Święta, Święta, Święta...

«poprzedni     następny»
2006-12-22 23:52:08

Drodzy Przyjaciele!

 

Okres świąteczno-noworoczny to dobry czas na podsumowania i prezentację dalszych planów. To także czas składania sobie nawzajem życzeń. To czas, w którym warto zastanowić się nad tym, co nam się udało, a co okazało się porażką.

 

Od ponad roku razem tworzymy rynek księgarski w Polsce. Państwo jako Czytelnicy spędzacie wiele godzin przy najwspanialszej czynności, jaką człowiek może sobie wyobrazić – przy lekturze. Dzieje się tak dzięki wydawnictwom, które dostarczają Państwu możliwość wyboru spośród wielu powieści, tomików poetyckich czy książek popularnonaukowych. My pomagamy Państwu zorientować się w sytuacji na rynku księgarskim, wskazując, po które pozycje warto sięgnąć, które zaś należy pozostawić do dyspozycji księgarzy. Wskazujemy, czy decyzje wydawnicze były właściwe, pomagamy dociec, dla kogo przeznaczone są poszczególne książki.

 

W ciągu ostatniego roku wortal granice.pl rozrósł się ponad najśmielsze oczekiwania jego redakcji. Z niszowej strony internetowej poświęconej amatorskiej poezji i prozie staliśmy się najważniejszym polskim wortalem krytycznoliterackim (wyszukiwarka google.pl pod hasłem „recenzje książek” umieszcza nas na pierwszej pozycji, zaś pod hasłem „recenzje” – na trzecim wśród stron internetowych). Ponad 400 recenzji najnowszych pozycji wydawniczych i około 100 książek starszych – to wynik, który przedstawiamy Państwu z dumą.

 

Wynik ten uzyskaliśmy także dzięki Państwu. Dziś chcielibyśmy podziękować za czas, jaki spędzają Państwo na przeglądaniu naszej witryny, za Waszą życzliwość i wyrazy sympatii. Codziennie wortal granice.pl odwiedza ponad 5000 osób, a liczba ta stale rośnie. Cieszymy się jednak z obecności i aktywności w wortalu każdego kolejnego internauty. Dziękujemy więc także za wszelkie uwagi krytyczne – to dzięki nim możemy wciąż udoskonalać, zmieniać, unowocześniać wortal granice.pl Rok temu, w październiku, zaszły w nim pierwsze drastyczne zmiany. Na początek nadchodzącego roku 2007 już zapowiadamy kolejne. Zapraszamy do rejestracji w witrynie i w sklepie, do korzystania z którego gorąco zachęcamy. Nie ukrywamy, że koszty prowadzenia wortalu są bardzo duże, a reklama w Internecie pozostaje wciąż raczkującą gałęzią marketingu i promocji w Polsce. Stąd też konieczna była przynajmniej częściowa komercjalizacja wortalu. Jednak mimo to naszym priorytetem nie jest osiąganie zysków. Pragniemy przede wszystkim być kompetentni, wyraziści i opiniotwórczy, pragniemy stale dawać możliwie pełny obraz rynku wydawniczego w naszym kraju – i tym celom podporządkujemy całą działalność „Granic…”

 

Na koniec życzymy Państwu zdrowych, radosnych, spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze i odkrycia nadziei płynącej z Narodzenia Pańskiego. A w Nowym Roku – wszelkiej pomyślności, wielu literackich wzruszeń. Życzymy Państwu – ale i sobie – by praca, jaką wkładamy w rozwój wortalu szła w dobrym kierunku. By w świecie komercji, chaosu, w świecie końca wartości mogła funkcjonować mekka miłośników dobrej książki, jaką są „Granice Rzeczywistości”.

 

Sławomir Krempa

sekretarz redakcji witryny

granice.pl

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów