Opis ksiązki

Kup Teraz

Kiedyś cię odnajdę

Ocena ( 6 osób )
5.2
Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2014-04-01
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788376740461
Liczba stron: 280
Dodał/a książkę:elibri
Dodał/a opinię:cyrysia
Recenzja - Kiedyś cię odnajdę
Praca policji to nie film. Niektóre śledztwa trwają latami, bądź są szybko umarzane z braku konkretnych dowodów, ale mimo to, rodziny ofiar ciągle mają nadzieję, że prędzej czy później sprawcę dosięgnie wymiar sprawiedliwości.

Weronika Nowacka, główna bohaterka "Kiedyś Cię odnajdę" Małgorzaty Rogali, w wieku dziewiętnastu lat przeżyła straszny koszmar. Jej mama została bestialsko zgwałcona i zamordowana we własnym mieszkaniu. Niestety mordercy nigdy nie odnaleziono. Mija dziesięć lat i historia zatacza koło. Najlepsza przyjaciółka i zarazem współlokatorka Weroniki, która pomogła jej dojść do psychicznej równowagi po bolesnej traumie nieoczekiwanie ginie w podobnych okolicznościach. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Szymon Pawelec, komisarz z wydziału zabójstw. Każda poszlaka prowadzi donikąd. Zrozpaczona Nika postanawia na własną rękę odnaleźć sprawcę. Podejrzewa, że zbrodnię popełnił, ktoś z otoczenia przyjaciółki, dlatego obejmuje posadę w szkole, w której Olga przed śmiercią pracowała. Dzięki temu ma nadzieję, że trafi na ślad zabójcy. Komisarz nie kryje wściekłości na temat postępowania Weroniki. Uważa, że dziewczyna pakuje się w kłopoty i może grozić jej niebezpieczeństwo. Czy jego obawy mają realne uzasadnienie? Czy zabójca Olgi rzeczywiście znajduje się w szkolnym środowisku? A może podejrzenia na ten trop są absolutnie niewłaściwe?

"Kiedyś Cię odnajdę" to druga po ,,To, co najważniejsze'' powieść Małgorzaty Rogali. Jej debiut niezwykle przypadł mi do gustu, dlatego nie mogłam oprzeć się pokusie, aby poznać kolejne dzieło autorki. Czy warto było? Tak, bez wątpienia. To rewelacyjny kryminał, który już od pierwszych stron wciąga i fascynuje. Fabuła jest dość prosta, ale za to szalenie emocjonalna. Z drżeniem w sercu obserwowałam poczynania główniej bohaterki, która za wszelką cenę chciała odnaleźć mordercę. Miała dosyć opieszałej pracy policji, dlatego postanowiła prowadzić prywatne śledztwo. Tymczasem komisarz Pawelec dokonuje zaskakujących odkryć. Okazuje się, że było więcej ofiar zamordowanych w ten sam sposób, co ostatnia denatka. Wszystkie kobiety miały niemal identyczną długość włosów i były podobnej budowy ciała. Szymon z przerażeniem odkrywa, że Weronika także pasuje do tego profilu, dlatego obawia się o jej życie. Nieoficjalnie bohaterowie łączą swoje siły, aby dopaść mordercę, zanim uderzy ponownie. Nie wszystko można jednak przewidzieć. Kto dusi i gwałci młode dziewczyny? Zdradzę tylko, czeka Was nie lada psychologiczna gra w kotka i myszkę.

Ogromnie się cieszę, że mogłam poznać tę książkę. Czuje się w pełni usatysfakcjonowana. Dostałam lekki, niezwykle ciekawy, fascynujący dreszczowiec. Autorka stworzyła w swojej powieści niesamowity klimat ciągłego zagrożenia. Styl, jakim się posługuje bardzo przypadł mi do gustu. Całość napisana jest prostym językiem, konkretnie i przejrzyście. Dialogi brzmią naturalnie i sprawiają wrażenie wypowiedzianych specjalnie do konkretnych osób. Narracja prowadzona z perspektywy wielu postaci: Weroniki, komisarza bądź prześladowcy, pozwala spojrzeć na daną sytuację z różnego punktu widzenia. Wartka akcja trzyma cały czas w napięciu. Wciąga od pierwszej strony, nie pozwala się oderwać i zapada w pamięć na długo. Na uznanie zasługują też znakomicie wykreowani bohaterowie. Od razu wzbudzili moją sympatię. Sprawiają wrażenie bardziej autentycznych, dzięki barwnym opisom i uczuciom, jakie im towarzyszą. Nic tutaj nie jest sztuczne ani przekoloryzowane. Misterny sposób prowadzenia śledztwa jest jedną z najmocniejszych stron powieści. Oprócz wątków kryminalnych i romansowych autorka podejmuje także tematykę obyczajowo-społeczną. Będziemy świadkami manipulowania dzieckiem przez rodziców rywalizujących o udział w opiece, oraz dowiemy się, jakie skutki wywołuje znęcanie psychiczne nauczyciela nad uczniami. Zakończenie jest lekko sentymentalne. Ze wzruszenia ściska za gardło. Podsumowując. Ogólnie nie mam zastrzeżeń, może poza kilkoma wątkami, które mogłyby być dużo bardziej rozbudowane np. dokładniejsza relacja Weroniki ze swoim ojcem lub więcej smaczków z intymnego życia główniej bohaterki z Szymonem. Liczyłam też na jakieś mroczne opisy zbrodni, czy psychologiczną analizę mordercy, mimo to nie jestem jakoś szczególnie rozczarowana.

Masz ochotę na intensywny, niepokojący kryminał? Jesteś ciekaw, kto jest bezwzględnym katem pozbawiającym życia niewinnych kobiet? Chcesz przez moment zagłębić się w umysł zabójcy i przeżyć chwile grozy? Gorąco polecam ,,Kiedyś cię znajdę''. Z pewnością jest to lektura, której warto poświęcić swój czas i uwagę. W moje gusta wpasowała się bezbłędnie. Znalazłam w niej wiele świetnych atutów: wciągającą fabułę, żwawą akcję, spontanicznych bohaterów, stopniowane napięcie, fałszywe tropy, a wszystko doprawione rodzącym się uczuciem. Czego chcieć więcej? Jak dla mnie-rewelacja. Ty również nie zwlekaj. Gwarantuję, Małgorzata Rogala zabierze cię w niezapomnianą, porywającą pełną wrażeń i emocji podróż. Zapraszam.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
martucha180 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-09-14, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2015,
Jeśli macie ochotę na kryminał z elementami romansu i rozbudowanym wątkiem obyczajowym, to sięgnijcie po książkę Małgorzaty Rogali ,,Kiedyś cię odnajdę".
Akcja zaczyna się brutalnie. Kobieta zostaje zaatakowana we własnym mieszkaniu - zgwałcona i zamordowana. Policja jest bezradna i umarza śledztwo, a sprawca bezkarny pozostaje na wolności. Historia się powtarza 10 lat później. I znów cios spada na Weronikę Nowacką. Po brutalnej śmierci matki w podobnych, bardzo podobnych okolicznościach ginie jej przyjaciółka Olga Cichoń. Młoda pani pedagog wracała do domu po imprezie z okazji zakończenia roku szkolnego, ale do domu już nie dotarła.
Podejrzenia padają na różnych mężczyzn z jej kręgu. Jakub Janicki to były chłopak Olgi, z którym zerwała dzień przed swoją śmiercią. Podejrzani są również mężczyźni z jej pracy, czyli nauczyciele ze szkoły - Piotr Ostrowski, Witold Grzelak i inni. Śledztwo prowadzi policjant z wydziału zabójstw, Szymon Pawelec. Niestety, brak postępów w śledztwie, brak sprawcy czy nawet podejrzanych. Weronika jest wściekła, że morderca bezkarnie porusza się po Warszawie. W dodatku od czasu do czasu miewa dziwne sny. Postanawia iść za radą:
Jeżeli cierpisz z powodu serca, zajmij myśli; jeżeli cierpisz z powodu myśli, zajmij ręce. (s. 95)
Mimo intratnej racy jako graficzka za radą emerytowanej sąsiadki przyjmuje etat pedagoga w szkole i wziąć sprawę w swoje ręce. Weronika prowadzi prywatne śledztwo, a jej znajomość z przystojnym policjantem nabiera rumieńców i bardziej osobistego charakteru, tym bardziej, że córka komisarza zaczyna sprawiać kłopoty w szkole.
W powieści wątek kryminalny przykuwa uwagę od początku. Morderca działa szybko i sprawnie. Nie pozostawia po sobie śladów. Gdy zostawia swoją ofiarę, rzuca jej w twarz:
Nigdy nie odwracaj się do mnie plecami, dziwko! (s. 9)
Lawirowanie między podejrzanymi, podrzucanie tropów, niuansów i kończy się na tym, że czytelnik zostaje wywiedziony w pole przez swoje domysły. Dopiero pod koniec wciągająca i pełna napięcia akcja znajduje swój finał. Może nieco zaskakujący, ale dobry i sensowny. Okazuje się, jak dużą rolę w kształtowaniu psychiki człowieka mają rodzice i dom rodzinny. Nawet sprawa matki głównej bohaterki zostaje rozwiązana, może nieco na siłę, ale i ona znalazła swój finał. A łańcuszek ze skarabeuszem z okładki (przepiękny zresztą) trafił do właścicielki.
W powieści rozbudowany jest wątek obyczajowy związany ze szkołą i pracą pedagoga. Muszę przyznać, że jest to obraz wiarygodny, choć w moim odczuciu może poza romansami w gronie nauczycielskim - jakoś ich zbyt dużo było, ale mogę się mylić, bo to duża warszawska szkoła była. Autorka dobrze nakreśliła trudną pracę pedagoga szkolnego i różne przypadki problemów uczniów, z uczniami i w ich rodzinach. Można dla siebie wyciągnąć kilka wskazówek.
Autorka daje również rady na temat uwodzenia i obsługi faceta:
Mężczyźni są prości jak budowa cepa. Mają tylko trzy przyciski. Są łatwiejsi w obsłudze niż pilot do telewizora, trzeba tylko nauczyć się instrukcji. (s. 226)
Weronikę i Szymona ciągnie do siebie. Walka z uczuciem nie ma sensu, więc oboje podejmują nieustającą grę miedzy kobietą a mężczyzną. Zakochują się w sobie. Ten wątek, taki typowo "babski", ociepla kryminał i powoduje, że jeszcze chętniej czyta się powieść. A czyta się ją naprawdę szybko, bo nie ma tu dłużyzn czy zbędnych opisów, przyjemnie, bowiem styl naturalny, a język komunikatywny, a i sama treść jest po prostu dobra - konkretna i rzeczowa.
Jeszcze dorzucę 3 grosze na temat onomastyki, a właściwie antroponimii. Mam tu na myśli nazwiska bohaterów. Cichoń - uciszona przez mordercę. Nowacka - nowa w szkole. A resztę musicie rozszyfrować sami.
Kryminał polecam. Ja nie mogłam się od niego oderwać. Jest naprawdę dobry.


kasiulek17 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-09-06, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Czytam regularnie w 2014 roku,Mam,
Gdy spotyka nas tragedia i ginie najbliższa naszemu sercu osoba, a policja po pewnym czasie umarza śledztwo, robimy wszystko, aby odnaleźć osobę odpowiedzialną za te sytuację. Jednak czy wzięcie sprawy we własne ręce i szukanie zbrodniarza wbrew prośbom innych jest bezpieczne? Cóż, w takiej sytuacji nie zwracamy uwagi na niebezpieczeństwo.

Weronika Nowacka w wieku dziewiętnastu lat traci swoją matkę. Kobieta została brutalnie zgwałcona i zamordowana. Niestety zbrodniarza nie udało się odnaleźć. Po wielu latach Weronikę spotyka kolejna tragedia. Jej współlokatorka i zarazem przyjaciółka, psycholog z wykształcenia, która pomogła jej wyjść z tej traumy, ginie w ten sam sposób, co matka Weroniki. Dziewczyna jest przerażona. Dochodzenie prowadzi Szymon Pawelec. Niestety poszlaki są mylące i nie ma chociażby niewielkiego punktu zaczepienia. Weronika jest na tyle zdesperowana, że postanawia sama odnaleźć sprawcę. Dochodzi do wniosku, że należy go szukać w najbliższym środowisku jej przyjaciółki, czyli w szkole, w której pracowała Olga. Komisarz nie jest tym zachwycony, jednak tak naprawdę nic nie może zrobić, aby odwieźć od tej myśli Nikę. Czy uda jej się wejść w hermetyczne środowisko nauczycielskie? Czy faktycznie, wśród pracowników szkoły jest morderca?

Kiedyś cię odnajdę, to moje pierwsze spotkanie z Małgorzatą Rogalą. Nie znając wcześniej jej pióra, nie wiedziałam tak naprawdę, czego mogę się spodziewać po lekturze. Dość szybko się okazało, że decyzja sięgnięcia po książkę, była jedną z lepszych w ostatnim czasie. Kiedyś cię odnajdę to świetna historia, z dobrze nakreślonym wątkiem kryminalnym.

Weronika to osoba, która po bardzo tragicznych wydarzeniach w jej życiu, pomimo grożącego jej niebezpieczeństwa za wszelką cenę stara się rozwikłać zagadkę. Komisarz Pawelec, to komisarz z prawdziwego zdarzenia, któremu zależy na sprawie i jak się okazuje odkryje wiele niepokojących wątków. Okaże się, że morderca atakuje jedynie charakterystyczne, podobne do siebie kobiety, oraz zbiera po morderstwie tzw. trofea

Każdej z nich zabrał jakiś drobiazg: wisiorek, kolczyk z pępka, nietypową zapalniczkę do papierosów... Wszystkie zostały zgwałcone i uduszone przez tego samego sprawcę (str. 144)

Kim tak naprawdę jest morderca, który przez długie lata bał się go (ojca) i schodził mu z drogi, żeby nie oberwać. Potem potwór zaczął go fascynować (str. 7)? Nie było łatwo odkryć zagadki. Autorka w bardzo ciekawy i umiejętny sposób lawirowała pomiędzy bohaterami, co jakiś czas nakierowując na konkretną osobę, by za chwilę zmienić tok myślenia. Uwielbiam takie zabawy autora z czytelnikiem. Takie książki cenię jeszcze bardziej, a lektura staje się wielką przyjemnością.

To nie tylko kryminał, to również świetna książka psychologiczna. Dzięki zaangażowaniu się Weroniki w sprawę, wejście w środowisko nauczycielskie, dogłębniej poznaje ona samą siebie, stara się poznać tok myślenia zwyrodnialca.

Nieprzewidywalność, świetna fabuła, rewelacyjnie nakreśleni bohaterzy, prowadzenie narracji z kilku perspektyw to elementy, które bardzo cenię w dobrej książce, a w tej właśnie to znalazłam.
StregaBianca plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-16, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Mam,
Nie znałam poprzedniej książki tej autorki, ale zaintrygował mnie opis na okładce, i dlatego zdecydowałam się sięgnąć po "Kiedyś cię odnajdę". Opowiedziana w książce historia jest zbudowana według schematu klasycznego kryminału, ale Małgorzata Rogala wykorzystuje go bardzo sprawnie i zgrabnie. Główna bohaterka, Weronika, żyje trochę na uboczu po przeżytym dziesięć lat wcześniej dramacie - jej mama została zgwałcona i zamordowana we własnym mieszkaniu, sprawcy nigdy nie odnaleziono, a przeżyta tragedia odcisnęła swoje piętno na Weronice i jej ojcu sprawiając, że oddalili się od siebie. Weronika stała się nieufna i zamknięta w sobie, a tę nieufność udało się przełamać dopiero Oldze, która została wreszcie współlokatorką Weroniki. To właśnie przyjaźń Olgi wyciągnęła ją z kokonu, w którym ukryła się po śmierci matki. Olga jest pedagogiem szkolnym, Weronika informatykiem - projektantem, wspólne mieszkanie jeszcze scementowało ich przyjaźń. Nikt nie przeczuwa kolejnego dramatu. Olga wybiera się na imprezę na zakończenie roku szkolnego, w gronie kolegów z pracy, ludzi z najbliższego otoczenia. Niestety, już nie wraca z tej imprezy - zostaje zgwałcona i zamordowana. Schemat działania sprawcy jest niepokojąco podobny do tego, według którego ktoś zamordował matkę Weroniki, ale na tym etapie śledztwa nikt nie zdaje sobie jeszcze z tego sprawy. Śledztwo prowadzi komisarz Szymon Pawelec.
Książka wciąga właściwie od pierwszej strony, i trzyma skutecznie w napięciu i niepewności. Poza tym autorka skutecznie myli tropy, kreuje atmosferę zagrożenia, i sprawia, że czytelnik zaczyna podejrzewać dosłownie wszystkich. Bardzo ciekawie został tez poprowadzony wątek zauroczenia i flirtu między Weroniką a prowadzącym śledztwo policjantem, niby wszystko według schematu, a czyta się to bardzo dobrze. Duży plus również za udane sceny erotyczne, bez przerysowania i infantylizmu co, niestety, dość często się zdarza w kryminałach z zarysowanym wątkiem miłosnym.
Mnie osobiści zakończenie książki zaskoczyło, a to tylko potwierdza sprawność autorki w poprowadzeniu całej historii. Mogę polecić "Kiedyś cię odnajdę" wszystkim miłośnikom kryminałów, to bardzo udany debiut ( debiut, bo to pierwszy kryminał autorki, miejmy nadzieję, że nie ostatni )!
cyrysia plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2014 roku,
Praca policji to nie film. Niektóre śledztwa trwają latami, bądź są szybko umarzane z braku konkretnych dowodów, ale mimo to, rodziny ofiar ciągle mają nadzieję, że prędzej czy później sprawcę dosięgnie wymiar sprawiedliwości.

Weronika Nowacka, główna bohaterka "Kiedyś Cię odnajdę" Małgorzaty Rogali, w wieku dziewiętnastu lat przeżyła straszny koszmar. Jej mama została bestialsko zgwałcona i zamordowana we własnym mieszkaniu. Niestety mordercy nigdy nie odnaleziono. Mija dziesięć lat i historia zatacza koło. Najlepsza przyjaciółka i zarazem współlokatorka Weroniki, która pomogła jej dojść do psychicznej równowagi po bolesnej traumie nieoczekiwanie ginie w podobnych okolicznościach. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Szymon Pawelec, komisarz z wydziału zabójstw. Każda poszlaka prowadzi donikąd. Zrozpaczona Nika postanawia na własną rękę odnaleźć sprawcę. Podejrzewa, że zbrodnię popełnił, ktoś z otoczenia przyjaciółki, dlatego obejmuje posadę w szkole, w której Olga przed śmiercią pracowała. Dzięki temu ma nadzieję, że trafi na ślad zabójcy. Komisarz nie kryje wściekłości na temat postępowania Weroniki. Uważa, że dziewczyna pakuje się w kłopoty i może grozić jej niebezpieczeństwo. Czy jego obawy mają realne uzasadnienie? Czy zabójca Olgi rzeczywiście znajduje się w szkolnym środowisku? A może podejrzenia na ten trop są absolutnie niewłaściwe?

"Kiedyś Cię odnajdę" to druga po ,,To, co najważniejsze'' powieść Małgorzaty Rogali. Jej debiut niezwykle przypadł mi do gustu, dlatego nie mogłam oprzeć się pokusie, aby poznać kolejne dzieło autorki. Czy warto było? Tak, bez wątpienia. To rewelacyjny kryminał, który już od pierwszych stron wciąga i fascynuje. Fabuła jest dość prosta, ale za to szalenie emocjonalna. Z drżeniem w sercu obserwowałam poczynania główniej bohaterki, która za wszelką cenę chciała odnaleźć mordercę. Miała dosyć opieszałej pracy policji, dlatego postanowiła prowadzić prywatne śledztwo. Tymczasem komisarz Pawelec dokonuje zaskakujących odkryć. Okazuje się, że było więcej ofiar zamordowanych w ten sam sposób, co ostatnia denatka. Wszystkie kobiety miały niemal identyczną długość włosów i były podobnej budowy ciała. Szymon z przerażeniem odkrywa, że Weronika także pasuje do tego profilu, dlatego obawia się o jej życie. Nieoficjalnie bohaterowie łączą swoje siły, aby dopaść mordercę, zanim uderzy ponownie. Nie wszystko można jednak przewidzieć. Kto dusi i gwałci młode dziewczyny? Zdradzę tylko, czeka Was nie lada psychologiczna gra w kotka i myszkę.

Ogromnie się cieszę, że mogłam poznać tę książkę. Czuje się w pełni usatysfakcjonowana. Dostałam lekki, niezwykle ciekawy, fascynujący dreszczowiec. Autorka stworzyła w swojej powieści niesamowity klimat ciągłego zagrożenia. Styl, jakim się posługuje bardzo przypadł mi do gustu. Całość napisana jest prostym językiem, konkretnie i przejrzyście. Dialogi brzmią naturalnie i sprawiają wrażenie wypowiedzianych specjalnie do konkretnych osób. Narracja prowadzona z perspektywy wielu postaci: Weroniki, komisarza bądź prześladowcy, pozwala spojrzeć na daną sytuację z różnego punktu widzenia. Wartka akcja trzyma cały czas w napięciu. Wciąga od pierwszej strony, nie pozwala się oderwać i zapada w pamięć na długo. Na uznanie zasługują też znakomicie wykreowani bohaterowie. Od razu wzbudzili moją sympatię. Sprawiają wrażenie bardziej autentycznych, dzięki barwnym opisom i uczuciom, jakie im towarzyszą. Nic tutaj nie jest sztuczne ani przekoloryzowane. Misterny sposób prowadzenia śledztwa jest jedną z najmocniejszych stron powieści. Oprócz wątków kryminalnych i romansowych autorka podejmuje także tematykę obyczajowo-społeczną. Będziemy świadkami manipulowania dzieckiem przez rodziców rywalizujących o udział w opiece, oraz dowiemy się, jakie skutki wywołuje znęcanie psychiczne nauczyciela nad uczniami. Zakończenie jest lekko sentymentalne. Ze wzruszenia ściska za gardło. Podsumowując. Ogólnie nie mam zastrzeżeń, może poza kilkoma wątkami, które mogłyby być dużo bardziej rozbudowane np. dokładniejsza relacja Weroniki ze swoim ojcem lub więcej smaczków z intymnego życia główniej bohaterki z Szymonem. Liczyłam też na jakieś mroczne opisy zbrodni, czy psychologiczną analizę mordercy, mimo to nie jestem jakoś szczególnie rozczarowana.

Masz ochotę na intensywny, niepokojący kryminał? Jesteś ciekaw, kto jest bezwzględnym katem pozbawiającym życia niewinnych kobiet? Chcesz przez moment zagłębić się w umysł zabójcy i przeżyć chwile grozy? Gorąco polecam ,,Kiedyś cię znajdę''. Z pewnością jest to lektura, której warto poświęcić swój czas i uwagę. W moje gusta wpasowała się bezbłędnie. Znalazłam w niej wiele świetnych atutów: wciągającą fabułę, żwawą akcję, spontanicznych bohaterów, stopniowane napięcie, fałszywe tropy, a wszystko doprawione rodzącym się uczuciem. Czego chcieć więcej? Jak dla mnie-rewelacja. Ty również nie zwlekaj. Gwarantuję, Małgorzata Rogala zabierze cię w niezapomnianą, porywającą pełną wrażeń i emocji podróż. Zapraszam.
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Monia_31 Linia koment
Przeczytane:2015-09-22, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
dona Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Zetka_Siedlce Linia koment
Przeczytane:2014-05-17, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Posiadam,
wera665 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sadu Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
Okładka - Kiedyś cię odnajdę Tajemnica Edwina Drooda
Charles Dickens
Okładka - Kiedyś cię odnajdę Szepty
Dean Koontz
Okładka - Kiedyś cię odnajdę Cień gejszy
Anna Klejzerowicz
Okładka - Kiedyś cię odnajdę Ta druga
Karolina Wilczyńska
Okładka - Kiedyś cię odnajdę Anna. Nowe życie
Justus Pfaue
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów