Literackie spotkania z Borejkami, czyli warsztaty czytelnicze z Jeżycjadą

«poprzedni     następny»
2017-03-20 22:16:38
news - Literackie spotkania z Borejkami, czyli warsztaty czytelnicze z Jeżycjadą

Literackie spotkania z Borejkami, czyli warsztaty czytelnicze z „Jeżycjadą” to akcja Wydawnictwa Akapit Press skierowana do czytelników w wieku 10-16 lat, czyli uczniów klas IV-VI szkół podstawowych i gimnazjalistów. Jej głównym celem jest popularyzacja wartościowej literatury dla młodych czytelników poprzez włączenie uczniów w kreatywną pracę z tekstem: zachęcenie do sięgnięcia po książki i stworzenia oryginalnych prac nawiązujących do serii Jeżycjada Małgorzaty Musierowicz. 

 

W 2017 roku odbędzie się 10 spotkań w bibliotekach publicznych i szkolnych na terenie województw łódzkiego, mazowieckiego, wielkopolskiego. W akcji weźmie udział 300 uczniów.

 

Scenariusze spotkań zostały stworzone w oparciu o autorskie pomysły redaktorów, mających wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Ich punktem wspólnym będzie odwoływanie się do książek z serii Jeżycjada Małgorzaty Musierowicz. Scenariusze nie wymagają od uczestników wcześniejszej znajomości książek, wokół których są prowadzone warsztaty.

 

Przygotowano cztery scenariusze zajęć o charakterze warsztatowym - ich efektem będą prace literackie i literackie z elementami plastycznymi. Osobne scenariusze przygotowano dla uczniów kl IV, V i VI szkół podstawowych oraz dla gimnazjalistów. Dzięki indywidualnemu podejściu, uczestnicy będą mogli skorzystać z zajęć dostosowanych do ich doświadczenia czytelniczego i predyspozycji twórczych. Posumowaniem każdych zajęć będzie prezentacja prac na forum grupy, wspólne omawianie efektów i metod pracy oraz nagrodzenie każdego uczestnika warsztatów zestawem zawierającym: książkę z serii Jeżycjada Małgorzaty Musierowicz z autografem autorki, torbę płócienną, dyplom, zakładki. 

 

Patronat nad akcją objęła redakcja serwisu Granice.pl, a o jej przebiegu i kolejnych odsłonach będziemy na bieżąco informowali. 

 

Opinia
Treści
martucha180 Linia koment A moje województwo się nie łapie...
2017-03-20 22:35:04
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów