Złodziej dłoni

Policjantka - w stopniu porucznika - z wydziału zabójstw policji w Nashville, Taylor Jackson i analityk FBI, John Baldwin są od czterech miesięcy parą w życiu. W pracy także mogą na siebie liczyć. Tym razem przyszło im się zmierzyć z sadystycznym mordercą, zwanym Dusicielem z Południa. Znaleziona właśnie w Nashville młoda kobieta, Jessica Porter z Missisipi jest trzecią ofiarą zwyrodnialca. Trzeba się spieszyć bo czas się kurczy, a morderca wyraźnie przyspiesza. Znakiem rozpoznawczym jest makabryczne trofeum - dłoń poprzedniej ofiary. W bliskim otoczeniu znajduje się także kartka z wierszem. W tym czasie Whitney Connolly, dziennikarka lokalnej telewizji zaczyna otrzymywać zagadkowe e-maile od mordercy. Sadzac, że sprawa Dusiciela z Południa pomoże jej w karierze i umożliwi wyjazd z Nashville nie ujawnia informacji, które mogą pomóc w prowadzonym śledztwie. Niedługo się okaże czy podjęła właściwą decyzję. Równocześnie ze sprawą Dusiciela z Południa jest rozwiązywana inna poświęcona gwałcicielowi, którego ,,ochrzczono" mianem Słotnik (zawsze gwałci swoje ofiary w czasie deszczu). Słotnik ma na koncie już siedem zgwałconych kobiet, w tym policjantkę Betsy Garrison, szefową wydziału przestępczości seksualnej w policji w Nashville. Taylor musi więc przyłączyć się do prowadzonego śledztwa. Rewelacyjnie napisana powieść sensacyjna. Od początku do końca trzymająca czytelnika w napięciu. Bardzo ciekawa książka, brutalna ale nie obrzydliwa. Intrygująca, z wartką akcją. Może jest trochę przewidywalna, zwłaszcza pod koniec, ale przy tym ciekawa i czyta się prawie sama. Nieźle zawiązana intryga i dwie sprawy prowadzone równolegle dodają smaczku. Nie brakuje także wątku miłosnego, który często gości w tego typu powieściach. Wartka akcja, ciekawy pomysł na fabułę oraz sympatyczni bohaterowie to niewątpliwe zalety tej powieści. Z chęcią sięgnę po inne książki tej autorki. Polecam jako lekką i nie nużącą lekturę, niekoniecznie miłośnikom gatunku.

Informacje dodatkowe o Złodziej dłoni:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2010-01-13
ISBN: 978-83-238-5908-6
Dodał/a opinię: Monika Piotrowska-Wegner

Zobacz opinie o książce Złodziej dłoni

Kup książkę Złodziej dłoni