Dobre Strony za nami!

«poprzedni     następny»
2012-05-28 13:29:33
news - Dobre Strony za nami!

Wrocławskie spotkania z literaturą dla dzieci i młodzieży upłynęły pod znakiem spotkań z wydawcami z całej Polski, licznych nagród, bogatego programu artystycznego, w tym warsztatów literackich, plastycznych, edukacyjnych i aktorskich.

 

Dobre Strony otworzyła Bajkowa Parada, która zgromadziła rzeszę najmłodszych czytelników, Bajarzy i Moli Książkowych. Podczas targów poznaliśmy zwycięzcę konkursu Dobre Strony 2012. Decyzją jury za odważne ujęcie portretu Janusza Korczaka, wolne od elementów martyrologicznych, a jednocześnie bliskie dzieciom.. Nagroda Prezydenta Wrocławia DOBRE STRONY została przyznana Wydawnictwu Media Rodzina za książkę Iwony Chmielewskiej Pamiętnik Blumki z ilustracjami autorki. Laureat otrzymał statuetkę i czek o wartości 30 000 zł.

 

 

Zgodnie z regulaminem wydawca przeznaczy nagrodę na wydanie kolejnej książki dla czytelnika do lat 16.

Po raz pierwszy Dobrym Stronom towarzyszył konkurs o nazwie „A to moja bajka właśnie…” dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów na napisanie bajki, baśni lub stworzenie komiksu. Do konkursu stanęło ponad tysiąc bajek. Jury przyznało trzy nagrody główne i piętnaście wyróżnień. Trzy najlepsze bajki zostaną wydrukowane przez Gazetę Wrocławską. Kilkadziesiąt wybranych przez organizatorów DOBRYCH STRON zostanie wydanych. Premiera książkowa nagrodzonych bajek przewidziana jest podczas kolejnych 4.Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony w 2013 roku. W tym roku swoją nagrodę – Molika Książkowego - przyznała również Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu. Otrzymała ją młoda czytelniczka, który w 2011 roku wypożyczyła najwięcej książek.

Na targach nie zabrakło wspólnego czytania z Bajarzami i honorowymi Ambasadorami Dobrych Stron, np. prof. Janem Miodkiem, wrocławskimi dziennikarzami, artystami i aktorami.

Dobrym Stronom towarzyszyły organizowane już po raz dziesiąty przez wydawnictwo Literatura i Miejską Bibliotekę Publiczną, Spotkania Wokół Książki.  Dzieci brały udział w dwóch terenowych grach miejskich,  warsztatach literackich z bajkami Ezopa, warsztatach aktorskich oraz edukacyjnych z pokazami doświadczeń chemicznych, które przeprowadzili animatorzy z Ogrodów Doświadczeń Humanitarium.

Gościem honorowym Dobrych Stron był Koziołek Matołek z Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie.

Tysiące odwiedzających mogły zobaczyć edukacyjny spektakl dla dzieci „Lucek Pucek kontra wielka śmieciara”, Autobus-książkobus wydawnictwa Media Rodzina oraz show postaci fantasy Teatru AVATAR. 

Następne spotkania z literaturą nie tylko dla najmłodszych na przełomie listopada i grudnia podczas 21.Wrocławskich Promocji Dobrych Książek.

 
Opinia
Treści
takahe Linia koment fantastyczny gość-Koziołek Matołek :)
2014-02-05 21:38:18
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów