Nominowani do Silesiusa

«poprzedni     następny»
2016-04-21 13:49:07
news - Nominowani do Silesiusa

Poeta Julian Kornhauser laureatem Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius za całokształt twórczości. Jury ogłosiło siedem nominacji do nagrody w kategorii "książka roku" i trzy do nagrody "debiut roku". Laureatów poznamy 14 maja podczas gali w Imparcie.

 

Julian Kornhauser (rocznik 1946) to poeta, tłumacz literatury serbsko-chorwackiej i krytyk literacki, profesor Instytutu Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Urodził się 20 września 1946 w Gliwicach. Przedstawiciel poetyckiej Nowej Fali z lat 70. ubiegłego wieku.

 

W tegorocznej edycji Nagrody autorów i tomy poetyckie nominowano także w kategoriach: "debiut roku" oraz "książka roku". W pierwszej z nich nominacje otrzymali: Mateusz Andała za tom Światło w lodówce (Staromiejski Dom Kultury), Aldona Kopkiewicz za Sierpień (Wydawnictwo Lokator 2015), Piotr Przybyła za tom Apokalipsa. After party (Stowarzyszenie Pisarzy Oddział Łódź).

 

Wśród nominowanych w kategorii "książka roku" znaleźli się: Kacper Bartczak za tom Wiersze organiczne (Stowarzyszenie Pisarzy Oddział Łódź), Jerzy Jarniewicz za Wodę na Marsie (Biuro Literackie), Barbara Klicka za Nice (WBPiCAK w Poznaniu), Paweł Marcinkiewicz za Majtki w górę, majtki w dół (Stowarzyszenie Pisarzy Łódź), Joanna Mueller za intima thule (Biuro Literackie), Edward Pasewicz za Och, Mitochondria (Wydawnictwo EMG), Marta Podgórnik za Zawsze (Biuro Literackie).

 

Laureatów tegorocznej edycji poznamy podczas uroczystej gali 14 maja 2016 we wrocławskim Imparcie. Nagrodę Poetycką Silesius ufundowało miasto Wrocław. Wynosi ona za całokształt twórczości - 100 tys. zł, za książkę roku - 50 tys. zł, za debiut roku - 20 tys. zł.

 

informacja nadesłana

Opinia
Treści
emilly26 Linia koment Wybór łatwy nie będzie. Cieszę się,że Pani Marta otrzymała nominację.
2016-04-25 01:53:15
martucha180 Linia koment A jest, jest :)
2016-04-21 22:05:11
azetka79 Linia koment wow:) Jest Marta:) suuuper:)
2016-04-21 13:59:32
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów