Gorące nowości Warszawskiej Firmy Wydawniczej

«poprzedni     następny»
2012-08-10 16:34:34
news - Gorące nowości Warszawskiej Firmy Wydawniczej

Gorące lato to najlepszy czas na gorące nowości. Warszawska Firma Wydawnicza przygotowała cały plecak pachnących jeszcze farbą drukarską książek, które powinny znaleźć się w naszym wakacyjnym bagażu. Oto niektóre z nich:

 

1. Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży
Letni wypoczynek to przede wszystkim doskonała okazja do wyruszenia w daleką podróż. W jakim kierunku? Na to pytanie najlepiej odpowie Natalia Brożko. Ta urodzona w Głuchołazach, absolwentka historii i społeczeństwa Południowej i Południowo-Wschodniej Azji podróżniczka-pasjonatka, wszystkie podróże opisane w książce odbyła osobiście, w latach 2004-2011.

 

2. Posiedzenie
Książka  Bartłomieja Bryjaka to opowiadanie z tzw. podwójnym dnem, którego akcja rozgrywa się w niespełna godzinę - tyle czasu, ile zwykłą trwać opuszczona właśnie lekcja religii. Trzej bohaterowie spędzają nietypowe wagary w... szkolnej toalecie. To, co miało być tylko błahą wymianą zdań, właściwą dla czasu, miejsca i okoliczności, staje się "dysputą" ocierającą się o poważne problemy etyczne i metafizyczne.


3. Kamienica
To miało być spokojne mieszkanie w spokojnym mieście. Dla niego i dla Niej. Jednak choć z wojny można powrócić, to ucieczka przed przeszłością może okazać się niemożliwa.
Kamienica Dariusza Eckerta to męska proza o przyszłości, o którą warto walczyć, i przeszłości, z którą trzeba się rozliczyć. Co jednak, jeśli istnieją przeszłości, za które nie ma odkupienia?

 

4. Orchidea
Kilka lat po służbie w wojsku, Edwarda zaczynają nawiedzać erotyczne sny. Chociaż ich temat w pierwszym odruchu wywołuje zniesmaczenie na twarzy chłopca, to w jego umyśle zaczynają krążyć dziwne myśli. W między czasie okazuje się, że nadal jest w posiadaniu srebrnego zegarka, który jest symbolem przynależności do armii…
Książka Ewy Filocha to zaskakująca minipowieść obyczajowa, która wciąga i zaskakuje, uwodzi i uzależnia.

 

5. Zaćmienie księżyca
Historia Justyny Filosek to opowieść o życiu, które jawi się jako łańcuch powiązanych ze sobą wydarzeń, w którym jedno zdarzenie przelata się z drugimi. To, w jakim środowisku dorastaliśmy, jakie wynieśliśmy doświadczenia z domu, jakie zawieraliśmy relacje, wraca do nas potem w przekształconej formie - pod postacią podjętych przez nas decyzji, wypowiedzianych słów, odczuwanych emocji…

 

Opinia
Treści
Cassidy95 Linia koment Brzmi zachęcająco. :)
2012-08-18 13:52:32
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów