Sekretna księga Dantego

Gdy sięgnęłam po książkę autorstwa Francesco Fioretti ,,Sekretna księga Dantego" spodziewałam się historii nietuzinkowej, pozwalającej ujrzeć Dantego Alighieri w nowym świetle bowiem poznając czyjąś tajemnicę odkrywamy ukrytą prawdę o danej osobie. Dante, był, jest i będzie jednym z najwybitniejszych pisarzy - poetów, którzy dzięki swemu talentowi przełamali panujące obyczaje i rozpoczęli nowy etap budowania świata. 'Sekreta księga Dantego" bardzo mnie rozczarowała, pomimo ciekawego ujęcia stosunków pomiędzy Dantem a Beatrycze oraz ukazaniem sporu jaki wzbudziła ,,Boska Komedia" wśród ówczesnych nie byłam w stanie pozbyć się uczucia pogubienia, ciężkości i wysiłku jaki towarzyszy mi zawsze gdy czytam tekst napisany bez uczucia i dobrej znajomości historii jaką autor chciał przekazać. W niektórych momentach odniosłam wrażenie, że autor na siłę próbował doszukać się symboliki w ,,Boskiej Komedii" , bardzo często przeszkadzało mi słownictwa, które nie było używane w tamtejszych czasach, a nagminnie wtrącane - być może jest to wina tłumaczenia, jednak w ostatecznym rozrachunku czas spędzony na czytaniu nie dał mi tej radości i nie pozostawił uczucia nasycenia i spokoju.

Informacje dodatkowe o Sekretna księga Dantego:

Wydawnictwo: Rebis