Fani grożą śmiercią Charlaine Harris!

«poprzedni     następny»
2013-05-13 09:59:30
news - Fani grożą śmiercią Charlaine Harris!

Ostatnia część przygód Sookie Stackhouse, Dead Ever After, która przed kilkoma dniami zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych, wywołała lawinę krytyki wśród fanów serii. Na tyle gwałtowną, że autorka cyklu, Charlaine Harris, otrzymuje listy z pogróżkami, a część czytelników postanowiła anulować swoje zmówienia.

 

Pierwsza część serii opowiadającej o kelnerce z Luizjany pojawiła się na rynku wydawniczym w 2001 roku. Błyskawicznie podbiła serca czytelników, a po kilku latach także telewidzów – stacja HBO nakręciła na jej podstawie serial True Blood, który został nagrodzony między innymi Złotym Globem i Emmy.

 

Sookie Stackhouse pozostaje na ekranach, ale jej papierowe przygody właśnie dobiegły końca. I to w sposób, jaki rozzłościł do czerwoności niektórych fanów. Jeszcze na kilkanaście dni przed premierą za sprawą czytelnika z Niemiec do sieci wyciekło zakończenie romantycznych perypetii głównej bohaterki. Po zapoznaniu się z nim część odbiorców zaczęła grozić autorce śmiercią. Niektórzy pisali też o samobójstwie. W związku z tym zamieszaniem Harris postanowiła zrezygnować z trasy promującej książkę.

 

- Z radością o tym wszystkim zapomnę i wrócę do tego, co daje mi największe szczęście: do pisania jak najlepszych książek. Robię to od 32 lat, zaczęłam jeszcze na długo przed serią o Sookie i mam nadzieję, że będę robić nadal. Przebywanie sam na sam z komputerem (lub maszyną do pisania, czy też notesem i ołówkiem) może sprawić, że autor nie będzie przygotowany do tak silnych i mieszanych reakcji czytelników. Napisałam chyba cztery książki, zanim spotkałam kogoś, kto przeczytał choć jedną z nich! To mnie zdumiało. Nadal mnie zdumiewa. Odwracam się od kontrowersji, aby stawić czoła pozostałej części tego bardzo pracowitego roku – napisała Harris na swoim blogu.

 

W Polsce ostatnio ukazała się Pułapka na martwego - przedostatnia część cyklu.  

Opinia
Treści
mamut Linia koment Ludzie to idioci :P
2013-06-28 11:38:21
magdalenardo Linia koment Matko kochana, zachowanie niektórych "fanów" jest absurdalne! Zupełnie nie potrafię sobie wyobrazić tego, że ktokolwiek mógłby grozić śmiercią autorce/autorowi jakiejkolwiek książki. To chorzy ludzie...
2013-05-14 01:30:25
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów