Jak to robią single

Na wstępie powiem, że oczekiwałam czegoś innego. Opis i rekomendacje z tyłu książki zapowiadały, iż mam styczność z dobra komedią. I na to się nastawiałam. Usiadłam wygodnie na kanapie, zrobiłam ciepłą herbatkę i czekałam na salwy śmiechu. Niestety, nic takiego nie miało miejsca. Historia sama w sobie jest dość ciekawa, jednak brakuje je polotu. Uważam, że gdyby autorka dodała więcej wątków pobocznych a mniej skupiła się na idealnym przedstawieniu przemyśleń głównej bohaterki. Co więcej, akcja rozłożona była pomiędzy kilka rożnych bohaterek. I wydawać by się mogło, że skoro nie są one do siebie podobne, to będzie łatwo je odróżniać. Ależ skąd! Czytając, miałam początkowo pewne problemy z poskładaniem sobie tego wszystkiego w całość. W miarę zagłębiania się w historię oczywiście stało się to bardziej przystępne, ale jak to mówią, ważne jest pierwsze wrażenie. Co do głównej bohaterki również mama zastrzeżenia. W moim mniemaniu momentami zachowuje się ona niedojrzale w stosunku do swojego wieku, a ponadto wydawała mi się lekko pusta osobą. Pozytywem jest jednak to, iż nie irytuje podczas czytania. Zazwyczaj nie mam zastrzeżeń, gdy kartki w książkach są białe. Ale w tej nawet to mi przeszkadzało. Może to tylko taki odcień bieli, ale przy czytaniu dosłownie razi w oczy. Czcionka nie należy do największych, zatem moje oczy lekko się męczyły. Ogólnie, jak zresztą widać nie należę do fanów tej książki i raczej filmu nakręconego na jej podstawie nie obejrzę. Mam jednak zamiar dać jej drugą szansę za jakiś czas. Może wtedy moje odczucia będą inne?

Informacje dodatkowe o Jak to robią single :

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2016-02-03
Dodał/a opinię: Diana Piotrowska

Zobacz opinie o książce Jak to robią single

Kup książkę Jak to robią single