Scenopisarstwo dla początkujących

«poprzedni     następny»
2017-02-14 10:59:38
news - Scenopisarstwo dla początkujących

BAHAMA FILMS zaprasza na dwudziestą trzecią edycję warsztatów „Scenariopisarstwo dla początkujących”

 

Podczas oglądania filmów zdarza Ci się mysleć, że historię z ekranu opowiedziałbyś zupełnie inaczej? W Twojej głowie kłębią się pomysły, które chciałbyś zobaczyć w kinie albo w telewizji? Warsztaty Bahama Films pomogą Ci zdobyć praktyczne umiejętności i zrobić pierwszy krok w świat filmu. 

 

Od 2010 roku w warsztatach wzięło udział prawie 600 Kursantów. Najmłodszy z nich miał 16, a najstarszy – 86 lat! Absolwenci kursu dostali się do wymarzonych szkół filmowych w Polsce i za granicą, kilkanaście osób pisze seriale telewizyjne, niektórzy sprzedali swoje scenariusze fabularne, inni sami je zrealizowali. Jedna z kursantek prezentowała scenariusz napisany na warsztatach kontynuacyjnych podczas festiwalu w Cannes, a inny kursant był nominowany do Oscara. 

 

Warsztaty obejmują 30 godzin zajęć, podczas których Uczestnicy poznają tajniki pisania scenariuszy, począwszy od wyboru tematu, opracowania konceptu i struktury scenariusza, aż po sposób kreacji postaci i pisanie dialogów. Uczą się też pitchingu, czyli profesjonalnego sposobu prezentacji własnego projektu filmowego. Każdy Uczestnik kończy zajęcia z własnym profesjonalnym scenariuszem oraz podstawowym warsztatem scenarzysty stanowiącym bazę do dalszego rozwoju. Absolwenci wpisani zostają do bazy scenarzystów BAHAMA FILMS, dzięki czemu pozostajemy z Nimi w kontakcie i wspólnie pracujemy nad kolejnymi projektami. Oferujemy także możliwość dalszego rozwoju, organizując kontynuacyjne warsztaty scenariuszowe oraz zajęcia tematyczne poświęcone gatunkom filmowym.

 

Praca przebiega w małych grupach (5 – 8 osób). Warsztaty organizowane są w centrum Warszawy, przy ulicy Puławskiej 61 oraz w centrum Krakowa, przy ul. Rajskiej 1, zarówno w dni powszednie, jak i w weekendy (możliwość wyboru dogodnego terminu). 

 


WSZELKIE INFORMACJE DOSTĘPNE SĄ NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

www.bahamafilms.pl


 

Czekamy na Was również na facebooku: http://www.facebook.com/bahamafilms.fanpage 

 

Prowadzący:

Dr Wiktor Piątkowski – scenarzysta, producent, wykładowca akademicki. Studiował m.in. w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi, London Film School, Deutsche Film- und Fernsehakademie Berlin, a w Szkole Głównej Handlowej ukończył studia doktoranckie i obronił tytuł doktora nauk ekonomicznych ze specjalizacją z zarządzania na rynku telewizyjnym. Wiktor Piątkowski jest także absolwentem SGH i Wydziału Psychologii UW. Uczestniczył również w międzynarodowych programach dla scenarzystów i producentów telewizyjnych: Serial Eyes, European TV Drama Series Lab i Racconti. Wśród jego nauczycieli i mentorów są jedni z najlepszych twórców telewizyjnych z Hollywood, w tym Frank Spotnitz („Z Archiwum X”), Tom Fontana („Oz”), Graham Yost („Justified”), Jeffrey Bell („Agenci S.H.I.E.L.D.”), Jim V. Hart („Dracula”) i Jonathan Shapiro („Goliath”).

 

 

Wiktor Piątkowski jest pomysłodawcą i współscenarzystą „Watahy”, pierwszego oryginalnego serialu wyprodukowanego przez HBO w Polsce. Współpracuje również jako scenarzysta z czołowymi producentami z Europy, w tym Letterbox, H&V Entertainment, Geschwister Peng, Good Friends i Lucky Bird Production z Niemiec, Satel Film z Austrii, Palomar z Włoch, Argot z Belgii, Antitalent z Chorwacji czy Filmhuset z Norwegii. W 2016 był jednym z Berlinale Talents podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. 

 

Wiktor Piątkowski jest także założycielem BAHAMA FILMS i organizatorem warsztatów scenariopisarskich. Od 2008 roku należy do Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Koła Młodych i Koła Scenarzystów SFP. Wiktor Piątkowski jako autor jest reprezentowany przez agencję Page Magnet z Monachium. 

 

Więcej informacji udziela:

Joanna Niczyj

joanna@bahamafilms.pl

tel. 607 734 831

 

informacja nadesłana

Opinia
Treści
emilly26 Linia koment Pomysł bardzo ciekawy moim zdaniem dla osób interesujących się filmem- szczególnie scenariuszy do nich.
2017-02-16 02:02:28
blackolszi Linia koment szkoda że tylko Krk i Wawa
2017-02-14 21:07:32
martucha180 Linia koment Ciekawe.
2017-02-14 11:09:45
dayna15 Linia koment super :)
2017-02-14 11:01:45
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów