Dom Hadesa

ISBN: 978-83-64297-03-8
Dodał/a książkę:czytam
Dodał/a opinię:Paulina Balcerzak
Recenzja - Dom Hadesa
Przepowiednia siedmiorga jest bliska spełnienia. Bohaterowie muszą zmagać się z bardzo ciężkimi wyzwaniami, strasznymi potworami i upartymi bogami. Każdy z herosów jest wystawiony na próbę, której albo podoła albo zginie. Do tego czas nie jest ich sprzymierzeńcem....

Co się w tej części dzieje! Nie ma chwili spokoju, bo ciągle jak nie potwory to rzymianie, jak nie bogowie to walające się ruiny i tak na zmianę. Naprawdę ta siódemka ma przechlapane na całego. Potwory życzą im śmierci, bogini chce rozlać ich krew w Olimpie, a rzymskie i greckie osobowości bogów kłócą się ze sobą, powoduję schizofrenię bogów i większość jest przez to bezużyteczna.

Do tego tak jak wspominałam w filmiku chyba Rick Riordan nie lubi tych postaci, bo tak się nad nimi pastwi, że aż mi wszystkich szkoda- nawet wkurzająco- perfekcyjnego Jasona. Zwłaszcza żal mi było i jest Percy'ego i Annabeth, bo to z czym oni muszą się zmierzyć jest straszne! Co ciekawe bardzo zaskoczył mnie Nico i to co on wyznał wmurowało mnie na całego!

Akcja pędzi na łeb na szyję nie możemy spokojnie otrząsnąć się z jednego niebezpieczeństwa, bo drugie już się pojawia, a zmienna perspektywa (jeszcze jak wszyscy ją rozdzieleni) nie pozwala mnie uregulować pulsu.

Dlatego jeżeli zaczęliście czytać serię Olimpijscy herosi to koniecznie musicie ją kontynuować, bo z każdym kolejnym tomem zbliżamy się do wielkiego końca, który zapowiada się epicko! ?
paulina0944 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-08-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2016r.,Wyzwanie - fantastyka 2016,

roksana85 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-12-07, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Wyzwanie Initium - fantastyka,
W czwartym już tomie ponownie spotykamy się z grecko-rzymską drużyną herosów. Równolegle śledzimy losy załogi Argo II oraz Annabeth i Percy'ego w Tartarze. Autor jak zwykle popisał się swoją wyobraźnią i nie daje bohaterom książki ani chwili wytchnienia. Nie zabrakło także zabawnych sytuacji i tutaj oczywiście przodował Leo. W końcu ktoś musi rozładować napięcie.W ,,Domu Hadesa'' pojawiło się też coś, na co długo czekałam. Wreszcie można bliżej poznać Nica di Angelo, który jest jedną z moich ulubionych postaci. I po tym tomie lubię go jeszcze bardziej, bez względu na jego wszelkie dziwactwa i odchyły od normy. Tutaj pokłony dla Riordana za stworzenie tak świetnej postaci.
Annabeth plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-07-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
kolejne przygody siódemki herosów z wielkiej przepowiedni. niesamowita akcja. godna polecenia.
KittyAilla plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-04-26, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w ciągu roku,
Do tej pory ta część chyba podobała mi się najbardziej. Wędrówka Percy'ego i Annabeth, zwłaszcza spotkanie z klątwami.
blackithilien plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-02-17, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2015,Mam,
Kolejna książka trzymająca poziom. Niezwykle ciekawa wizja Tartaru - jeszcze bardziej mi szkoda, że nie zapowiadają się żadne ekranizacje. Zdecydowanym plusem tego wątku są postacie Boba i Damasena.
Przy tym tomie jeszcze bardziej polubiłam Nica Di Angelo, który i tak już od samego początku jest moim ulubieńcem :)
dunia20002 Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,