Okładka książki - Kroniki Jakuba Wędrowycza

Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a opinię: Daria Bentka

Jak dzisiaj pamiętam pierwsze spotkanie z Jakubem. Jestem nim zauroczona do tej pory, niezmiennie od kilku lat. Z całego serducha polecam na jesienno-zimową chandrę, przeminie jak ręką odjął. Zamiast bimbru albo z małą szklaneczką ;)

Avatar użytkownika - Mmyszunia
Mmyszunia
Przeczytane:2016-06-03, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2016,
Pilipiuk jak zwykle nie rozczarowuje. Przy opowiadaniach o Jakubie Wędrowyczu, egzorcyście i bimbrowniku można się pośmiać i odprężyć. Wiejska rzeczywistość jest tu komicznie przemieszana z fantazją i granice trudno dostrzec. Jedno jest pewne, stary mieszkaniec Wojsławic potrafi w interesujący sposób poradzić sobie w każdej sytuacji i z każdym zagrożeniem, czy to utopce, duchy, piekielne moce, czy tylko wojsławicka policja...
Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2015-06-10, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek 2015,
Pocieszna książka :) Dużo humoru, wszystko z przymrużeniem oka, ładny obraz wsi. Jedyne, co mi przeszkadza to osadzenie tej historii w dzisiejszych realiach. Spodziewałam się, że będą to jakieś dawniejsze czasy i czasami ta współczesność przeszkadza. Najulubieńszy rozdział-o zakładaniu hotelu- naprawdę się ubawiłam :)
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2015-09-10, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2015, Mam,
Zachęcam do zapoznania się z moją recenzją na moim blogu :) http://magicznyswiatksiazki.pl/kroniki-jakuba-wedrowycza-andrzej-pilipiuk/
Avatar użytkownika - Almiria
Almiria
Przeczytane:2014-08-28, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2014,
Opowieści o przygodach Jakuba Wędrowycza bawią niezmiennie od wielu lat. Miło i przyjemnie jest spojrzeć na postać chodzącego chwiejnym krokiem staruszka, który niczego się nie boi, wszystko w życiu przeżył, a z każdych kolejnych tarapatów potrafi wybrnąć w spektakularny sposób. Piękno tej książki tkwi zarówno w prostocie (przecież Ciapuś to takie piękne, proste imię dla domowego zwierzaka), jak i w szczegółach (któż by się spodziewał że Ciapuś to ani piesek, ani nie kotek). Czytając znajdziemy wiele wątków kryminalnych, fantastycznych, wakacyjnych przygód, rodzinnych opowieści a nawet bajek. Dla każdego coś dobrego, nic tylko wybierać. A wszystko mocno zakrapiane oczywiście legalnymi, najlepszymi na świecie trunkami własnej produkcji.
Avatar użytkownika - littlelinette
Świetne humorzaste opowieści.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2008-10-15, Ocena: 5, Przeczytałem,
Stary dziadyga znów w akcji :)))
Avatar użytkownika - pawel90119
pawel90119
Przeczytane:2011-07-16, Ocena: 6, Przeczytałem,
Książka mocna niczym bimber pędzony przez Jakuba :) Bardzo dobra propozycja na długie jesienne wieczory.
Avatar użytkownika - Sumire
Sumire
Przeczytane:2010-06-29, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Bardzo dobra ksiazka
Avatar użytkownika - granat86
granat86
Przeczytane:2010-02-23, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Pierwszy tom opowiadań o niesamowitym bimbrowniku i egzorcyście amatorze na którego nie ma mocnego. Książka lekka i pełna humoru. Polecam.
Norweski dziennik. Tom 1. Ucieczka
Andrzej Pilipiuk0
Okładka ksiązki - Norweski dziennik. Tom 1. Ucieczka

"Ucieczka" jest lekturą obowiązkową o działaniu terapeutycznym. Skuteczną na tetryczenie. Zalecaną nastolatkom w każdym wieku. Jak spostrzegli recenzenci...

Zagadka Kuby Rozpruwacza. Audiobook
Andrzej Pilipiuk0
Okładka ksiązki - Zagadka Kuby Rozpruwacza. Audiobook

To już czwarte spotkanie z Jakubem Wędrowyczem... W tej części przygód Wędrowycz mierzy się z Terminatorem, przenosi się w czasie, walczy z głową indiańskiego...

Top 5 książek
Złodziejka książek