Odwiedźcie Zakazany Las z książek o Harry'm Potterze

«poprzedni     następny»
2017-02-07 13:46:08
news - Odwiedźcie Zakazany Las z książek o Harry

Zakazany Las był w książkach o Harry'm Potterze terenem, do którego uczniowie Hogwartu wchodzić nie mogli, ale już w marcu będą mogli obejrzeć go wszyscy, którzy odwiedzą Warner Bros Studio Tour w Londynie, łamiąc zakaz profesora Dumbledora i idąc w ślady Harry’ego, Rona i Hermiony. 

 

Powieściowy Zakazany Las stał się schronieniem dla szerokich rzesz magicznych stworzeń - między innymi hipogryfów czy akromantul. Opiekował się nim i doskonale znał jego zakątki przyjaciel Harry’ego Pottera - Hagrid, nauczyciel opieki nad magicznymi stworzeniami. I to właśnie jeden z kostiumów Hagrida z oryginalną latarnią powita odwiedzających, którzy przekroczą bramy Hogwartu, by dotrzeć do lasu. Znajdziemy w nim 19 niezwykłych drzew o średnicy ponad 12 stóp. Ich gigantyczne korzenie z pewnością nieco utrudnią wędrówkę najmłodszym miłośnikom cyklu powieści J. K. Rowling. Twórcy lasu umożliwią odwiedzającym kontrolowanie pogody przy wykorzystaniu tych samych technik, jakimi posługiwali się filmowcy. 

 

Kogo spotkać będzie w Zakazanym Lesie? Między innymi hipogryfa Hardodzioba, któremu - oczywiście - trzeba będzie się pokłonić. Każde pióro naturalnej wielkości posągu twórcy filmu musieli przyklejać ręcznie. Odwiedzający studio z pewnością docenią staranność wykonania i rzemieślnicze mistrzostwo twórców.

 

Jeśli ktoś odważy się zajrzeć głębiej, znajdzie w Lesie Aragoga - gigantycznego pająka (a właściwie akromantulę), wychodzącego ze swej jamy z całą rodziną. Model liczy 6 metrów wielkości.    

 

Nad przygotowaniem dekoracji pracowali nagrodzeni Oskarem twórcy filmowi. Otwarcie wystawy nastąpi w piątek, 31 marca 2017. Jej filmową zapowiedź możecie obejrzeć poniżej, a bilety zarezerwujecie na stronie: https://www.wbstudiotour.co.uk/forbidden-forest

 

 

Zobaczcie też filmy prezentujące inne miejsca, które obejrzeć można w Warner Bros Studio Tour w Londynie: 

 

 

 

Opinia
Treści
megami91 Linia koment Przyjemnie byłoby poczuć odrobinę magii na własnej skórze, ale póki co, odwiedzenie studia pozostaje w sferze moich marzeń ;)
2017-02-08 15:28:35
blackolszi Linia koment zakazany las!
2017-02-07 23:09:10
emilly26 Linia koment Fani odwiedzą na pewno las:)
2017-02-07 17:56:22
jackie_s Linia koment Fajne :)
2017-02-07 15:18:50
martucha180 Linia koment Bardziej ucieszy się moja siostrzenica...
2017-02-07 15:00:50
dayna15 Linia koment super :) czekam :)
2017-02-07 13:47:13
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów