Po co nam opowiadania?

«poprzedni     następny»
2014-11-16 17:42:47
news - Po co nam opowiadania?

„ONI ‒ czyli po co nam opowiadania”. Zapraszamy na event literacki z udziałem pisarzy, krytyków oraz znanych czytelników. Odbędzie się on już 22 listopada 2014 o godz. 16.30 w Pałacu Staszica (sala A. Mickiewicza) w Warszawie.

 

Często marzymy o tym, aby ktoś mądry w końcu opracował genialne rozwiązanie, które umożliwiałoby w dowolnej chwili teleportację do innego miejsca na Ziemi. Mała podpowiedź: pisarze już to zrobili i robią nadal, pomagają czytelnikowi przenosić się do innych światów. Skutecznie udaje się to zwłaszcza twórcom krótkich form prozatorskich. Znasz to uczucie, kiedy czytasz opowiadanie i nagle jesteś gdzie indziej?

 

Przyjdź, porozmawiaj z nami o pisaniu, czytaniu i przeżywaniu opowiadań. Przekonaj się, że teleportacja to nie żart, a wyjątkowa alternatywa na spędzenie wolnego czasu.  Podczas spotkania Papierowy Motyl ogłosi także wyniki ogólnopolskiego konkursu prozatorskiego na opowiadanie „Debiutanci 2014”.

 

Uczestnicy zmagali się z tematem: „Oni”. To także słowo klucz tego wydarzenia. Oni to pisarze, czytelnicy, debiutanci, krytycy, wydawcy. Porozmawiajmy wspólnie o krótkich formach, przenieśmy się na moment w nieznane...

 

Dyskutować o książkach, potrzebie pisania oraz o widzeniu tekstów porozmawiają: Leszek Szaruga – prozaik i krytyk literacki, Anna Nasiłowska – pisarka, znawca literatury, Ałbena Grabowska - pisarka, Jolanta Kwiatkowska - pisarka, Ewelina Szostkowa - aktorka, Tomek Solich - aktor, Marta Płusa - blogerka, Marika Krajniewska – pisarka, wydawca.

 

Na dyskusję o roli opowiadań we współczesnym świecie zapraszają:

Wydawnictwo i Fundacja Papierowy Motyl

Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk

Magazyn „Obsesje”

Radio Kolor

Granice.pl

Magazyn „Imperium Kobiet”

MiastoKobiet.pl

 

Zapraszamy:

22 listopada 2014, o godz. 16.30, Pałac Staszica, sala A. Mickiewicza, Warszawa

 

Za bilet wstępu potraktujemy każdą przyniesioną przez Was książkę dla dzieci, którą Fundacja Papierowy Motyl przekaże Instytutowi Matki i Dziecka w Warszawie.

 

Do zobaczenia! 

 

Opinia
Treści
czarniutka21 Linia koment super pomysł tylko szkoda, że mam tak daleko ;)
2014-11-16 17:59:37
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów