka i przekoczować jakoś do weekendu. A wtedy można nadrobić zaległości w książkach :)
2016-04-21 22:27:29
martucha180 Linia koment Nie czytam biografii, ale "Simonę" chciałabym przeczytać, bowiem miałam okazję poznać ją w tym roku z pewnego kobiecego czasopisma.
2016-04-21 22:02:37
dayna15 Linia koment Zgadzam się, odkąd zaczęłam staż to kompletnie nie mam czasu na czytanie. Doba powinna trwać minimum 30 godzin :D
2016-04-21 16:59:28
szpachela Linia koment Przeczytałabym dwie z powyższych pozycji :) Tylko ostatnio mam tak mało czasu na czytanie książek :( Doba powinna być zdecydowanie dłuższa :)
2016-04-21 16:32:02
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów