Książki na noworoczne postanowienia. Co warto przeczytać? 

Data: 2024-01-05 14:08:42 | artykuł sponsorowany | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Mirosław Kalinowski
udostępnij Tweet

Nowy Rok to często także czas postanowień. Jeśli wciąż poszukujecie pomysłu dla siebie, albo też sposobu na to, by doprowadzić Wasze pomysły do końca, mamy dla Was kilka dobrych poradników. 

Poradnikifot. ilustracyjna / Pixabay

W Nowym Roku często szukamy inspiracji na to, by zmienić tryb życia i codzienne nawyki. W tym pomóc mogą różnego rodzaju poradniki i książki motywacyjne. Przygotowaliśmy krótkie zestawienie, w którym omawiamy najpopularniejsze tego typu książki minionego roku! 

Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty – poradnik Jamesa Cleara 

Jednym ze zdecydowanych bestsellerów minionego roku była książka stworzona przez Jamesa Cleara – pisarza, mówcy motywacyjnego i coacha, który zawrotną karierę zrobił dzięki stworzonej metodzie na budowanie nawyków. Swoje doświadczenie Clear zebrał w publikacji „Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty”. 

O czym jest książki Jamesa Cleara? Pomaga ona zrozumieć, jakie błędy najczęściej popełniamy, próbując zmienić swoje nawyki. Książka Jamesa Cleara stała się ogromnym hitem na całym świecie, pomagającym ty samym tysiącom ludzi w wyrobieniu zdrowych i stałych nawyków.

James Clear wskazuje na mocne i słabe strony, których poznanie jest podstawą do samorozwoju. Często bowiem odpowiedni brak motywacji czy woli zmiany sprawiają, że naszych postanowień ostatecznie nie udaje się zrealizować. W „Atomowych nawykach” Clear prezentuje także swoją metodę czterech kroków, na którą składają się kolejno: wskazówki, pragnienia, reakcje oraz nagrody.

Bogaty ojciec, biedny ojciec – bestseller Roberta T. Kiyosaki 

Książka Roberta T. Kiyosaki „Bogaty ojciec, biedny ojciec” nie jest świeżynką na rynku wydawniczym, a mimo tego od lat cieszy się sporą uwagą czytelników. Skąd to zainteresowanie? Jak się okazuje, autor w swojej publikacji pozwala otworzyć oczy na świat finansów i pokazuje, jak lepiej zarządzać swoimi pieniędzmi. Nawet, jeśli zawodowo wcale nie jesteśmy bankierami. 

Robert Toru Kiyosaki to biznesmen, który wcale nie wywodził się z bogatej rodziny. Wręcz przeciwnie – jego ojciec był zwyczajnym urzędnikiem, przez co sam Kiyosaki – tuż po zakończeniu służby wojskowej – zajmował się m.in. sprzedażą urządzeń ksero. Szybko udało mu się jednak zrozumieć, jak odpowiednio pokierować kapitałem, by odnieść sukces. 

Swoją książkę stworzył na początku lat dwutysięcznych i z samego zamierzenia miał być to poradnik, który okaże się pomocą zwłaszcza dla przeciętnych obywateli. Publikacja Bogaty ojciec, biedny ojciec bazuje na doświadczeniu i prywatnej historii Kiyosaki i skierowana została do tych czytelników, którzy nie posiadają zbyt dużej wiedzy na temat finansów. Za cel Robert Toru Kiyosaki obrał sobie ujawnienie, tego, czego „bogaci uczą swoje dzieci na temat pieniędzy i o czym nie wiedzą biedni i średnia klasa”. Pomysł mężczyzny spotkał się ze sporym zainteresowaniem odbiorców, a po jego książki do dziś chętnie sięga wielu odbiorców.

Poza publikacją Bogaty ojciec, biedny ojciec, autor w kolejnych latach wydał kilkanaście pieniędzy z zakresu zarządzania finansami. Ostatnia z nich ukazała się w 2023 roku i – w wolnym tłumaczeniu – nosi tytuł: „Ravens: Jak przygotować się na nadchodzące burzliwe czasy i czerpać z nich korzyści”. 

Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie – hit Natalii de Barbaro 

W 2021 roku nakładem Wydawnictwa Agora ukazała się książka „Czuła przewodniczka”, która okazała się prawdziwą rewolucją na polskim rynku poradników i przewodników duchowych. Skierowana do kobiet publikacja stanowiła – jak sama nazwa wskazuje – osobisty i refleksyjny poradnik, dzięki któremu kobiety mogły na nowo odnaleźć drogę do samych siebie. 

Książka napisana została przez Natalię de Barbaro – psycholożkę i socjolożkę, którą czytelnicy kojarzyć mogą za sprawą licznych artykułów w magazynach „Wysokie obcasy” czy „Charaktery”. Co ciekawe, „Czuła przewodniczka” nie była jej pisarskim debiutem – w przeszłości wydała tomiki poetyckie, jednak dopiero wydana publikacja z zakresu rozwoju osobistego przyniosła jej ogromną popularność. 

W „Czułej przewodniczce” de Barbaro poszukiwała odpowiedzi na ważne pytania kobiet, z którymi spotykała się na co dzień. Do odnalezienia swoistej życiowej drogi de Barbaro korzystała z jednej strony ze swojej wiedzy psychologicznej, a z drugiej – ze swojego poetyckiego warsztatu. Lektura książki stanowi pewnego rodzaju podróż, a jej kierowniczką staje się tytułowa Czuła Przewodniczka. Jak czytamy w wydawniczym opisie, „Czuła przewodniczka” to „idealna lektura dla kobiet, które czują, że w ich życiu za dużo jest powinności, a za mało radości”.

 

 

Tagi: sponsorowany,

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje