Trwa plebiscyt "Historia zebrana"

«poprzedni     następny»
2014-11-18 10:02:05
news - Trwa plebiscyt "Historia zebrana"

Jaka jest najlepsza książka historyczna 2014 roku? Którą książkę szczególnie warto przeczytać? W odpowiedzi na te pytania pomoże czytelnikom konkurs i plebiscyt „Historia Zebrana” - www.historiazebrana.pl, organizowany już kolejny raz przez portal historyczny Histmag.org i wortal literacki Granice.pl. 

 

W tej edycji plebiscytu aż 35 publikacji walczy o tytuł najlepszej książki historycznej II półrocza 2014 r. Wskazywać najlepszych można w trzech kategoriach: „w rolach głównych" (książki biograficzne), „okiem badacza” (książki naukowe)  oraz „historia niebanalna” (książki ujmujące tematy historyczne w sposób nietuzinkowy). Najlepsze pozycje wybiorą internauci w powszechnym głosowaniu oraz jurorzy. Dla głosujących internautów organizatorzy przygotowali aż 60 nagród książkowych! Głosować na swoich faworytów można na stronie projektu www.historiazebrana.pl.

 

W 2014 roku konkurs i plebiscyt „Historia zebrana” przeprowadzany jest w dwóch półrocznych edycjach. – tłumaczy Michał Świgoń z portalu Histmag.org. –  Wyboru najlepszych publikacji historycznych dokonują internauci w powszechnym głosowaniu oraz specjalne jury, składające się z: redaktorów obydwu serwisów, publicystów historycznych, naukowców i doświadczonych recenzentów książek.

 

Pierwszy etap głosowania, w którym wybierane są tytuły nominowane do nagrody, zakończy się 23 listopada. Drugi etap, w którym ogłoszone zostaną nominacje i spośród nominowanych książek wybrane zostaną najlepsze tytuły, rozpocznie się 24 listopada. Zakończenie zmagań nastąpi 10 grudnia. Ponadto spośród najlepszych książek I i II półrocza wyłonione zostaną następnie publikacje, które otrzymują tytuł najlepszej książki historycznej roku.

 

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w głosowaniu. Wśród głosujących internautów rozlosujemy atrakcyjne nagrody książkowe. – zachęca Sławomir Krempa z portalu Granice.pl. – Warto ponad to mieć świadomość, że wszyscy biorący udział w plebiscycie pomogą w wyborze lektury niezdecydowanym czytelnikom, którym nie starcza czasu, aby zapoznać się ze wszystkimi wydawniczymi nowościami.

 

„Historia zebrana. Konkurs i plebiscyt na najlepszą książkę historyczną” to unikalna inicjatywa na polskim rynku wydawniczym organizowana od 2009 roku. Celem tej inicjatywy jest wybór najlepszych publikacji historycznych wydanych w języku polskim w poszczególnych latach. Od 2011 roku przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie przez redakcje portalu historycznego Histmag.org oraz wortalu literackiego Granice.pl.

 

Więcej informacji o przedsięwzięciu można znaleźć na stronie: www.historiazebrana.pl

Opinia
Treści
nureczka Linia koment Trudny wybór.
2014-11-18 11:45:36
azetka79 Linia koment uwielbiam historie, każde:)
2014-11-18 10:05:32
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów