23 kwietnia: spotkanie z cyklu "Miasto Książek" we Wrocławiu

«poprzedni     następny»
2007-04-20 16:57:10

Pierwsze spotkanie z cyklu „Miasto Książek" odbędzie się 23 kwietnia we Wrocławiu. Wieczór, który o godz. 18.00 rozpocznie się w Mediatece (pl. Teatralny 5), poświęcony będzie życiu i twórczości Virginii Woolf. A wszystko w związku z polską premierą „Dzienników" autorki. Gościem specjalnym będzie dr Magdalena Heydel - anglistka i tłumaczka, a moderatorkami - Marta Mizuro i Agnieszka Wolny-Hamkało. Podczas spotkania wyświetlone zostaną fragmenty filmu „Godziny".

Projekt „Miasto Książek" jest efektem dobrego przyjęcia we Wrocławiu festiwali literackich „Pory Prozy" i „Pory Poezji". Udowodnił on, że mieszkańcy miasta lubią nie tylko spotkać się z ulubionymi pisarzami, ale również rozmawiać o literaturze i jej kontekstach kulturowo-społecznych oraz konfrontować z innymi miłośnikami czytania.
Podczas typowych spotkań literackich tematyka rozmów jest zwykle ograniczona, bo koncentruje się wokół osoby pisarza czy zainteresowań innej osobistości zawodowo związanej z literaturą. Celem „Miasta Książek" byłoby zatem wyjście poza te ograniczenia i przyjrzenie się książkom nie tylko pod kątem ich walorów artystycznych, oryginalności bądź typowości, albo przeznaczenia rynkowego.
W czasie spotkań, które będą miały charakter rozmów moderowanych, organizatorzy chcą przyjrzeć się książce także jako faktowi społecznemu, wskazać jej możliwości oddziaływania na jednostkę lub grupy społeczne, porozmawiać o jej powiązaniu z innymi dziełami literackimi bądź innymi dziedzinami sztuki, etc. Zakładają przy tym, że prezentowana książka, wybrana spośród nowości wydawniczych ukazujących się na polskim rynku, będzie inspirowała dyskusję, ale nie stanie się jej jednym tematem.

Źródło: www.ksiazka.net.pl

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów