Kolejny fragment Dziennika północnego

«poprzedni     następny»
2014-02-19 09:41:26
news - Kolejny fragment Dziennika północnego

Swoją opowieść-dziennik Dom włóczęgi Mariusz Wilk pisze tak, jak się bierze kolejny oddech. Albo tak, jak się po czasie wraca na wytyczoną niegdyś ścieżkę. To, co zdawało się odruchowe, odkryte, rozpoznane, nieoczekiwanie nabiera nowych znaczeń.

 

W domu nad Oniego nastąpiły zmiany. Pojawił się ktoś, kto sprawił, że Wilk na nowo czyta alfabet natury, a własną biografię tłumaczy na nieznane mu wcześniej emocje. Zmiana perspektywy spojrzenia na przyrodę, literaturę, ludzkie losy daje fascynujący efekt odkrywania tego, co bliskie, a dotąd niedostrzeżone. Książka mieni się, jak i poprzednie, zmiennością planów narracyjnych i mikroopowieści. Tym razem Wilcza włóczęga wiedzie tropą wyznaczaną przez zdziwienie dostrzeżone w oczach Martuszy. Warto się o tym przekonać. Warto sięgnąć po Dom włóczęgi - najnowszą odsłonę serii Dziennik północny, książkę, która dzisiaj ma swoją premierę. Zapraszamy do udziału w naszym specjalnym konkursie który poświęcony jest właśnie Dziennikowi północnemu. Możecie w nim wygrać aż 4 książki! Zapraszamy też do lektury kolejnego fragmentu Dziennika północnego: 

 

II

 

„Przez okna z mojego wnętrza patrzę wprost na prospekt Lenina – główną ulicę stolicy Karelii – tam w czasie przerwy obiadowej mona spotkać większość znajomych. Po lewej widać potężny gmach merostwa i posąg Ottona Kuusinena, na wprost pałacyk ślubów (skąd dobiegają okrzyki „gor’ko! gor’ko!”), opodal król naftowy Safin, ojciec piosenkarki Alsu, buduje szykowny hotel (ma się w nim odbyć mecz pretendentów do tytułu mistrza świata w szachach), obok ojciec Nikołaj pokrył swój osobniak dachem z miedzi (blachę z zielonkawą patyną zamawiał aż w Finlandii, bo tutaj takiej nie można dostać), a widok z prawej strony otwiera się na Oniego. W kamiennym obramowaniu nabrzeża jezioro przypomina lustro w zdobionej oprawie.”

 

Weż udział w naszym specjalnym konkursie!

Opinia
Treści
joakrz1983 Linia koment właśnie się zmobilizowałam do wzięcia udziału
2014-02-26 12:30:30
aishiteru Linia koment Ja też się zbieram, póki co tak sobie "podróżuję" i szukam widoków. :)
2014-02-19 16:34:03
azetka79 Linia koment zbieram się do wzięcia udziału:):):) w konkursie
2014-02-19 09:42:56
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów