Opis ksiązki

Kup Teraz

Przebudzenie Śpiącej Królewny

Ocena ( 7 osób )
2.9
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2001-01-01
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 8371505892
Liczba stron: 252
Dodał/a książkę:dona
Dodał/a opinię:Shi4
Recenzja - Przebudzenie Śpiącej Królewny
Typowy erotyk tworczyni "Wywiadu z wampirem". W pierwszym tomie tytulowa Spiaca Krolewna zostaje obudzona przez ksiecia czyms wiecej niz pocalunek i tym samym, zgodnie z tradycja, na okres roku jedzie z nim do jego zamku i zostaje milosna niewolnica. Ksiazke czyta sie szybko, lekko i przyjemnie, lecz odradzam ja osobom nietolerujacym stosunkow homoseksualnych, bo tych w tej ksiazce nie brakuje oraz sado - maso. Podsumowujac nie jest to zbyt ambitna lektura.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
IzaaK plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-04, Ocena: 1, Na półkach: Przeczytałem,2016,Mam,
Niestety nie ma w tej książce nic co mogłoby się podobać. Przepełnione wulgaryzmem, przemocą i sexem. Żałuję, że kupiłam....
figlarna24 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-07, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Anne Rice, autorka, której miałam okazję czytać już słabe książki, jak i jedną znakomitą ponownie zagościła u mnie w domu.


"Przebudzenie śpiącej królewny" jest to jedna z trzech części, które opowiadają o losach Różyczki, tytułowej śpiącej królewny.

Śpiąca królewna, brzmi bajkowo prawda?

I tak się ta książka zaczyna...


Do królestwa, gdzie wszyscy mieszkańcy, dwór, para królewska, a wraz z nimi wiecznym snem śpi zaklęta księżniczka- Różyczka. Królestwo zostało przeklęte, a jedynie prawdziwy książę może obudzić,wybawić księżniczkę i jej królestwo. I tak oto przybywa on, osiemnastoletni śmiałek, który nie boi się niechybnej śmierci, która spotkała jego poprzedników.


Pełen odwagi wkracza do zamku, mknie do komnaty królewny. I co? Pewnie myślicie, że skoro to baśń to zaraz nastąpi pełen miłości, czaru pocałunek, a Różyczka otworzy oczy i zrodzi się miłość, pełna pięknych, wykwintnych, subtelnych słów oraz heroicznych czynów?


Otóż nic takiego się nie dzieje! Przebudzenie księżniczki następuje, powiedzmy sobie szczerze poprzez brutalny, jednostronny stosunek seksualny czyli gwałt. Książę bezczelnie wykorzystuje bezwładność ciała bohaterki, rozcina jej suknie, i zaspokaja swój samczy instynkt.

Różyczka się budzi i od tej pory staje się seksualną własnością księcia. Spaceruje całkowicie nago za nim jak pies i jest na każde jej skinienie. Nawet, gdy książę oznajmia jej rodzicom, którzy bez słów sprzeciwu zgadzają się na obchodzenie w taki sposób z ich jedynaczką  "oddają" mu nagą  córkę, za królestwo.

Odkąd królewna zazna "seksu" heteroseksualnego i homoseksualnego...


Napiszę to. Kto to czyta? A wiem, ja to czytam. Inne zadam pytanie. Kto się tym zachwyca? Lasu rąk nie widzę. Zdziwiłabym się, gdyby komuś ten literacki bubel się podobał.

Podczas czytania miałam ochotę rzucać powieścią. Co to za badziewie? Ani to akcji, ani fabuły. Bohaterowie beznadziejni, płascy, bez charakteru, werwy, kolorytu. 


Takich książek nie powinny czytać młode dziewczyny. Czemu? Ponieważ, jako kobieta, choć jeszcze młoda uważam, że niektóre naiwne czy podatne młode umysły mogą sobie za bardzo wziąć do serca sens nastawienia Różyczki, do całej sytuacji, w której przyszło jej się znaleźć.


Dziewczyna jest uległa wobec swojego oprawcy, bo jak inaczej nazwać księcia, który pozwala by jego księżniczka, czyli zdobycz paradowała całkowicie nago zawsze i wszędzie. Jak można pozwolić, by dotykali ją starcy w karczmie, żołnierze itp. osobnicy? Poniżanie i świadome upokarzanie jest seksi? Może to być pikany dodatek, notorycznie jest dla mnie, jako kobiety nie do zniesienia

Jak można propagować, by dziewczęta były tak uległe, ubezwłasnowolnione, posłuszne.Chodziły wciąż i wciąż przytakiwały "tak mój książę", "tak mój panie". Porażka.


A rodzice księżniczki moim zdaniem wcale nie oddali córki. Oni ją sprzedali, jak głupią kozę. To już zakrawa o handel kobietami. To nie bajka, to jakiś koszmarny żart. Ta książka, to kpina ze strony autorki, która ma chyba za nic rozumnych czytelników.


I nawet jeśli zamysłem pisarki było stworzenie książki dla dorosłych. Pozycji o pikantnej treści, to nie wiem, co w czasie pisania brała, czy paliła autorka, ale chyba nic legalnego. 

Seks w lekturze? Mogę się śmiać? Ta książka nawet nie ma prawa na leżenie obok literatury  erotycznej. Opisy zbliżeń są jakieś kuriozalne, żałosne, a przede wszystkim nudne i przewidywalne.

A nazewnictwo intymnych części- banalne. Jak już po raz setny czytałam płeć, to już oczy do snu same mi się zamykały. Przecież istnieje tyle synonimów - myszka, muszelka, ale nawet wulgarniej , pizda już brzmi ciekawiej.


Litości. "Przebudzenie śpiącej królewny" to chłam nic więcej. Bym zatytułowała "Usypianie czytelnika" i byłoby to ciekawsze niż to pseudo dzieło pisarki. 

Za kolejne części się nie biorę. Szkoda mojego czasu. Myślę, że waszego również.


NIE POLECAM
konwallia plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-21, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Mam,
"Przebudzenie Śpiącej Królewny" nie jest zdecydowanie książką dla każdego. Jest przesycona erotyzmem, przemocą i wyuzdaniem. Mimo to, jest dosyć dobrym studium psychologicznym uległości i dominacji.

Wielki plus za konwencję, pomysł, słownictwo. Minus za brak fabuły. Czytając nie lubię się nudzić. Tutaj momentami musiałam walczyć z ziewaniem.
Shi4 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-03-06, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 (190) książek w 2013,Anne Rice,Mam,
Typowy erotyk tworczyni "Wywiadu z wampirem". W pierwszym tomie tytulowa Spiaca Krolewna zostaje obudzona przez ksiecia czyms wiecej niz pocalunek i tym samym, zgodnie z tradycja, na okres roku jedzie z nim do jego zamku i zostaje milosna niewolnica. Ksiazke czyta sie szybko, lekko i przyjemnie, lecz odradzam ja osobom nietolerujacym stosunkow homoseksualnych, bo tych w tej ksiazce nie brakuje oraz sado - maso. Podsumowujac nie jest to zbyt ambitna lektura.
monweg Linia koment
Przeczytane:2016-03-12, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Ronja Linia koment
Przeczytane:2015-11-15, Ocena: 1, Na półkach: Przeczytałem,2015,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Muminka789 Linia koment
Przeczytane:1998-03-03, Na półkach: Przeczytałem,
Missmi Linia koment
Przeczytane:2014-02-04, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,Dawno temu/ nie pamiętam daty,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
brzoza_dg Linia koment
Na półkach: Przeczytałem,
blackithilien Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów