Gry planszowe dla par (nie tylko na Walentynki)

«poprzedni     następny»
2017-02-10 12:25:15

Na imprezę walentynkową w szerszym gronie, na wieczorne tete a tete, na romantyczną kolację (ze śniadaniem lub bez). Dla par, które dopiero się poznają. Dla ludzi, którzy są razem już jakiś i dla „starych, dobrych małżeństw”. Przed 14 lutym mamy dla Was trzy interesujące propozycje gier planszowych z amorem w tle.   

 

kuchnia

 

 

Na dobry początek 

 

Kuchnia i seks (Edipresse) to autorska interpretacja znanej i lubianej gry „Flirt towarzyski”, przygotowana przez malarkę Hannę Bakułę i dziennikarza kulinarnego Pawła Lorocha. Nie ma tu elementu rywalizacji, celem gry jest nawiązanie bliższej znajomości, zwrócenie na siebie uwagi lub po prostu poderwanie interesującej nas osoby. A gra się, wymieniając pytania, cięte riposty lub dwuznaczności. Grać mogą dwie osoby (wówczas finał rozgrywki może być tylko jeden), ale pikanterii dodaje sytuacja, kiedy w zabawie uczestniczy więcej graczy. Podczas większej imprezy można też sprawdzić, czy z interesującą nas osobą nadajemy na tych samych falach. Wymagana duża doza poczucia humoru i dystansu do samego siebie.  

 


 

 

 

onBy się lepiej poznać

 

Do par z niezbyt długim stażem kierowana jest gra On i Ona (Tactic). To ciekawa propozycja dla tych, którzy - będąc na początkowym etapie związku - wciąż odczuwają potrzebę lepszego poznawania partnera, niekoniecznie zadając mu bezpośrednio pytanie i narażając się na niezręczności. Proste zasady, różne kategorie pytań („przeszłość i przyszłość”, „pieniądze i praca”, „dom i relacje” oraz „miłość i seks”) pozwolą z jednej strony dowiedzieć się o sobie nawzajem czegoś więcej, a z drugiej - sprawdzić, ile tak naprawdę o sobie wiemy. Grać mogą dwie osoby, jest też wariant drużynowy dla dwóch do czterech par. 

 

-> Przeczytaj pełną recenzję gry „On i Ona”  

 


on


 

 

gierki

 

 

Gierki małżeńskie… 

 

To już propozycja przede wszystkim dla osób, które znają się na tyle dobrze, że są w stanie stworzyć zgraną drużynę i pokonać przeciwników. Tu bardzo ważna jest znajomość partnera i umiejętność współpracy. By zdobyć jak najwięcej punktów, trzeba wykonywać bardzo zróżnicowane zadania: są tu kalambury i test wiedzy ogólnej, są pytania otwarte i test zgodności. Nie ma za to miejsca na nudę czy monotonię, a całości wdzięku dodają przezabawne rysunki Andrzeja Mleczki. Oczywiście, istnieje też wariant dla dwóch osób, prawdziwej dynamiki nabiera gra nabiera jednak dopiero w szerszym gronie. 

 

 


 

gierki


 

-> Recenzje najlepszych planszówek zamieszczamy co tydzień w naszym dziale publicystycznym! 

Opinia
Treści
emilly26 Linia koment Bardzo fajny prezent:)
2017-02-11 00:28:47
blackolszi Linia koment Gierki! :D
2017-02-10 21:58:44
cichebabum Linia koment "Gierki małżeńskie" i "Kuchnia i Seks"... :-)
2017-02-10 18:17:06
cichebabum Linia koment Chcę obie!
2017-02-10 18:15:41
martucha180 Linia koment Super!
2017-02-10 12:33:05
dayna15 Linia koment świetny pomysł na prezent :)
2017-02-10 12:29:33
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów