Różanooka

Tom 4 cyklu Saga o Kotołaku

Ksina nie ma. Jest za to jego przybrana córka Irian Fergo. Pomyślicie, kotołaczka? Jest jeszcze lepiej! To strzyga. Tak, ten słowiański potwór, który ma z reguły ochotę zemścić się na swoich oprawcach w bardzo krwawy sposób. Oczywiście Irian jest wyjątkowa, bo klątwa strzygi zachowuje się u niej w specyficzny sposób – córka Ksina potrafi ją kontrolować.

Akcja „Różanookiej” jest interwałowa. Mamy spokojne momenty, w których bliżej poznajemy poszczególnych bohaterów. Zaś z drugiej strony dostajemy  dynamiczne opisy świata, w którym żyje Różanooka i Mino, dzięki wpleceniu we właściwych fazach opisów walki. Do postaci negatywnych dołącza także nieśmiertelny Tagero, który niestety za bardzo dał się porwać mocy czarnej magii. Zastanawiacie się jak to możliwe, że Tagero powraca? Czytając „Różanooką” odkryjecie ten sekret.

Ten tom to także polityczne niesnaski między Redrenem (Suminor) a Ormedem (Kar), któremu nie wystarcza już przekupywanie wszystkich zaufanych ludzi władcy Suminoru. Cierpliwość ma swoje granice i król  Karu najwyraźniej je osiągnął. Znudziła go zabawa w kotka i myszkę, ale nie przewidział jak bardzo przebiegłym w wojennym fachu jest Redren. Kto zwycięży w tej walce i komu będą sprzyjać moce Onego?

I tylko ten Rodmin jakiś taki wymemłany w tej powieści. Ot, wielki czarownik. A tu taki psikus (zrozumiecie jak przeczytacie).

"W tym pałacu nieprzekupni żyją krótko, stąd co uczciwsi i bliżej mnie postawieni, gy nie dają rsady już dłużej kluczyć, po prostu uzgadniają ze mną treść swoich raportów, a część zapłaty przekazują do mojej szkatuły. No, nie patrz tak na mnie, ja też chciałbym coś z tego mieć!" [s. 250]

Więcej na zukoteka.blox.pl

Kup książkę Różanooka

Anioły muszą odejść
Konrad T. Lewandowski0
Okładka ksiązki - Anioły muszą odejść

Powieść współczesna. W realia Warszawy XXI wieku wdziera się konflikt w świecie nadprzyrodzonym. Czwórka ekscentrycznych warszawskich aniołów z różnych...

Ksin drapieżca
Konrad T. Lewandowski0
Okładka ksiązki - Ksin drapieżca

Wielki powrót kultowej ,,Sagi o kotołaku"! Tym razem w wersji poszerzonej przez autora o ekscytujące wątki, nowych bohaterów i opisy świata...